Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Nowoczesne grzejniki do kuchni - przegląd

artykuł promocyjny

Jednym z elementów koniecznych w każdej aranżacji są grzejniki. Na szczęście skończyły się już czasy, kiedy grzejnik był złem koniecznym szpecącym wystrój wnętrza. Dziś możemy za pomocą grzejnika tworzyć ciekawe aranżacje nie tracąc na funkcjonalności tego elementu. Współczesne grzejniki to także źródło nowych funkcji. Oto kilka nowości rynkowych w dziale grzewczym.

Nowoczesne grzejniki do kuchni - przegląd

fot.: Instal - Projekt 


Grzejnik - tablica

Ciekawy przepis lub lista zakupów spisane na grzejniku - czemu nie? Szklana powierzchnia przystosowana do specjalnego mazaka może okazać się świetnym komunikatorem w kuchni. Bryła elementu grzewczego jest wykorzystana do dodatkowych funkcji i świetnie wpisuje się w nowoczesną stylistykę dekoracyjno - aranżacyjną.

fot.: Grzejnik-tablica z możliwością rysowania po ekranie od Instal - Projekt          

 

Mała kuchnia - mały grzejnik


Jeśli naszym problemem jest mała kuchnia, w której nie ma miejsca na tradycyjne formaty powierzchni grzewczych możemy zastosować wariant ukryty w specjalnej rynnie wbudowanej w podłodze, czyli ogrzewanie kanałowe. W takim przypadku można wykorzystać nawet przestrzeń przed drzwiami balkonowymi.
 

  Regulus

fot.: REGULUS-system - przykład grzejnika kanałowego

W mała kuchnia można również użyć niestandardowych kształtów dopasowanych do danego wnęrza. I tak na przykład producenci oferują grzejniki dopasowane do powierzchni skosów, czy takie o przebiegu horyzontalnym lub wertykalnym, w zależności od kształtu pomieszczenia.

fot.: Grzejnik Das od Italy Direct z lustrzaną powłoką optycznie powiększającą wnętrze

 


Grzejniki dekoracyjne


Grzejniki, które nie są zbiorem rur i profili dających ciepło to zestawienia geometryczne pobudzające wyobraźnię. Symetria, nadruk a może nietypowy kształt - to wszystko jest na wyciągnięcie ręki każdego konsumenta.

fot.: Grzejniki z fotografią na ekranie od Instal Projekt

Styl nowoczesny lub retro - wszystko zależy od naszej inwencji. Do wyboru mamy również różne materiały wykończeniowe - marmur, stal, aluminium.   

 

Grzejnik - dodatkowa półka


W każdej kuchni bardzo cenna jest przestrzeń i możliwość praktycznego wykorzystania każdego elementu. W przypadku nowoczesnych grzejników możemy użyć szeroką gamę dodatkowych akcesoriów, które zwiększą jego funkcjonalność. Są to wieszaki i haczyki oraz relingi i wyprofilowane uchwyty. Istnieje również możliwość zamocowania półek wykonanych np. ze szkła, drewna.
 

Instal-projekt

fot.: Instal Projekt- grzejnik jako suszarka

Grzejnik może również stanowić element kształtujący przestrzeń - na przykład jako wieszak.

 

Ogrzewanie kanałowe w kuchni

 

Nowoczesna kuchnia wymaga również nowoczesnych technologii, w tym również tych w zakresie ogrzewania. Najlepszym tego przykładem jest ogrzewania kanałowe umieszczone w powierzchni podłogi, które można uznać za praktycznie nie widoczne i bez kolizyjne w kwestii urządzania wnętrza. W przeciwieństwie do tradycyjnej podłogówki (ogrzewania podłogowego) ma większą tolerancję jeśli chodzi o sposób wykończenia podłogi a później też wnętrza i zajmuje mniej miejsca.

Zobacz również >> Ogrzewanie podłogowe w kuchni

fot.: Regulus - system kanałowy REGULUS-system CANAL - precyzyjne, energooszczędne i łatwo sterowalne ogrzewanie jest łatwe do rozmieszczenie we wnętrzach o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznychZobacz także:


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Instal-Projekt, Italy Direct, RegulusPartnerzy

Grupa Armatura  

nVentFerro

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram