Polskie mozaiki ceramiczne Raw Decor - światowy dizajn, historia

data aktualizacji: 27-10-2017, 06:53 – artykuł promocyjny

Choć nazwa marki nie brzmi polsko, to Raw Decor posiada polski kapitał i od lat związany jest z tym krajem. Płytki ceramiczne w ofercie marki mają ponadczasowe wzornictwo, które wyróżnia elegancja i stylowe formaty. Dostępne są zarówno w wersji ściennej, jak też podłogowej.

Polskie mozaiki ceramiczne Raw Decor - światowy dizajn, historia

Raw Decor kontynuuje rodzinną tradycję, którą zapoczątkował Józef Nagaduś (dziadek obecnych właścicieli firmy Raw Decor) produkując kafle. Historia ta sięga roku 1946, a swoje korzenia ma w Radomsku. Raw Decor powstał z potrzeby tworzenia pięknych i wysoce jakościowych mozaik ceramicznych kilka lat temu.

 

Józef Nagaduś po wojnie wyjechał do Niemiec jako mechanik. Za zarobione pieniądze odkupił od Żyda kaflarnię z przylegającą do niej kamienicą, w której sam później zamieszkał. Kaflarnia została zmodernizowana i wyposażona w maszyny, zaś produkcja kafli pozostała ręczną pracą. W kaflarni powstawały tylko szkliwione kafle, do których używano czerwonej gliny z okolicznych wsi, z kolei szkliwo wyrabiał chemik z Częstochowy. Oblanie powierzchni szkliwem było wyzwaniem, bowiem wymagało jednego płynnego ruchu, aby powierzchnia kafla była jednakowo pokryta błyszczącą warstwą. Dzięki temu, że do produkcji kafli przykuwano szczególną uwagę, kafle z Radomska cieszyły się uznaniem. Józef Nagaduś zmarł w 1954 roku, po śmierci interes przejął jego brat, a w 1960 roku ojciec dzisiejszych właścicieli Raw Decor, który miał wtedy 16 lat. Wypalanie kafli odbywało się w piecu opalanym drewnem. Był to złożony cykl, który dla utrzymania najwyższej jakości można było przeprowadzać tylko dwa razy w miesiącu. Z czasem piec uległ rozszczelnieniu, co skutkowało jego wyburzaniem i postawianiem na nowo. W 1974 roku władze zakazały postawienia nowego pieca i rozporządziły wyburzenie kaflarni, uzasadniając potrzebą budowy wiaduktu drogowego. W 2013 roku rodzeństwo postanowiło powrócić do rodzinnej tradycji, aby tworzyć nowe i ponadczasowe wzornictwo. W produkcji w pełni kierują się standardami, którym hołdował dziadek. Współczesny rynek jednak potrzebuje rozwiązań na miarę naszych czasów, dlatego oferta została dostosowana do współczesnych gustów.

 

 

Ponadczasowe mozaiki ceramiczne w duchu klasycznej elegancji

 

To co wyróżnia markę Raw Decor na rodzimym rynku płytek ceramicznych, to oprócz bogatych tradycji rodzinnych, dbałość o wyjątkowość każdego produktu w najlepszym wydaniu. Produkty dostępne są w szerokim zakresie zarówno wzorów, jak i kolorów. Pasują do wnętrz klasycznych, angielskich po te skandynawskie, nowoczesne, a nawet loft czy modern. Ich klasyczny dizajn czyni je uniwersalną bazą, którą można rozbudować w ciekawy sposób. Poza ofertą w zakresie płytek, Raw Decor posiada w swojej ofercie również ceramikę dekoracyjną – wazy, stołki ceramiczne czy lampy stołowe.  


PODSTAWOWE KSZTAŁTY PŁYTEK RAW DECOR - nieograniczone możliwości łączenia i zestawiania

Hexagon duży biały matowy Mini Cegiełka biała, szkliwiona Arabeska średnia Adriatyk szkliwiona
HEXAGON MINI CEGIEŁKA ARABESKA
FLABELLUM GREY, MAT DIAMOND, ART DECO - kolekcja MODERN CONSTELLATION LIGHT BLUE
FLABELLUM DIAMOND CONSTELLATION

 

Wszystkie warianty dostępne są na stronie: www.rawdecor.pl


Kontakt w sprawie produktów:

Raw Decor S.C.
ul. Dąbrowskiej 10A
97-500 Radomsko
tel. +48 880-888-180
www: www.rawdecor.pl
mail: wyślij wiadomośćpłytki ceramiczne i kamienne: ścienne » podłogowe » kuchenne » łazienkowe » stołki ceramiczne

Zobacz zdjęcia w galerii Raw Decor:

mozaika Raw Decormozaika Raw Decormozaika Raw Decormozaika Raw Decormozaika Raw Decor
Podobne artykuły
Fototapeta w kuchni - najpiękniejsze wzory i motywy

ściany i podłogi

Fototapeta w kuchni - najpiękniejsze wzory i motywy

Mogą być monochromatyczne lub być ozdobione ciekawym motywem, a nawet własną sztuką lub zdjęciem. Wnoszą... więcej...

Cegła we wnętrzu - impregnacja i pielęgnacja

ściany i podłogi

Cegła we wnętrzu - impregnacja i pielęgnacja

Pielęgnacja cegły we wnętrzu wcale nie musi być trudna. Trzeba jednak odpowiednio wcześnie zadbać o... więcej...

Marmur w kuchni - mozaiki i płytki Dunin

ściany i podłogi

Marmur w kuchni - mozaiki i płytki Dunin

Marmur to materiał, który stanowi synonim elegancji i luksusu. Charakteryzuje się on niezwyklymi... więcej...