Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Nowoczesne baterie kuchenne

artykuł promocyjny

Nowoczesna kuchnia wymaga rozwiązań wyjątkowych, które będą się wyróżniać. Stawiając na ponadczasowe wzornictwo idące w parze z jakością zyskujemy podwójnie. Jest to szczególnie ważne przy wyborze takich elementów jak armatura. Od nowoczesnych baterii wymaga się, aby dawały komfort na najwyższym poziomie, oszczędzały zasoby i pięknie się prezentowały. Takie baterie to często wizytówka i ozdoba kuchni, zwłaszcza tych minimalistycznych.

Nowoczesne baterie kuchenne

fot.: Franke - bateria kuchenna KWC

 

Stylowe baterie do kuchni w nowoczesnej odsłonie

 

Kuchnia to ważne miejsce w domu. To tu spotyka się cała rodzina, spędzamy sporo czasu. Dlatego od kuchni wymaga się dopasowania i wielofunkcyjności. Nie ma możliwości stworzenia takiej przestrzeni bez elementów kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania. Jednym z nich jest właśnie bateria kuchenna.

Nowoczesna kuchnia musi być funkcjonalna, ładna i praktyczna. Tego samego wymaga się od baterii kuchennych określanych jako nowoczesne. Design idący w parze z oszczędnościami, rozwiązania ułatwiające czyszczenie oraz piękny wygląd to najważniejsze cechy nowoczesnych baterii zlewozmywakowych.
 

Najbardziej funkcjonalne powinny być te urządzenia, z których korzystamy najczęściej.


Życie kuchenne toczy się według pewnych, stale powtarzanych schematów. Rano nastawiamy wodę na kawę, po powrocie z pracy gotujemy obiad - ziemniak, makaron, kasza, zupa - wszystko potrzebuje wody. W między czasie jabłko, które też trzeba umyć pod bieżącą wodą... Kran w każdej kuchni jest niezbędny. Nie ma kuchni bez baterii. Ale to od naszego stylu życia zależy, który model baterii spełni wszystkie nasze oczekiwania. Rodzina z dziećmi powinna postawić przede wszystkim na baterie oszczędzające wodę i takie, które są mobilne - duży garnek do napełnienia lub umycia wymaga sporej przestrzeni pod kranem. Tam, gdzie mieszka mało osób warto wybrać modele będące ozdobą wnętrza. 

 

  • Co to oznacza, że bateria jest nowoczesna?

Szukając baterii do swojej kuchni oczekujemy, że spełni ona nasze oczekiwania. A że oczekiwań jest tyle co osób, to oferta producentów jest bardzo szeroka i prezentuje różne rozwiązania. Nowoczesne baterie spełniają je wszystkie. Baterie dopasowane do potrzeb i stylu kuchni, dostępne w różnych wariantach wykończenia i kolorach. Takie, które można zamontować pod oknem, z wyciąganą wlewką oraz wyposażone w ceramiczną głowicę. Rozwiązania ekologiczne i bardzo stylowe.

Nowoczesne funkcje baterii kuchennych

fot.: Kludi Armaturen


  • Jakie są rodzaje baterii

Często wybierając baterię musimy określić również warunki jej montażu. Sprawdź dostępne >> Rodzaje baterii kuchennych

  • Jakie baterie są najchętniej wybierane

Do najczęściej wybieranych baterii kuchennych należą jednouchwytowe modele stojące (sztorcowe), które montuje się w otworze zlewozmywaka albo bezpośrednio w blacie. Chętniej sięgamy też po wysoką wylewkę, której kształt zawsze powinien być dopasowany już do konkretnego modelu zlewozmywaka. Poznaj >> Zlewozmywakowa bateria kuchenna - przydatne funkcje
 

 

Baterie kuchenne - trendy wzornicze

 

Bateria w kuchni pełni również ważną rolę designerską, jest ozdobą, która może przyciągać wzrok. Decydując się na najtańszy model zwiększamy ryzyko częstych awarii. Na baterii nie warto oszczędzać. W sprzedaży mamy bardzo szeroki wybór baterii w każdym przedziale cenowym.

Baterie kuchenne - trendy wzorniczeBaterie kuchenne - trendy wzorniczeBaterie kuchenne - trendy wzornicze

fot.: LuxusTrade

  • Kolor baterii kuchennych

Najczęściej spotykane baterie zlewozmywakowe to te chromowane. Jest ich najwięcej, ale to nie jedyne rozwiązanie jakie możemy wybrać. Białe, czarne, ale też w pięknym i eleganckim odcieniu złota, czy wreszcie kolorowe baterie pojawiają się coraz częściej w katalogach z armaturą do kuchni. To jedna z wyraźniejszych zmian jeśli chodzi o wyposażenie kuchni jak miala miejsce w ostatnim czasie.

CCI - bateria kuchenna Schock Rougebateria kuchenna SchockCCI - bateria kuchenna Schock SunflowerCCI - czarna bateria kuchenna Schock Dion Magma

fot.: CCI - baterie Schock

  • Baterie ekologiczne, czyli oszczędzające wodę

Drugim bardzo czytelnym trendem są rozwiązania ekologiczne pozwalające oszczędzać wodę i dbać o środowisko naturalne. Perlator napowietrzający strumień to właściwie standard w większości modelach. Z tego też powodu większym zainteresowaniem cieszą się baterię mieszakowego niż tradycyjne dwukorkowe, w których regulacja temperatury powodowała spore straty. W służbie ekologii służą także mechanizm elektronicznego sterowania wypływem wody, sensor ruchu, eko-przycisk itp.

 

Przegląd nowoczesnych modeli baterii kuchennych - nowości, technologie, funkcje, modne kolory

 

Baterie kuchenne białe

Biel króluje w kuchni od dość dawna i ten kolor stał się inspiracją również dla armatury. Białe baterie są bardzo subtelne i delikatne.

Nowoczesna bateria kuchenna - biała

fot.: Invena - Dokos

Baterie kuchenne czarne

Odejście od chromowanego wykończenia prezyczyniło się to wielkie rozkwitu różnych kolorów, wśród których wysoką pozycję zajął czarny. Czarna bateria w kuchni to klasa i elegancja na miarę nowoczesnej aranżacji. 

Nowoczesna bateria kuchenna - czarna

fot.: Teka - Icon

Bateria kuchenna kolorowa

Jeśli nie chcemy by bateria wtopiła się w tło postawmy na wyrazisty kolor. Do wyboru jest cała gama, od neonowych, przez pastele aż po ciemne warianty.

Nowoczesna bateria kuchenna - kolorowa

fot.: Deante - Milin

Baterie kuchenne złote

Złoto to jeden z gorących trendów wnętrzarskich - teraz wyraźnie zaznaczony także w armaturze.

Nowoczesna bateria kuchenna - złota

fot.: Franke - Old Scotland


Zobacz więcej propozycji na >> Kolorowe baterie do kuchni

 

Baterie kuchenne stylizowane, np. retro

Baterie wyglądem mogą przypominac modele z minionych epok, jednak w ich wnętrzu ukryte są nowoczesne mechanizmy, które dorównują funkcjonalnością pozostałym rozwiązaniom.

Nowoczesna bateria w stylu retro

fot.: Kuchinox

Baterie kuchenne z obrotową wylewką

Takie rozwiązanie jest wygodne, a w przypadku zlewozmywaków dwukomorowych wręcz niezbędne. Wylewka ruszająca się w jednej płaszczyźnie to raczej standard w większości modelach.

Nowoczesna bateria do kuchni - Rapsody Ferro

fot.: Ferro - Rapsody

Baterie kuchenne z wyciąganą wylewką (z funkcją prysznica)

Mechanizm, który do niedawna znany był z profesjonalnych kuchni, obecnie spełnia wysokie standardy również w przestrzeni domowej - jest wyjątkowo wygodna dla dużych rodzin, gdzie używa się pojemnych naczyń i dużo gotuje.

Nowoczesna bateria kuchenna z wyciąganą wylewką

fot.: KFA

Baterie kuchenne z elastyczną wylewką

Elastyczna część baterii ma to do siebie, że zachowuje się jak guma, czyli jest plastyczna, a przez to bardzo łatwo nią manewrować. Nadaje się do zginania, wyciągania, skręcania - wszystko co sprzyja ergonomii pracy przy zlewie kuchennym.

 

Elastyczna wylewka kuchenna

fot.: Ferro

Baterie kuchenne sprężynowe

Wyciągana wylewka ułatwia wiele prac kuchennych - mycie warzyw i owoców oraz większych naczyń. Jeśli dodatkowo posiada drążek przytrzymujący natrysk, można ją wykorzystać także jako miejsce do wieszania, np. materiałów czyszczących.


 

Laveo - bateria zlewozmywakowa stojąca Rhea

fot.: Laveo - Rhea

Baterie kuchenne ze składaną wylewką

Modele idealne do aranżacji kuchni ze zlewozmywakiem pod oknem. Pozwalają zachować wygodę pracy przy zlewozmywaku oraz dają łatwy dostęp do okna, gdy jest taka potrzeba (wietrzenie, mycie okien itp.). Składany korpus daje dużą swobodę w aranżacji.

Nowoczesna bateria kuchenna - składana wylewka

fot.: Deante - Aster

Baterie kuchenne z przełącznikiem natrysk/strumień

Funkcja pozwalająca na oszczędzanie wody w kuchni oraz zwiększająca wygodę w zależności od naszych potrzeb.

Baterie kuchenne z elektronicznym czujnikiem ruchu


Wariant bardzo popularny w przestrzeni łazienkowej oraz miejscach publicznych przeniesiony do kuchni spełnia najwyższe oczekiwania jeśli chodzi o wygodę i komfort, a także jest sprzymierzeńcem w zachowaniu czystości i porządku strefy zmywania.

Nowoczesna bateria kuchenna - elektroniczna

fot.: LuxusTrade

Baterie kuchenne z podświetlanym strumieniem

Podświetlany strumień wody informuje nas o temperaturze wody. Jeśli wypływająca woda z wylewki podświetlona jest na czerwono każdy wie, że jest ona gorąca. Producent przewidział dodatkowo kolor pomarańczowy dla wody ciepłej i niebieski dla zimnej.
 

Nowoczesne baterie kuchenne - podświetlany strumień wody

fot.: Franke - KWC Zoe Touch Light Pro

Baterie kuchenne termostatyczne

Ten wariant pozwala na znaczne oszczędności w zużyciu wody. Dzięki ustawieniu żądanej temperatury nie ma strat na tzw. spuszczanie wody. W tego typu modelach weystępuje czujnik pozwalający ustawić temperaturę oraz pokrętło sterumjące siłą strumienia.

 

Nowoczesna bateria kuchenna - termostatyczna

fot.: Kuchinox - BKG 06TD

Baterie kuchenne z funkcją filtrowania wody

Baterie filtrujące zastępują dwa urządzenia w kuchni zapewniając zawsze czystą, gotową do spożycia wodę prosto z kranu. Rozwiązanie typu 2w1 również ma za zadanie dbać o środowisko - wymiana filtra jest tańsza niż zakup butelkowej wody mineralnej, a to także mniej śmieci (plastiku).

Nowoczesne baterie kuchenne z systemem filtracji

fot.: Franke - Neptun Clear water

 

Przeczytaj także:Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Schock, Laveo, Kludi Armaturen, Kuchinox, Armatura Kraków, Deante, Ferro, Invena, Franke, LuxusTrade

Facebook
Instagram