Instal-projekt

Grzejniki kanałowe

data aktualizacji: 05-12-2018, 10:03 – artykuł promocyjny

Rola i wygląd grzejnika na przestrzeni lat uległa znacznej zmianie. Dawniej grzejnik był kojarzony jako żeliwny kaloryfer montowany pod oknem na ścianie. Przestał on już pełnić tylko i wyłącznie funkcję grzewczą. Obecnie grzejniki traktowane są na równi z innymi elementami wyposażenia wnętrza i powinny komponować się stylistycznie z otoczeniem.

Grzejniki kanałowe

Użytkownicy oczekują także dynamicznej i precyzyjnej pracy, przy zachowaniu możliwie najniższych kosztów ogrzewania i znakomitej jakości - grzejnik to przecież zakup na lata. Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL spełnia wszystkie te  wymagania, oferując produkty znakomicie dostosowane do aktualnych trendów, dostępne finansowo i łatwe do zastosowania zarówno w obiektach nowych, jak i remontowanych.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

Podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system - prosta konstrukcja i montaż

Ogrzewanie podłogowe kanałowe REGULUS-system CANAL składa się z miedziano-aluminiowego grzejnika, tzw. wymiennika kanałowego, wanny z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo oraz podestu. Wanna zabudowana jest w kanale w posadzce, wewnątrz wanny umieszczony jest wymiennik oraz najczęściej także wentylator wspomagający jego pracę i zapewniający odpowiednią dynamikę precyzyjnie sterowanego procesu grzania. Kanał przykryty jest ażurowym drewnianym lub metalowym podestem. Jedynym widocznym elementem systemu jest więc estetyczna kratka (podest).

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

Montaż kanałów grzewczych jest prosty, wystarczy przygotować otwór dobrany parametrami do wymiarów wybranego zestawu. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu kontynuacji warstw posadzki obok i pod wanną kanału grzewczego. Nie oznacza to jednak, że system ogrzewania kanałowego musi być zaplanowany na etapie projektu architektonicznego - w dowolnym momencie można zastosować wersję z wentylatorem REGULUS-system CANAL VENT o grubości zaledwie 8 cm!


Dynamika i oszczędność energii z wymiennikami kanałowymi REGULUS-system

Wymiennik kanałowy REGULUS-system różni się od innych systemów dostępnych na rynku. Przede wszystkim cechuje go mała pojemność wodna, która decyduje o dynamice pracy. Grzejnik bardzo szybko reaguje na zapotrzebowanie na ciepło, będąc jednocześnie elementem łatwym do zastopowania i sterowania. Dzięki dynamiczności pracy oszczędności energii są oczywiste - grzejnik dostarcza dokładnie tyle ciepła, ile potrzeba do utrzymania zadanej temperatury.

Korzystając z systemu kanałów grzewczych, można ogrzewać wybrane, newralgiczne segmenty obiektu, pomijając pozostałe - tzw. ogrzewanie strefowe. Odpowiednio rozmieszczając i dobierając typ wymienników kanałowych (grzejników), można podzielić przestrzeń na strefy o różnym stopniu nagrzania, a nawet pominąć wybrane. Rozwiązanie to przydaje się zwłaszcza w przypadku wnętrz wielofunkcyjnych, gdzie w różnych strefach jest różne zapotrzebowanie na ciepło.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

Wysoki komfort użytkowania grzejników kanałowych

Grzejniki kanałowe mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie lub pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego i być używane okresowo poza sezonem grzewczym. Rozlokowane wzdłuż przeszkleń działają jako kurtyna ciepłego powietrza i chronią pomieszczenie przed napływem zimnego powietrza z tarasu, balkonu, przed dużymi przeszkleniami, w wiatrołapach i korytarzach.

Zastosowanie wentylatora powoduje, że ruch powietrza wywołany przez grzejnik z wentylatorem zapewnia zaplanowany rozkład temperatury i wspomaga wentylację, a cichy wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania.

Pielęgnacja i utrzymanie czystości wewnątrz wanny kanału jest bardzo łatwe: wystarczy unieść podest, by oczyścić grzejnik i wannę odkurzaczem. Można też przetrzeć elementy systemu szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu. Istotne jest również to, że nawet jeśli do wanny kanału dostanie się woda, nie ma zagrożenia korozją - grzejniki REGULUS-system są wykonane z miedzi i aluminium, a wanna z blachy ocynkowanej malowanej proszkowo lakierem epoksydowym do stosowania na zewnątrz, są więc odporne na działanie wody i środków piorących.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANALRegulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

Ogrzewanie podłogowe kanałowe - estetyka i nowatorskie rozwiązania

Ogrzewanie podłogowe kanałowe pozwala zaoszczędzić miejsce, które do tej pory zajmowały grzejniki ścienne, a atrakcyjne wzornictwo ażurowych podestów doskonale komponuje się zarówno z otoczeniem o nowoczesnej, jak i klasycznej stylistyce. We wnętrzach o skomplikowanym kształcie i dużych wymaganiach estetycznych świetnie sprawdza się wersja z wentylatorem REGULUS-system CANAL VENT. To zestawy o mniejszej wielkości, które zdecydowanie łatwiej rozmieścić.

REGULUS-system poleca również podest posezonowy - innowacyjne i oparte na unikatowej koncepcji rozwiązanie. Płytki metalowy podest wstawiany jest w miejsce podestu ażurowego, użytkownik wypełnia go materiałem, z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga, lub w inny dowolny sposób. Podest posezonowy chroni wymiennik kanałowy przed zabrudzeniem po sezonie grzewczym, a przy tym znakomicie maskuje kanał grzewczy.

Regulus-system - podłogowe ogrzewanie kanałowe REGULUS-system CANAL

 

Uniwersalne zastosowanie systemu podłogowego ogrzewania kanałowego

Systemy podłogowego ogrzewania kanałowego świetnie się sprawdzają w budynkach  jedno- i wielorodzinnych, apartamentowcach, obiektach sportowych, budowlach sakralnych, zabytkowych, a także w lokalach usługowych, salonach wystawienniczych, samochodowych i innych, w których poza funkcją grzania, istotnym celem jest stałe utrzymanie dobrej widoczności przez witryny wystawowe.

Parametry charakterystyki cieplnej REGULUS-system CANAL, ich wysoka dynamika grzania, duża wydajność w niskiej temperaturze czynnika grzewczego, długa żywotność, lekkość, estetyczny design, szybka dostępność i korzystna cena sprawiają, że jest to oferta uniwersalna i optymalna do zastosowania w dowolnej instalacji c.o.

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
ul. Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
tel. (33) 812 36 69
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomośćGrzejniki miedziano-aluminiowych centralnego ogrzewania:
» GRZEJNIKI ŚCIENNE: » REGULUS-system REGULLUS - z obudową górną owalną » REGULUS-system SOLLARIUS - z obudową górną płaską » OGRZEWANIE PODŁOGOWE KANAŁOWE: » REGULUS-system CANAL - z konwekcją swobodną » REGULUS-system CANAL VENT - z cyrkulacją wymuszoną wentylatorem » GRZEJNIKI WEWNĄTRZŚCIENNE: » REGULUS-system INSIDE » REGULUS-system INSIDE VENT

Zobacz szczegółową ofertę firmy
Podobne artykuły
Sterowanie ciepłem z grzejnikami REGULUS®-system pomocne w walce ze smogiem

ogrzewanie w kuchni

Sterowanie ciepłem z grzejnikami REGULUS®-system...

Działania antysmogowe mają wieloaspektowy wymiar, jednak największe korzyści daje mądre i racjonalne... więcej...

TUBUS  - elastyczny dostawca ciepła dla każdego pomieszczenia

ogrzewanie w kuchni

TUBUS - elastyczny dostawca ciepła dla każdego...

Wybór grzejników, to jedna z decyzji, przed jaką stajemy podczas wykańczania domu czy mieszkania.... więcej...

Tubus - klasyka w kuchni

ogrzewanie w kuchni

Tubus - klasyka w kuchni

Firma Instal-Projekt prezentuje znany już grzejnik Tubus w nowej odsłonie. Jego forma nie ulegała znacznej... więcej...