aurora

Wybór lampy stołowej i kuchennej

data aktualizacji: 04-02-2020, 10:25 – artykuł promocyjny

Oświetlenie kuchni, z uwagi na różnorodne funkcje tego pomieszczenia, powinno być zróżnicowane. Ważne jest zatem, aby zainstalować nie jedno, ale wiele źródeł światła, co pozwoli na zmianę aranżacji światła zależnie od bieżących potrzeb domowników. Właściwe rozplanowanie lamp to jeden z czynników, który w dużej mierze decyduje o tym, czy kuchnia jest funkcjonalna.

Wybór lampy stołowej i kuchennej

Kuchnia, podobnie jak inne pomieszczenia, potrzebuje oświetlenia ogólnego, które równomiernie oświetli całe jej wnętrze. W tym celu można zastosować takie rozwiązania jak:

  • tradycyjna lampa sufitowa z oprawą rozpraszającą światło
  • oprawy wpuszczane w sufit - np. tzw. oczka
  • oprawy nadtynkowe - np. reflektorki o regulowanym kącie nachylenia
  • zawieszone na linkach i szynach halogeny
  • plafoniera umieszczona w centralnym miejscu sufitu.
     

oświetlenie ogólne w kuchnioprawa nadtynkowa Osca

oświetlenie ogólne w kuchnioświetlenie ogólne w kuchnioświetlenie ogólne w kuchni

Przykłady oświetlenia ogólnego w kuchni z wykorzystaniem lamp i opraw Astro Lighting, dostępnych w ofercie firmy Aurora Technika Świetlna

Poza oświetleniem ogólnym w kuchni nie powinno zabraknąć także funkcjonalnego i dekoracyjnego oświetlenia zadaniowego, którego funkcją jest zapewnienie dostatecznej ilości światła w konkretnych przestrzeniach, takich jak: stół, blat roboczy, kuchenka czy zlewozmywak. Poza tym oświetlenie miejscowe buduje nastrój i podkreśla charakter wystroju kuchni.
 

  • oświetlenie stołu

Wybierając lampę do umieszczenia nad stołem warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, ale trzeba też pamiętać o tym, iż powinna oświetlać cały blat i nie oślepiać osób siedzących przy nim. Do oświetlenia okrągłego stołu można wykorzystać okrągłą lampę zawieszoną centralnie nad nim. Natomiast nad kwadratowym czy prostokątnym lepiej umieścić w jednym ciągu kilka mniejszych lamp. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem są lampy z regulacją wysokości. Dzięki tej możliwości, można dostosować ustawienie lampy stosownie do danej sytuacji. Lampa powinna być umieszczona w odległości około 55-60 cm od blatu stołu. W przypadku, gdy planujemy umieścić duże efektowne lampy wiszące, powinny one wisieć 75-92 cm nad blatem. Wybierając lampę do oświetlenia stołu warto także pamiętać o tym, iż powinna być ona od spodu przysłonięta matową szybą lub tworzywem rozpraszającym światło, a od góry zamknięta.

oświetlenie stołuoświetlenie stołu

oświetlenie stołuoświetlenie ogólne w kuchnioświetlenie stołu

Przykłady oświetlenia stołu w kuchni z wykorzystaniem lamp Astro Lighting, dostępnych w ofercie firmy Aurora Technika Świetlna. Abażury lamp dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych.


  • oświetlenie blatu

Kolejnym miejscem w kuchni, wymagającym dodatkowego doświetlenia, jest blat roboczy. Aby zapewnić dostateczną ilość światła, należy zastosować równomiernie rozmieszczone oprawy, skierowane bezpośrednio na jego powierzchnię. W tym celu można zamontować od spodu szafek kuchennych albo w wyciętych w nich otworach oprawy z niedużej mocy żarówkami halogenowymi lub świetlówki. Odległość pomiędzy nimi powinna wynosić 40-60 cm. Inną możliwością oświetlenia blatu kuchennego wykorzystanie systemów halogenów rozpiętych lub zamontowanych nad górnymi szafkami.

oświetlenie blatu

Taro Triple - potrójna oprawa podtynkowa AstroWiszące lampy Joel Pendant Astro Lightingoświetlenie blatu

Przykłady oświetlenia blatu kuchennego z wykorzystaniem lamp i opraw Astro Lighting, dostępnych w ofercie firmy Aurora Technika Świetlna

Kontakt w sprawie produktów:

Aurora Technika Świetlna
Izbica, ul. Leszczowa 3
05-140 Serock
tel. (22) 872 55 10
www: www.aurorats.pl
mail: wyślij wiadomośćoświetlenie kuchni » nowoczesne oprawy typu LED-LITE » oświetlenie wnętrz » dekoracyjne oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne


Zobacz zdjęcia w galerii Aurora Technika Świetlna:
Podobne artykuły
Oświetlenie dekoracyjne - Kurtyna świetlna

oświetlenie w kuchni

Oświetlenie dekoracyjne - Kurtyna świetlna

Kurtyna światłowodowa to rozwiązanie, które idealnie nadaje się do optycznego podziału pomieszczeń... więcej...

Trendy oświetleniowe w kuchni

oświetlenie w kuchni

Trendy oświetleniowe w kuchni

Oświetlenie jak każda inna kwestia związana z urządzaniem wnętrz podlega okresowym zmianom, wpływom... więcej...

Oświetlenie światłowodowe wnętrz i budynków

oświetlenie w kuchni

Oświetlenie światłowodowe wnętrz i budynków

Zastosowanie światłowodu pozwala łatwo i efektywnie rozwiązywać setki technicznych problemów,... więcej...