Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

stopka patrona Electrolux

Test ekspresów do gazowania wody SodaStream. Czy warto?

artykuł promocyjny

W dobie kryzysów klimatycznego i energetycznego oraz ogromnego obciążenia środowiska naturalnego działalnością człowieka, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na minimalizowanie zanieczyszczeń naszej planety – w trosce o jej przyszłość. Ekspres do gazowania wody SodaStream pozwala łatwo wprowadzić ekonawyki na co dzień i zrezygnować z użytkowania jednorazowego plastiku. Pomaga też zadbać o – tak ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu – właściwe nawodnienie. Jak działa i czy warto go mieć? Sprawdzamy.

Osoba robiąca wodę gazowaną w saturatorze SodaStream

Saturator do gazowania wody SodaStream – działanie urządzenia i jego ekologiczny aspekt

 

Nikogo nie trzeba przekonywać, że troska o przyszłość naszej planety i minimalizowanie zanieczyszczeń środowiska naturalnego nie powinny być jedynie ekotrendem, a koniecznością. Jako ludzie mamy wielki dług wobec Matki Natury, z której dobrodziejstw i zasobów nieustannie korzystamy. Czy wprowadzenie zasad eko w życie musi być trudne, kosztowne albo wymagające sporego wysiłku? Okazuje się, że niekoniecznie.

Możemy dbać o środowisko naturalne po prostu pijąc wodę! Wystarczy, że tę gazowaną i napoje smakowe przygotujemy samodzielnie w domu w saturatorze SodaStream. To proste i intuicyjne w obsłudze urządzenie zmienia zwykłą wodę w gazowaną w kilka chwil bez potrzeby zużywania energii elektrycznej. Jego motorem napędowym są bezpieczne w domowym użytkowaniu naboje z CO2. Do przygotowania wody lub ulubionych napojów możemy wykorzystać zarówno kranową, jak i filtrowaną wodę.

Sam proces gazowania wody w ekspresie SodaStream jest dziecinnie łatwy. Wymaga od nas jedynie 4 prostych kroków:

 • Napełniamy butelkę SodaStream (dołączoną do urządzenia) zimną wodą do wyznaczonej linii.
 • Wkręcamy lub wpinamy ją (w zależności od modelu saturatora) w wyznaczonym miejscu.

 

Między dnem butelki a podstawą saturatora musi pozostać widoczna, niewielka przestrzeń.

 • Korzystając z przycisku lub dźwigni nasycania gazujemy wodę.
 • Po zakończeniu nasycania delikatnie odkręcamy lub odpinamy butelkę i wyjmujemy ją z ekspresu.

 

Saturator SodaStream daje też możliwość wyboru stopnia nagazowania wody, w zależności od liczby naciśnięć:

 • 1-3 przyciśnięcia – woda lekko gazowana,
 • 3-4 głośne przyciśnięcia – woda standardowo nagazowana,
 • 5-7 przyciśnięć – mocny gaz.

 

Najlepsze rezultaty nasycania CO2 uzyskamy, gdy woda będzie schłodzona. Wystarczy chwilę przed planowanym bąbelkowaniem napełnić butelkę SodaStream wodą i włożyć ją na jakiś czas do lodówki.

Sprawdź, jak gazować wodę w ekspresie SodaStream Art  >>

W ekspresie SodaStream w kilka chwil wykreujesz świeżo gazowaną wodę - infografika.

Samodzielne kreowanie bąbelków w domu jest ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem. Każdy nabój CO2 SodaStream umożliwia przygotowanie aż do 60 l wody gazowanej w zależności od preferowanego poziomu jej nagazowania oraz typu saturatora. Zastąpi więc do 60 litrowych butelek wody, czyli równowartość 40 jednorazowych 1,5-litrowych butelek, które po wypiciu trafiają do eko systemu jako odpady.

Korzystanie z ekspresu SodaStream pozwala też podratować domowy budżet. Rekomendowana cena odsprzedaży cylindra z gazem CO2 SodaStream wynosi 49,99 zł – tym samym 1 litr wody z saturatora marki kosztuje ok. 0,83 zł. To znacznie mniej niż równowartość butelkowanej wody, zakupionej w sklepie. Zaoszczędzimy także na wywozie odpadów, rezygnując z wyrzucania do śmieci ogromnych ilości butelek PET miesięcznie.

 

Działa, aby natura odpoczywała – czym są naboje CO2 do saturatora SodaStream?

 

Żeby samodzielnie nagazować wodę w domu niezbędne są naboje z CO2, będące motorem napędowym saturatorów. SodaStream chwali się tym, że jako pierwsza wprowadziła przełomowe aluminiowe cylindry ze spożywczym CO2 do swoich urządzeń i obecnie jest ich największym na świecie producentem. Oczywiście stosowany przez nią rodzaj gazu jest w pełni bezpieczny do spożycia. Warto tu pamiętać, że gaz używany w przypadkowych zamiennikach (nie pochodzących od SodaStream) może być techniczny – a tym samym zagrażający naszemu zdrowiu. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na zakup ekspresu SodaStream, powinniśmy korzystać jedynie z oryginalnych nabojów marki, które przechodzą dokładne testy i są bezpieczne w codziennym użytkowaniu.

Wszystkie naboje SodaStream przechodzą potrójny system kontroli obejmujący:

 • czyszczenie w specjalistycznym procesie,
 • napełniane najwyższej jakości gazem CO2 do napojów,
 • uszczelnianie osłonami bezpieczeństwa.

 

Jak wygląda mocowanie i demontaż nabojów w saturatorze SodaStream?

 

Podobnie jak sama obsługa urządzenia, montaż i demontaż naboju w ekspresie są proste i intuicyjne i nie wymagają studiowania instrukcji obsługi. Nabój SodaStream umieszczamy w tylnej części ekspresu, a po zamontowaniu we właściwym miejscu butelki (dołączonej do zestawu) możemy zacząć gazowanie wody.

Zgodnie z obietnicami producenta, saturator SodaStream będzie niezawodnie służył nam przez lata, jeśli będziemy pamiętać o dwóch istotnych kwestiach:

 • Przy wymianie pustego cylindra na nowy musimy dopasować odpowiedni rodzaj naboju do swojego modelu urządzenia.

 

Niebieski cylinder zamontowany w saturatorze kompatybilnym z różowymi typu Quick Connect może uszkodzić nasz ekspres, unieważniając jego gwarancję.

 • Powinniśmy korzystać tylko z oryginalnych nabojów SodaStream.

 

Wszelkie zamienniki mogą być zdecydowanie mniej wydajne lub spowodować uszkodzenia ekspresu. Mogą też być napełniane technicznym, a nie spożywczym gazem, dlatego mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego marka nie ponosi odpowiedzialności za ich wykorzystanie, a uszkodzeń, które spowodują, nie obejmuje gwarancja.

Jak rozpoznać, że w cylindrze skończył się gaz?

Kiedy zamiast charakterystycznego dźwięku przypominjącego syczenie usłyszymy dmuchanie, a w wodzie nie pojawią się bąbelki, trzeba wymienić nabój na nowy. W tym aspekcie SodaStream również zadbała o komfort konsumenta. Możemy skorzystać z dwóch wygodnych sposobów wymiany – w jednym z setek punktów stacjonarnych bądź on-line na stronie internetowej SodaStream, płacąc jedynie za sam gaz.

Jak wymienić pusty cylinder CO2 SodaStream na pełny - infografika

Ekspresy do gazowania wody i butelki SodaStream – funkcjonalność i design

 

Saturatory SodaStream pozwalają łatwo, ekologicznie i ekonomicznie zapewnić sobie i całej rodzinie wygodny dostęp do wody i napojów gazowanych. Są przeznaczone do przechowywania na stałe na kuchennym blacie, dlatego istotny jest także ich design. Smukła forma, proste linie, dopracowane wzornictwo oraz dbałość o detale wykończenia sprawiają, że świetnie komponują się zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym wystrojem wnętrz.

Także butelki marki są nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale też stylowe. Dla przykładu szklaną karafkę DUO możemy wykorzystać do zaserwowania wody lub napoju na rodzinnym obiedzie lub kolacji z przyjaciółmi. Ze szklanej butelki marki możemy korzystać przez całe życie a z tritanowej – przez 3 lata, co powala uniknąć generowania ogromnej ilości plastikowych odpadów.

Warto też podkreślić, że w wytrzymałych butelkach SodaStream świeżo nagazowaną wodę lub ulubiony napój możemy zabrać ze sobą w dowolne miejsce – do pracy, szkoły, na trening, spacer czy wycieczkę. Są łatwe w utrzymaniu w czystości, ponieważ możemy wygodnie myć je w zmywarce. Nasyconą w saturatorze wodę lub napój można przechowywać w butelkach marki przez 2-3 dni.

 

Eko jest „w smak” nie tylko planecie – syropy smakowe SodaStream

 

Poza ekologicznymi, ekonomicznymi i wizualnymi aspektami, kolejną zaletą ekspresów do gazowania wody SodaStream jest ich wszechstronność. Mogłoby wydawać się, że przygotujemy w nich jedynie gazowaną wodę. Nic bardziej mylnego! Pozwolą w kilka chwil wykreować także bogatą paletę napojów gazowanych. Dzięki oryginalnym syropom możemy odtworzyć w domu zarówno smaki najbardziej popularnych propozycji, jak i te, przywołujące wspomnienia z dzieciństwa:

 • z portfolio PepsiCO – czyli kultowe klasyki, takie jak: Pepsi, Pepsi Max, Mirinda czy 7 UP – bez sztucznych dodatków,
 • energetyki,
 • napoje owocowe – np. różowy grejpfrut, pomarańcza mango czy cytryna limonka, także w wersji bez cukru,
 • klasyczne, jak domowa lemoniada.

 

Z saturatorem SodaStream mamy je zawsze na wyciągnięcie ręki. Butelka syropu np. z linii Classic pozwala stworzyć aż do 9 litrów świeżego napoju gazowanego, co wypada korzystniej finansowo niż zakup sklepowych produktów.

Przygotowując samodzielnie ulubiony napój możemy też dopasować jego intensywność i poziom słodyczy do własnych upodobań. Po napełnieniu naszej wody orzeźwiającymi bąbelkami, możemy też puścić wodze kulinarnej fantazji i urozmaicić ją ulubionymi dodatkami:

 • sezonowymi i egzotycznymi owocami, takimi jak: maliny, truskawki, ananas czy mango.
 • cytrusami, np: limonką, cytryną, pomarańczą,
 • świeżymi ziołami – miętą, melisą lub szałwią,
 • przyprawami – np. korzennymi.

 

Trzeba tylko pamiętać, żeby wszelkie dodatki oraz syropy wlewać do napoju po ukończonym gazowaniu. W saturatorach SodaStream można nasycać jedynie czystą wodę! Próba nagazowania innych płynów lub wody z dodatkami może zakończyć się uszkodzeniem ekspresu. 

 

Podsumowanie. Czy warto kupić ekspres SodaStream?

 

Czy warto zainwestować w saturator do wody gazowanej SodaStream? Naszym zdaniem tak! Regularne korzystanie z ekspresu do gazowania wody SodaStream to szansa na realne odciążenie środowiska naturalnego. Pozwala nie tylko zmniejszyć problem jednorazowych śmieci, ale też oszczędzić wodę, której ogromne ilości zużywa się do produkcji jednorazowych butelek PET. Przerzucenie się na bąbelkowaną wodę z kranu daje również szansę na zwiększenie domowych oszczędności, bez konieczności rezygnowania z ulubionych napojów. Ekspresu nie trzeba podłączać do prądu, więc nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Podziękują nam też kręgosłupy, które nie będą już zmuszone do dźwigania ciężkich zgrzewek z gazowaną wodą. Dzięki smukłej linii i ciekawej ofercie wzorniczej i kolorystycznej, ekspres można z łatwością dopasować do kuchennej aranżacji, nawet wtedy, gdy miejsca na blacie jest naprawdę niewiele.

 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: SodaStream

Partnerzy


Electrolux
     logo novy
 

Lacanche  Okapykuchenne.pl

Emako      Franke

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram