Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

artykuł promocyjny

Zlewozmywaki wpuszczane w blat są bardzo funkcjonalnym i estetycznie wyglądającym rozwiązaniem, które coraz częściej są wybierane do kuchni w domach i mieszkaniach. Montaż stalowego zlewu wpuszczanego w blat nie jest trudny i można go wykonać samodzielnie. Aby wykonać go w sposób prawidłowy potrzebujemy jedynie dobrej instrukcji producenta.

Montaż stalowego zlewu wpuszczanego
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

To, co niezbędne, aby rozpocząć prawidłowy montaż to: klipsy do montażu, taśma uszczelniająca i - w niektórych przypadkach - silikon sanitarny. Przy zakupie zlewozmywaka należy sprawdzić czy w opakowaniu są zaczepy i taśma, i w razie potrzeby zakupić komplet zawierający w zależności od gabarytów zlewu - od 6 nawet do  12 klamer.

 


Krok 1


Montaż rozpoczynamy od wycięcia otworu w blacie. W przypadku blatów laminowanych, drewnianych lub z płyt wiórowych należy otwór zabezpieczyć przed wilgocią obficie uszczelniając go silikonem sanitarnym. W przypadku blatów kamiennych czy kompozytowych takich czynności nie trzeba przeprowadzać. W blatach drewnianych, laminowanych i wiórowych otwór można wyciąć samodzielnie wyrzynarką (taką samą, jaką docinamy panele podłogowe). W przypadku kamiennych i kompozytowych czynność tę trzeba zlecić sklepowi, w którym został zakupiony blat, podając wielkość zlewozmywaka. Po wycięciu otworu i ewentualnym zabezpieczeniu go silikonem oklejamy wierzchnią część blatu, tuż przy wycięciu, taśmą uszczelniającą.
 

Kuchinox - Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

 


Krok 2


Po odpowiednim zabezpieczeniu blatu odwracamy go do góry nogami, rozpoczynając osadzanie zlewozmywaka w otworze. Producenci zalecają, aby po wycentrowaniu zlewu przykręcić pierwszą klamrę, nie dokręcając jej jednak do końca. Następnie należy przykręcić klamrę dokładnie po przeciwnej stronie, a potem kolejno dokręcać wszystkie aż do momentu kiedy zlewozmywak osadzi się stabilnie w otworze.
 

Kuchinox - Montaż stalowego zlewu wpuszczanego

 


Krok 3


Na końcu - po zamocowaniu blatu wraz ze zlewem na szafkach kuchennych - montujemy syfon. Dokręcamy dokładnie wszystkie części pamiętając o tym, by prawidłowo założyć uszczelki na odpływ i dobrze przykręcić przelew do komory.
 

Kuchinox - Montaż stalowego zlewu wpuszczanegoMontaż stalowego zlewu wpuszczanego nie jest zadaniem trudnym. Przed jego samodzielnym wykonaniem trzeba jednak dokładnie przeczytać instrukcję producenta i postępować zgodnie z nią krok po kroku. Należy też pamiętać o kilku istotnych szczegółach - dobrym uszczelnieniu oraz uwadze i skupieniu. Większość zlewów stalowych ma bowiem bardzo ostre krawędzie, więc montażu należy dokonywać z dużą ostrożnością albo w rękawicach ochronnych.       


 

Kontakt w sprawie produktów:

KUCHINOX Sp. z o.o.
Al. Kościuszki 3
90 - 418 Łódź
tel. +48 42 715 41 33
www: kuchinox.pl
mail: wyślij wiadomośćprodukty do kuchni: baterie » części zamienne » zlewozmywaki stalowe » zlewozmywaki granitowe »  akcesoria kuchenne
produkty do łazienek: baterie umywalkowe i wannowe » części zamienne » kolumny natryskowe » słuchawki » zestawy natryskowe
drzwi: klamki » kłódki » odbojniki » szyldy krótkie » wkładki
garderoby: ruchome » stojące » stojaki na obuwie
 

Zobacz zdjęcia w galerii Kuchinox

kuchinox Facebook   Youtube kuchinox
Partnerzy


    Laveo   Kuchinox

Franke

Ferro

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram