Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Ergonomia w kuchennej strefie zmywania

artykuł promocyjny

Ergonomia w kuchni odgrywa ogromną rolę, jeśli chodzi o wygodę, efektywność, ale również zdrowie użytkowników. W codziennych czynnościach pomaga nam utrzymać prawidłową postawę ciała, wykonywać pracę szybciej i sprawniej. Odpowiednio zaprojektowana strefa zmywania będzie procentować.

Ergonomia w kuchennej strefie zmywania
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Projektując kuchnię, powinniśmy zadbać o wydzielenie pięciu stref użytkowych: zapasów, przechowywania, zmywania, przygotowywania posiłków oraz gotowania. Przemyślane uporządkowanie przestrzeni zapewni funkcjonalne i intuicyjne wnętrze, w którym przebieg prac będzie wygodny. Każda strefa powinna być odpowiednio rozmieszczona również względem siebie, tworząc tzw. ciąg kuchenny. Równie ważna jest obowiązująca w tej przestrzeni zasada trójkąta roboczego, w ramach którego określa się rozstaw trzech najistotniejszych sprzętów: lodówki, zlewozmywaka i kuchenki.

 

Dobrze zaprojektowana strefa zmywania

 

W ergonomicznej strefie zmywania przestrzeń powinna być dopasowana do naszych potrzeb. Ma ona służyć szybkiemu i wydajnemu wykonywaniu kuchennych czynności. Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć dobór sprzętów wchodzących w jej skład, takich jak zlewozmywak i bateria kuchenna. Na co zwrócić uwagę, by strefa zmywania pomogła nam stworzyć wymarzoną i funkcjonalną kuchnię?

Podczas wyboru konkretnego modelu zlewozmywaka uwzględnia się liczbę domowników, czy w kuchni jest również zmywarka i jakie są nasze przyzwyczajenia, jeśli chodzi o zmywanie naczyń. W przypadku dużej rodziny i wyboru zmywania ręcznego odpowiednią opcją będzie model dwukomorowy. Jednokomorowy dedykowany jest głównie osobom, które wykorzystują go głównie do prac związanych z przygotowaniem posiłków.

Dobrze zaprojektowana strefa zmywania - wybór zlewozmywaka

Dodatkowo możemy wybierać wśród modeli z ociekaczem lub bez. W przypadku zlewozmywaka z ociekaczem warto pamiętać o montażu dopasowanym do naszych preferencji, czyli tego, czy jesteśmy prawo- czy leworęczni. Kolejny element, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę to materiał, z jakiego wykonany jest zlew. Wyjątkową trwałość, odporność na uszkodzenia mechaniczne, wysokie i niskie temperatury, a także niszczące działanie środków chemicznych zapewni nam granit. Ciekawe modele wykonane z granitu znajdziemy w rozbudowanej linii Mezzo II marki Ferro.

Przy projektowaniu strefy zmywania bardzo istotne jest dopasowanie wysokości blatu, a tym samym także zlewozmywaka do wzrostu osoby, która najczęściej korzysta z kuchni. Minimalizuje to konieczność nachylania się lub nadmiernego unoszenia naczyń.

 

Funkcjonalna bateria

 

Kolejnym krokiem przy tworzeniu ergonomicznej strefy zmywania jest wybór baterii kuchennej. Odpowiednio dobrana bateria umożliwi wygodne zmywanie, napełnianie naczyń czy mycie warzyw i owoców. Istotne będą tu dwa parametry - wysokość i zakres obrotu wylewki. Baterię najczęściej dopasowuje się do konkretnego modelu zlewozmywaka, uwzględniając jego wielkość oraz głębokość. Równie ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju uchwytu baterii. Baterie jednouchwytowe pozwalają łatwo, precyzyjnie i szybko ustawić temperaturę i siłę strumienia wody.

Ciekawą propozycją wśród baterii kuchennych jest nowy model Zumba Nero w całości utrzymany w najmodniejszym kolorze głębokiej czerni. Cechą charakterystyczną tej armatury jest elastyczna, miękka wylewka, którą możemy dowolnie formować. Pozwala to na swobodne manewrowanie podczas kuchennych prac.

Ergonomia w kuchni - funckjonalne baterie z elastyczną wylewką

W tej samej linii znajdziemy baterię Zumba Slim 2F. Model przykuwa uwagę wysokim, chromowanym korpusem i wylewką o czarnej barwie, której – w zależności od potrzeb – możemy zmieniać kształt, a także regulować jej wysokość czy zasięg, by zapewnić maksymalną wygodę zmywania. Dwie funkcje strumienia pozwalają dostosować jego moc do wykonywanej czynności.

Bateria Zumba Slim 2F - idealne rozwiązanie do ergonomicznej kuchni

Przydatne rozwiązanie to także bateria z wyciąganym natryskiem – sprawdzi się doskonale m.in. podczas mycia warzyw. Przykładem takiego modelu jest bateria Toledo, która urzeka minimalistycznym, skandynawskim designem. W tej samej linii znajdziemy baterię składaną podokienną. To świetna opcja, jeśli nasza strefa zlewozmywaka zlokalizowana jest przy oknie. Gdy chcemy je otworzyć, po prostu składamy baterię.

Ergonomiczna strefa zmywania - funkcjonalna bateria

Dbając o kuchenną ergonomię, wcale nie musimy rezygnować z podążania za obowiązującymi trendami. Doskonałym tego dowodem jest nowa bateria Fiesta Bright Gold, która łączy te dwie cechy. Za sprawą oryginalnego koloru wykończenia powierzchni, jakim jest jasne złoto, armatura pasuje do nowoczesnych, ocieplonych drewnem i pastelowymi barwami kuchennych aranżacji. Za wygodę użytkowania odpowiadają z kolei obrotowa wylewka i funkcjonalny uchwyt sterowania wodą.

Idealna kuchnia na lata - jaką baterię wybrać? Trendy

Każdy z nas ma swój ideał kuchni, ale zawsze warto stawiać na rozwiązania praktyczne i funkcjonalne. W takiej przestrzeni lepiej się wykonuje codzienne czynności. Kluczem do sukcesu jest ergonomia, która dba również o nasze zdrowie, abyśmy nie nadwyrężali swoich mięśni w trakcie przygotowywania posiłków czy zmywania. Odpowiedni dobór sprzętów jest tak samo ważny, jak ich układ w poszczególnych strefach. 

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

Ferro Facebook   pinterest Ferro   Ferro instagram   Youtube Ferro   Ferro linkedin
Partnerzy


    Laveo   Kuchinox

Franke

Ferro

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram