konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021
aurora

Nowy wymiar Opraw typu reader

data aktualizacji: 30-10-2020, 13:47 – artykuł promocyjny

Coraz więcej czasu spędzamy w domu i staramy się, aby ta przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna. Od lat niesłabnącym trendem jest otwieranie się pomieszczeń na siebie i tworzenie wspólnej przestrzeni. Tak właśnie dzieje się w przypadku kuchni otwierającej się na jadalnię lub salon.

Nowy wymiar Opraw typu reader

Często przestrzenie te pełnią również funkcję rekreacyjną. Jeśli w takim salonie znajduje się miejsce do czytania, warto zadbać o zamontowanie tam odpowiedniego oświetlenia.

Z pomocą przyjdą oprawy do czytania od Astro Lighting. Mogą to być zarówno klasyczne lampy podłogowe, jak i kinkiety. Ciekawym rozwiązaniem są lampy z podwójnym źródłem światła. Dostarczają one zarówno rozproszone światło dekoracyjne, jak i kierunkową wiązkę światła idealną do czytania. Jedną z takich opraw jest kinkiet Side-by-Side, który nie tylko zachwyca elegancką formą, ale również praktycznymi rozwiązaniami. Poza klasycznym abażurowym kinkietem na wymienne źródło światła (żarówka z gwintem E27) oprawa ta posiada również zintegrowany moduł LED (149 Lumenów). Kinkiet taki najlepiej, aby był zamontowany powyżej naszego ramienia w miejscu, w którym zwykliśmy czytać, niezależnie czy jest to ulubiony fotel, czy łóżko. Ważne, aby światło mogło dobrze oświetlać czytany tekst.

Istnieje też kilka podstawowych zasad dotyczących temperatury barwowej światła do czytania. Zazwyczaj przyjmuje się, że do pracy lepsze będzie światło chłodniejsze, które pobudzi naszą koncentrację. Jednak do czytania relaksacyjnego polecana jest neutralna do ciepłej barwy światła. Readery od Astro mają temperaturę barwową 2700 Kelwinów, co gwarantuje, że nasz wzrok będzie odpoczywał podczas miłej lektury. Jednocześnie główki opraw do czytania powinny mieć pełną ruchomość we wszystkich płaszczyznach. Dzięki temu możemy dostosować kąt padania światła według własnych preferencji.

Kolejną ciekawą propozycją oświetlenia do czytania jest kinkiet Fuse. Dostępny w kilku wersjach wykończenia m.in. brąz, matowa czerń, matowe złoto, matowy nikiel, matowa biel i polerowany chrom. Zwarta forma tej oprawy idealnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, a jej oszczędny i funkcjonalny design z pewnością wytrzyma próbę czasu. Co więcej, dzięki minimalistycznemu designowi oprawa będzie się wtapiać w wystrój wnętrza i może być łatwo skomponowana z innymi punktami oświetleniowymi.

Podobną specyfiką charakteryzują się również oprawy z serii Enna. Główka tych opraw ma praktycznie pełną ruchomość w każdej płaszczyźnie, a ich podstawa zależna jest od preferencji użytkownika. W skład tej serii wchodzą oprawy zarówno podtynkowe, jak i natynkowe, wpisane w koło, a także na bazie kwadratowej podstawy. Oczywiście kolorystyka wykończenia jest równie szeroka, jak w przypadku opraw Fuse.

Dodatkowym atutem wszystkich powyższych opraw jest gniazdo USB umieszczone w podstawie opraw. Możemy więc w łatwy i wygodny sposób doładować baterię naszego smartfonu lub tabletu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli czytamy w łóżku i właśnie przy nim zamontujemy jedną z tych opraw.

Wszystkie te i wiele innych, ciekawych propozycji oświetlenia różnych pomieszczeń znajdziecie w ofercie brytyjskiego producenta Astro i na stronie www.aurorats.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
Izbica, ul. Leszczowa 3
05-140 Serock
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomośćoświetlenie kuchni » nowoczesne oprawy typu LED-LITE » oświetlenie wnętrz » dekoracyjne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne


Zobacz zdjęcia w galerii Aurora Technika Świetlna:
Podobne artykuły
Jak prawidłowo dobrać oświetlenie do kuchni?

oświetlenie w kuchni

Jak prawidłowo dobrać oświetlenie do kuchni?

Oświetlenie do kuchni lub aneksu kuchennego powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również spójne... więcej...

Kurtyna światłowodowa - sposób na koloroterapię

oświetlenie w kuchni

Kurtyna światłowodowa - sposób na koloroterapię

Koloroterapia to najprościej rzecz ujmując, leczenie kolorami. Zastosowanie światłowodów oświetleniowych... więcej...

Oświetlenie blatu kuchennego - oprawy ZOK

oświetlenie w kuchni

Oświetlenie blatu kuchennego - oprawy ZOK

Urządzanie kuchni jest często trudnym i kłopotliwym zadaniem. Dobór mebli, terakot, sprzętu AGD,... więcej...