konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

patron działu Meble kuchenne Peka

Kartell - ikony designu prosto z Mediolanu

data aktualizacji: 11-01-2013, 07:36 – artykuł promocyjny

Kartell - ikony designu prosto z Mediolanu

"Wprowadzić plastik do domu" - to idea, która była podstawą działania marki Kartell. W latach 50. ubiegłego wieku z pewnością mogła budzić wątpliwości. Okazała się jednak być kluczem do sukcesu firmy i zagwarantowała marce oryginalność i wyrazisty charakter, który zachowuje do dziś.
 

logo Kartell


Kartell to firma założona w 1949 roku w Mediolanie przez Giulio Castellego. Po ponad pięciu dekadach funkcjonowania, jest wiodącym producentem mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Innowacyjne podejście do procesów projektowania i produkcji sprawia, że Kartell wkraczając na rynek meblowy w latach 60. XX wieku wciąż pozostaje wiodącą marką w tej dziedzinie.
 

Rosenthal - krzesła firmy Kartell wykonane z tworzyw sztucznych

Rosenthal - meble kuchenne, krzesła firmy Kartell wykonane z tworzyw sztucznych

Rosenthal - krzesła firmy Kartell wykonane z tworzyw sztucznych


Intensywna, zdecydowana kolorystyka oraz funkcjonalność przedmiotów powstałych przy udziale światowej sławy projektantów to cechy wyróżniające propozycje Kartell. Projekty współczesnych designerów, dostępne w stałej ofercie włoskiej marki to przedmioty autorstwa m.in. Rona Arada, Ferruccio Lavianiego, Piero Lissoniego, Philippe Starcka czy Patricii Urquioli. Dzięki temu producent od kilku już dekad utrzymuje niekwestionowaną pozycję lidera na rynku wzornictwa. Mimo, że na rynek amerykański Kartell wkroczył dopiero w latach 90. XX wieku, dzisiaj można uznać go za markę o światowej renomie, której styl rozpoznawalny jest nie tylko w Mediolanie czy Paryżu, ale na całym świecie.
 

Rosenthal - meble kuchenne, krzesła firmy Kartell wykonane z tworzyw sztucznych


Oferta Kartell kojarzona jest z szeroką gamą elementów wyposażenia wnętrz, począwszy na meblach, a skończywszy na dodatkach (lampy, tace, naczynia). Każdy z nich wykonany jest z tworzyw sztucznych, z których najczęstszymi są poliwęglan czy polipropylen. Charakterystycznym elementem wprowadzonym do współczesnego wzornictwa przez Kartell jest także użycie materiałów transparentnych. Wykonane z przezroczystych tworzyw przedmioty, z których najbardziej znanym jest słynne krzesło „Louis Ghost”, nie tylko zachwycają ciekawym designem i funkcjonalnością, ale są także dowodem na technologiczne know-how marki - fakt, że opiera ona produkcję na nowoczesnych rozwiązaniach.
 

Rosenthal - krzesło Louis Ghost firmy Kartell wykonane z przezroczystych tworzyw


Kartell to nie tylko meble, ale także drobne przedmioty. To właśnie misy i tace w zdecydowanych barwach są doskonałym elementem, który dopełni wystroju kuchni. Zależnie od upodobań użytkowników, mogą one stać się głównym akcentem we wnętrzu - kontrastując z kolorystyką całości, bądź też nawiązując do niej. Dodatki Kartell idealnie komponują się z nowoczesnym stylem każdej kuchni i są idealnym sposobem na wprowadzenie do niej ożywczych zmian.

 

Rosenthal - miski Kartell z tworzyw sztucznychRosenthal - z tworzyw sztucznych

Rosenthal - lampy stojące firmy Kartell wykonane z tworzyw sztucznychRosenthal - lampy wiszące firmy Kartell wykonane z tworzyw sztucznych

Rosenthal - wazony firmy Kartell wykonane z tworzyw sztucznychRosenthal - lampy wiszące firmy Kartell wykonane z tworzyw sztucznych

 

www.kartellshop.pl


Salony Flagowe Kartell

 • Poznań – Al. Marcinkowskiego 21
 • Warszawa – ul. Krucza 17


 Podobne artykuły
Kolorowe szkło Colorimo w aranżacjach kuchennych

meble kuchenne

Kolorowe szkło Colorimo w aranżacjach kuchennych

Szkło jako materiał wykończeniowy ścian i frontów mebli kuchennych to jeden z najmodniejszych trendów... więcej...

Szklane blaty - trwałe i dekoracyjne

meble kuchenne

Szklane blaty - trwałe i dekoracyjne

Delikatne i kruche - to jeden z mitów na temat szkła, który warto obalać, by odważnie używać... więcej...

Wood'in'set - drewniane organizery do szuflad

meble kuchenne

Wood'in'set - drewniane organizery do szuflad

Organizery to obowiązkowy element wyposażenia szuflad nowoczesnych mebli - dzięki nim są one funkcjonalnie... więcej...