konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Amix

Biel w kuchni

data aktualizacji: 17-01-2020, 10:39 – artykuł promocyjny

Kolorem, który obecnie najchętniej wybierają osoby urządzające swoje kuchnie, jest biel. Popularność tej barwy wynika głównie z jej uniwersalnego charakteru. Decydując się na zakup białych mebli kuchennych, mamy dużą swobodę w zakresie doboru dodatków, nadających naszej aranżacji charakteru. Jednak poza ładnym wyglądem mebli, bardzo ważną rzeczą jest także ich funkcjonalność. Powinny być zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić optymalne wykorzystanie każdej, nawet najmniejszej przestrzeni.

Biel w kuchni

Niezwykle ważną rolę w organizacji przestrzeni kuchennej odgrywają akcesoria, które pozwalają na optymalne dopasowanie szafek do potrzeb użytkowników. Ich wykorzystanie ułatwia codzienną pracę, zapewnia wygodny dostęp i usprawnia przechowywanie.

 

Nowoczesne akcesoria firmy Peka - wyposaż białą kuchnię
 

 • EXTENDO - wysuwane półki z podwyższonymi bokami i matą antypoślizgową, znajdujące zastosowanie przede wszystkim do szaf wysokich oraz podblatowych. Można je także zamontować jako dodatkową półkę nad szufladami czy koszami na śmieci, a także w szafkach nad ekspresem lub piekarnikiem. Ich kształt pozwala na bezpośredni, łatwy dostęp do zawartości.
 • DISPENSA - system, który zapewnia optymalne przechowywanie zapasów w kuchni. Dzięki temu wyciągowi za jednym ruchem ręki, mamy dostęp do całej zawartości szafki. Dispensa nie tylko zapewnia dużo miejsca na produkty suche, ale również umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Dzięki zaopatrzeniu wyciągu w w hamulec SoftStoppPro, działający przy otwieraniu, nawet przy maksymalnym obciążeniu (100 kg) system gładko wysuwa się z szafki, aż do momentu łagodnego zatrzymania przed korpusem.


 
 • CONVOY LAVIDO - cechujący się niezwykłą przejrzystością. Dzięki niemu możemy wyciągnąć całą zawartość szafki i mieć do niej dostęp z trzech stron - z przodu i obu boków. Zintegrowany system hamowania zapewnia ciche wysunięcie wyciągu z szafki, a nastepnie jego schowanie w jej wnętrzu. Dodatkowo dzięki wyposażeniu wyciągu w system eTouch, możemy go otwierać poprzez naciśnięcie przycisku w uchwycie. Wśród różnorodności zastosowań systemu istnieje możliwość wykorzystania go do szafki z frontem na zawiasach, drzwiami przesuwnymi oraz w innych aranżacjach.

 

 • TANDEM - wyciąg, który jest niezwykle pomocnym i funkcjonalnym rozwiązaniem stosowanym do przechowywania zapsów w kuchni. Otwiera się jak lodówka. Podczas otwierania mechanizmu tylne półki przesuwają się do przodu, dzięki czemu mamy błyskawiczny dostęp do całej zawartości szafki. Poprzez zastosowanie koszy ARENA Style, zyskujemy efekt nowoczesności i elegancji.
   

 • SNELLO - wyciąg, który umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni w wąskich szafkach podblatowych. Dodatkowe magnetyczne podziałki chronią butelki i słoiki przed przewróceniem. Wyciągi przymocowane są do prawej. Wyciąg SNELLO przewidziany jest do szafek o szerokości 150, 200 i 300 mm. W module do szafki o szerokości 150 mm występuje wersja z półką i wieszakiem na ręczniki.
 • LE MANS - mechanizm przeznaczony do zagospodarowania wnętrza szafek narożnych, w którym półki wysuwają się na zewnątrz. Półki działają niezależnie, co sprawia, że mamy łatwy dostęp do całej zawartości szafki. Tradycyjna półka Le Mans II wykończona jest malowanym proszkowo srebrnym relingiem z dnem w kolorze białym, pokrytym antypoślizgową powłoką. W nowej ofercie wprowadzona została linia ARENA Classic Silver.
 • MAGIC-CORNER COMFORT - system, dzięki któremu wnętrze szafki narożnej może zostać w pełni wykorzystane. Gdy otwieramy drzwiczki szafki, za pomocą specjalnego uchwytu ramy, możemy wyciągnąć przednie kosze i odchylić je w bok do kąta prostego. Automatycznie tylne kosze przesuwają się na miejsce przednich. Innowacją jest możliwość wysunięcia tylnych koszy na zewnątrz na niezależnych prowadnicach z cichym domykaniem.
 • REVO 90 - nowoczesny system narożny z drzwiami obrotowymi, w którym przy otwarciu szafki front chowa się, składa do środka i obraca wraz z półkami. Mechanizm umożliwia kontrolowanie ruchu we wszystkich fazach - od łagodnego otwarcia, przez obrót do automatycznego zamknięcia.
   


 
 • SCOOP II - wkład do szuflad, dzięki któremu możliwe jest efektywne zagospodarowanie ich przestrzeni oraz utrzymanie porządku. Do białych szuflad doskonale pasuje wkład SCOOP II z białego, gładkiego tworzywa, z połyskiem. Za pomocą przegródek, możemy dowolnie regulować wielkość komór, co pozwala to na zachowanie przejrzystego układu w szufladzie.
   

 • MODERN LINE - maty antypoślizgowe, które pozwalają na utrzymanie porządku w szufladach oraz zapobiegają przesuwaniu się naczyń podczas ich otwierania i zamykania. W białym kolorze występuje mata MODERN LINE w rolkach.
   
 • SESAM - system, którego zastosowanie pomaga zorganizować przestrzeń w szafie gospodarczej. Dzięki praktycznym półkom i uchwytom mamy zapewniony ład i porządek. Pełne dno półek daje możliwość przechowywania przedmiotów o nietypowych wymiarach. Uchwyt na wąż od odkurzacza i haczyki mogą być przewieszane i indywidualnie dostosowane do potrzeb użytkownika.


 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Monstera dziurawa w aranżacji kuchni

trendy kuchenne

Monstera dziurawa w aranżacji kuchni

Ten kwiat ma piękne duże liście, które podbiły trendy wnętrzarskie. Pojawiają się w różnej... więcej...

5 powodów, dla których w tym roku musisz mieć fototapety do kuchni

trendy kuchenne

5 powodów, dla których w tym roku musisz mieć...

Trendy w aranżacji wnętrz może i nie zmieniają się tak samo szybko, jak te w modzie - z dość zrozumiałych... więcej...

Living Coral - kolor roku 2019

trendy kuchenne

Living Coral - kolor roku 2019

Living Coral to barwa okrzyknięta kolorem roku 2019 według Instytutu Pantone. W praktyce jest to połączenie... więcej...