Instal-projekt

4 powody, dla których warto wymienić grzejnik

data aktualizacji: 01-04-2020, 08:14 – artykuł promocyjny

Koniec okresu grzewczego to idealny czas, by ocenić stan naszego ogrzewania – czy wszystko działało sprawnie, w którym pomieszczeniu temperatura była za niska i jakie były koszty ogrzewania.  Te kwestie pozwolą zdecydować, czy nasze grzejniki spełniają swoją funkcję, czy powinniśmy przemyśleć ich wymianę.

4 powody, dla których warto wymienić grzejnik

Gdy grzejniki lata świetności mają za sobą

 

Dlaczego warto przemyśleć kwestię wymiany grzejników? Ostatnie lata to czas zdecydowanie lepszej technologi produkcji grzejników. Oznacza to, że są bardziej energooszczędne i mniejsze, a jednocześnie dają tyle samo lub więcej ciepła zużywając mniej energii.

Nowoczesne technologie i najwyższej jakości materiały gwarantują trwałość grzejników. Obecnie duży wpływ na ich żywotność, jako zabezpieczenie antykorozyjne, ma powszechnie stosowana pasywacja powierzchni stali fosforanami żelaza. Jednak już w niedalekiej przyszłości standardem w naszym procesie produkcyjnym będzie zabezpieczenie antykorozyjne z wykorzystaniem nanotechnologii. Pozwoli ona na uzyskanie antykorozyjnej powłoki z syntetycznych kamieni szlachetnych w postaci cyrkonu – wyjaśnia Przemysław Piernikowski, Kierownik Działu Badań i Rozwoju z firmy Instal-Projekt.

 

Gdy planujemy ocieplenie domu lub wymianę kotła

 

Decyzję o wymianie grzejników powinniśmy podjąć również w sytuacji, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na ciepło. W niedawno ocieplonym domu stare grzejniki będą zbyt duże, podobnie jak w domu z zainstalowanym nowym kotłem – grzejniki muszą być odpowiednio dobrane do rodzaju kotła. Co więcej, nowy kocioł w połączeniu ze starymi grzejnikami nie będzie miał pozytywnego wpływu na rachunki za ogrzewanie domu.

Aby dodatkowo zmniejszyć koszty ogrzewania, grzejniki warto wyposażyć w zawory z głowicami termostatycznymi, które pozwalają regulować temperaturę w wybranych pomieszczeniach -  dodaje Przemysław Piernikowski.

Wymiana grzejnika

 

Gdy widzimy oznaki korozji lub grzejnik znów wymaga naprawy

 

Bez wątpienia wymianie podlegają grzejniki, które są zniszczone. Warto to rozważyć, gdy ich stan techniczny ulega pogorszeniu i są widoczne pierwsze oznaki korozji lub grzejnik zaczyna przeciekać. Korozja powstaje z upływem czasu, ale także z powodu słabej jakości wody w instalacji. Dlatego po zamontowaniu nowych grzejników warto zapobiegać skutkom korozji wewnętrznej i zamontować inhibitor korozji.

 

Gdy grzejnik nie pasuje do Twojego stylu

 

Stare grzejniki nie wyglądają dobrze i często nie pasują do wnętrza. Warto poszukać modelu, który będzie pasował do stylu pomieszczenia i naszych preferencji. Szeroki asortyment produktów pozwala wybrać rozmiar, styl, kolor i kształt grzejnika, który można potraktować jako element ozdobny. Modne są modele pionowe, które pasują do niewielkich mieszkań.

Atrakcyjny wygląd nowoczesnych grzejników sprawia, że chcemy je eksponować. To ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale i wymiar praktyczny. Zasłanianie grzejników zasłoną powoduje zmniejszanie ich efektywności cieplnej o około 20%, a ich zabudowa, np. ażurową osłoną z drewna wpłynie na utratę nawet 80% sprawności grzejnika – dodaje ekspert Instal-Projekt.

Grzejnik

 

Wymieniasz grzejnik? Zaufaj profesjonaliście

 

Wymiana grzejnika nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Aby uniknąć usterki powinniśmy powierzyć montaż profesjonaliście, który pomoże wybrać typ grzejnika i sposób jego podłączenia, a następnie prawidłowo go zamontuje. W budynkach wielorodzinnych przed rozpoczęciem prac należy zgłosić je zarządcy budynku.

Nowoczesne grzejniki to nie tylko komfort cieplny i oszczędności finansowe, ale również oryginalna ozdoba domu.

 

Kontakt w sprawie produktów:

INSTAL-PROJEKT Gawłowscy, Ścierzyńscy Sp.J.
ul. Jana Pawła II 12 A
87-853 Kruszyn
tel. (54) 235 59 05
www: www.suszarkaTOTU.pl
mail: wyślij wiadomośćsuszarka elektryczna TOTU

suszarka TOTU
Podobne artykuły
4 powody, dla których warto wymienić grzejnik

ogrzewanie w kuchni

4 powody, dla których warto wymienić grzejnik

Koniec okresu grzewczego to idealny czas, by ocenić stan naszego ogrzewania – czy wszystko działało... więcej...

TUBUS - grzejnik do każdego pomieszczenia

ogrzewanie w kuchni

TUBUS - grzejnik do każdego pomieszczenia

W większości łazienek w naszych domach i mieszkaniach znajduje się grzejnik drabinkowy. Jednak nie jest... więcej...

Elektryczne grzejniki szklane DAS

ogrzewanie w kuchni

Elektryczne grzejniki szklane DAS

Grzejniki elektryczne ze szkła HEARTY GLASS z kolekcji Dafiano firmy D.A.S. jest to ciekawa propozycja dla... więcej...