konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2018

Amix

Najmodniejsze kuchenne trendy sezonu - Eurocucina 2018 oczami marki PEKA

data aktualizacji: 14-05-2018, 10:59 – artykuł promocyjny

Eurocucina 2018 to jedna z największych wnętrzarskich imprez, która odbyła się w Mediolanie. Swój udział w tym ważnym wydarzeniu odnotowała również firma PEKA. Wśród trendów można było zaobserwować powtarzające się motywy. Z pewnością były to kamień, drewno, matowa czerń oraz... blacha. Rozwiązania zaprezentowane przez markę PEKA charakteryzują się ponadprzeciętną funkcjonalnością i idealnie wpisują się w ogólnoświatowe trendy, co zostało potwierdzone dużym zainteresowanieniem odwiedzających.

Najmodniejsze kuchenne trendy sezonu - Eurocucina 2018 oczami marki PEKA

fot.: EXTENDO Fioro

 

Kuchenne wyspy wciąż w modzie

 

Odpowiednie zagospodarowanie kuchennej przestrzeni wydaje się być kluczem do sukcesu. Trzeba przy tym pamiętać o konieczności uwzględnienia indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. To właśnie na nich warto oprzeć caly proces projektowania. Podczas targów Eurocucina, producenci przekonywali o popularności kuchennych wysp w układzie tego wnętrza. Dodatkowo ich odpowiednie zagospodarowanie gwarantuje wysoką jakość i komfort użytkowania. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni możliwe jest przy dokładnym i przemyślanym systemem przechowywania zlokalizowanym pod blatami. Przykładem takiego projektu była aranżacja zaproponowana przez markę Nobilio, w której wykorzystano półki EXTENDO Fioro. Marka Nobilio zaprezentowała nowoczesne pomysły na kuchnię, zaprojektowane w bezkompromisowy sposób z wykorzystaniem drewna i szkła.

 

Kuchnia jako monolityczna bryła

 

W Mediolanie dużym zainteresowaniem cieszyły się systemy HAWA, które z minimalistycznej kuchni czynią bogato wyposażona i w pełni funkcjonalne wnętrze. Przy ich zastosowaniu wszystkie urządzenia AGD są ukryte za drzwiami. System pozwala zakryć cześć mebli gładkimi frontami, otwieranymi i wzywanymi do wnęki zbudowanej pomiędzy korpusami.

HAWA folding - Peka Kuchnia jako monolityczna bryła

 

Funkcjonalność ponad wszystko

 

Funkcjonalność stała się motywem dominującym w tegorocznej edycji targów Eurocucina. Jest to istotna cecha kuchni, która może być połączona również z designem, i to często stanowi wyzwanie we współczesnych kuchniach. Zgodnie z założeniem, że modna kuchnia nie ogranicza się tylko to cech wizualnych – liczy się przede wszystkim wygoda, komfort i ergonomia użytkowania – użyteczność nabiera rangi absolutu. Przemyślane systemy przechowywania, na przykład narożne szafki zapewniają więcej miejsca na przykład na duże naczynia – stąd też są często spotykane w aranżacjach kuchni. Wiele osób decyduje się również na szafki wysokie – dlatego, że najlepiej wykorzystują całą dostępną przestrzeń przechowywania i są łatwe w użyciu.

 

Kolory ziemi

 

Aranżacje przedstawione przez grupę TEAM 7 dowodzą, że naturalna kolorystyka wyposażenia dobrze sprawdza się w kuchni. Duet stonowane barwy i naturalne oświetlenie to propozycja zarówno do dużych wnętrz, jak i w niewielkim pomieszczeniu.

Eurocucine - trendy kuchenne 2018

W takiej aranżacji świetnie prezentowały się rozwiązania do przechowywania PLENO Fioro i SNELO Fioro, które zapewniają maksymalne wykorzystanie kuchennej powierzchni. Przedstawiciele marki TEAM 7 uwypuklają czyste i naturalne piękno drewna, nie zapominając oczywiście o innowacyjnej technologii, różnorodności i elastyczności.

PLENO FioroPLENO Fioro

fot.: PLENO Fioro

SNELLO FioroSNELLO Fioro

fot.: SNELO Fioro

 

Inteligentne rozwiązania

 

W intyeligentnej kuchni nie może zabraknąć najnowszych technologii. To one są wyznacznikiem kuchni przyszłości, nie mogło ich zatem zabraknąć również w Mediolanie. Ich zadaniem jest zróżnicowane. Z jednej strony mają pomóc nam na tyle by wykonywane czynności przebiegały szybko i sprawnie, z drugiej powinny przyczynić się do troski o środowisko.

 

Trend EKO

 

W nowoczesnej kuchni coraz częściej na pierwszym planie pojawiać się będzie nurt, w którym troska o środowisko zyska na znaczeniu. Jednym z bardzo praktycznych, proponowanych przez markę PEKA rozwiązań jest pojemnik do przechowywania odpadów organicznych FreezyBoy z funkcją schładzania zawartości do -5 ° C. Urządzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno projektantów, jak i użytkowników. Zostały one zaprezentowane przez tak uznane marki mebli kuchennych jak DOCA i Fendi, które wkomponowały je w swoje aranżacje.

 

Detale

 

Na stoisku MITON na pierwszy plan wysunięto ciemne kolory. Jednak wzrok najbardziej przykuwało wykorzystanie kolorowych akcentów świetlnych rozjaśniających kontrastujące z nimi metal i drewno. Miton zaprezentował w swych aranżacjach systemy Pleno, Snello oraz standardową wysoką szafkę.

Systemy Pleno, SnelloSystemy Pleno, Snello

Z kolei marka TONCELLI pokazała perfekcyjnie urządzoną kuchnię z systemami Extendo, Pleno i z szafką wysoką, gdzie uwagę zwracały fantastyczne detale wykonane ze stuletniego popiołu.

 

Ciekawe konstrukcje regałowe

 

Na uwagę zasługują także otwarte regały, których nie mogło zabraknąć w ramówce trendów na 2018 rok. Znajdowały się one zarówno na ścianach, w zabudowie meblowej, na wyspach lub podwieszonych nad wyspami. To doskonała propozycja na uzupełnienie przestrzeni, a są przy tym niezwykle funkcjonalne.

Smartcube Peka - ciekawe konstrukcje regałowe

 

Dodatkowe informacje www.peka.pl


 

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Najnowsze trendy kolorystyczne według Magnat

trendy kuchenne

Najnowsze trendy kolorystyczne według Magnat

Natura, emocje, harmonia. Słowa klucze, które przenoszą nas w świat przyrody, spokoju i prawdy.... więcej...

Szkło w kuchni

trendy kuchenne

Szkło w kuchni

Sześć odcieni szkła lakierowanego SGG PLANILAQUE EVOLUTION to prawdziwy hit tegorocznej wiosny w ofercie... więcej...

Kuchnia w drewnie

trendy kuchenne

Kuchnia w drewnie

Przesyt nowoczesną przemysłową technologią z plastikową oprawą, zimnym szkłem i metalem wplecionym... więcej...
NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj