Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

data aktualizacji: 11-01-2013, 11:02 – artykuł promocyjny

Zlewozmywaki wpuszczane w blat są bardzo funkcjonalnym i estetycznie wyglądającym rozwiązaniem, które coraz częściej są wybierane do kuchni w domach i mieszkaniach. Montaż stalowego zlewu wpuszczanego w blat nie jest trudny i można go wykonać samodzielnie. Aby wykonać go w sposób prawidłowy potrzebujemy jedynie dobrej instrukcji producenta.

Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

To, co niezbędne, aby rozpocząć prawidłowy montaż to: klipsy do montażu, taśma uszczelniająca i - w niektórych przypadkach - silikon sanitarny. Przy zakupie zlewozmywaka należy sprawdzić czy w opakowaniu są zaczepy i taśma, i w razie potrzeby zakupić komplet zawierający w zależności od gabarytów zlewu - od 6 nawet do  12 klamer.

 


Krok 1


Montaż rozpoczynamy od wycięcia otworu w blacie. W przypadku blatów laminowanych, drewnianych lub z płyt wiórowych należy otwór zabezpieczyć przed wilgocią obficie uszczelniając go silikonem sanitarnym. W przypadku blatów kamiennych czy kompozytowych takich czynności nie trzeba przeprowadzać. W blatach drewnianych, laminowanych i wiórowych otwór można wyciąć samodzielnie wyrzynarką (taką samą, jaką docinamy panele podłogowe). W przypadku kamiennych i kompozytowych czynność tę trzeba zlecić sklepowi, w którym został zakupiony blat, podając wielkość zlewozmywaka. Po wycięciu otworu i ewentualnym zabezpieczeniu go silikonem oklejamy wierzchnią część blatu, tuż przy wycięciu, taśmą uszczelniającą.
 

Kuchinox - Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

 


Krok 2


Po odpowiednim zabezpieczeniu blatu odwracamy go do góry nogami, rozpoczynając osadzanie zlewozmywaka w otworze. Producenci zalecają, aby po wycentrowaniu zlewu przykręcić pierwszą klamrę, nie dokręcając jej jednak do końca. Następnie należy przykręcić klamrę dokładnie po przeciwnej stronie, a potem kolejno dokręcać wszystkie aż do momentu kiedy zlewozmywak osadzi się stabilnie w otworze.
 

Kuchinox - Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

 


Krok 3


Na końcu - po zamocowaniu blatu wraz ze zlewem na szafkach kuchennych - montujemy syfon. Dokręcamy dokładnie wszystkie części pamiętając o tym, by prawidłowo założyć uszczelki na odpływ i dobrze przykręcić przelew do komory.
 

Kuchinox - Montaż stalowego zlewu wpuszczanegoMontaż stalowego zlewu wpuszczanego nie jest zadaniem trudnym. Przed jego samodzielnym wykonaniem trzeba jednak dokładnie przeczytać instrukcję producenta i postępować zgodnie z nią krok po kroku. Należy też pamiętać o kilku istotnych szczegółach - dobrym uszczelnieniu oraz uwadze i skupieniu. Większość zlewów stalowych ma bowiem bardzo ostre krawędzie, więc montażu należy dokonywać z dużą ostrożnością albo w rękawicach ochronnych.       


 

Kontakt w sprawie produktów:

KUCHINOX Polska sp. z o.o. sp.k
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: kuchinox.pl
mail: wyślij wiadomośćprodukty do kuchni: baterie » części zamienne » zlewozmywaki stalowe » akcesoria kuchenne
produkty do łazienek: baterie umywalkowe i wannowe » części zamienne » kolumny natryskowe » panele natryskowe » słuchawki » zestawy natryskowe
drzwi: klamki » kłódki » odbojniki » skrzynki pocztowe » szyldy krótkie » wizjery » wkładki
garderoby: ruchome » stojące » stojaki na obuwie
 

Zobacz zdjęcia w galerii Kuchinox
Podobne artykuły
Zlewozmywaki narożne - przegląd oferty

zlewozmywaki

Zlewozmywaki narożne - przegląd oferty

Szafki narożne stały się standardem w wielu kuchniach. Wykorzystują trudną przestrzeń, a za sprawą... więcej...

Zlewozmywak - jak dokonać właściwego wyboru?

zlewozmywaki

Zlewozmywak - jak dokonać właściwego wyboru?

Praca w kuchni wymaga odpowiednich warunków. Sprzyjające otoczenie musi być czyste. Na naszą efektywność... więcej...

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

zlewozmywaki

Czy szklany zlewozmywak to właściwy wybór?

Zlewozmywaki kuchenne zaskakują już nie tylko kształtem, funkcjonalnością, ale także kolorami i dostępnymi... więcej...