stopka patrona Electrolux

Piekarnik z pyrolizą

data aktualizacji: 09-02-2015, 12:33 – artykuł promocyjny

Dla większości z nas mycie piekarnika to niezbyt przyjemny obowiązek. Dlatego też wybierając piekarnik do domu, warto zastanowić się nad zakupem modelu z pyrolizą. Pyroliza to sepcjalny program, który ułatwia czyszczenie piekarnika. Polega on na rozgrzaniu piekarnika do bardzo wysokiej temepratury, która powoduje, że tłuszcz i inne zanieczyszczenia zamieniają się w popiół. Po zakończeniu procesu pyrolizy wystarczy jedynie usunąć powstały popiół szmatką lub papierowym ręcznikiem. Dzięki temu programowi czyszczenie piekarnika jest szybkie, proste i przyjemne.

Piekarnik z pyrolizą

Wokół pyrolizy narosło wiele mitów. Najważniejszy związany jest z jej kosztami. Przed zakupem piekarnika z pyrolizą często powstrzymuje strach przez opłatami za energię. Tymczasem, wbrew obiegowej opinii, pyroliza nie jest szczególnie droga. Koszt jednego czyszczenia pyrolitycznego to niecałe 3,00 zł (zależnie od ceny energii). Takie czyszczenie wystarczy włączyć raz na miesiąc, raz na półtora miesiąca. Przy okazji oszczędza się na detergentach, których nie trzeba używać i kupować, no i przede wszystkim oszczędza się własny czas i siły.

Druga obawa dotyczy bezpieczeństwa. Temperatura 500°C jest przecież zabójcza. Na szczęście piekarniki z pyrolizą mają odpowiednie zabezpieczenia. Poczwórne szyby frontowe nagrzewają się tylko do 70°C. Są dość gorące, ale nie wywołują poparzeń. Drzwi piekarnika nie da się otworzyć dopóki temperatura nie spadnie poniżej 300°C - więc osmalenie brwi i rzęs nie grozi. Nie grozi też przypadkowe włączenie pyrolizy, jeśli kupowany piekarnik ma zabezpieczenie uniemożliwiające pyrolizę bez wyjętych drabinek bocznych. I teraz bardzo ważna kwestia: podczas pyrolizy piekarnik musi być zupełnie pusty. Blachy poddane pyrolizie trwale się odkształcą, chromowe ruszty odbarwią, a na prowadnicach pojawi się brzydki odbarwiony nalot, nie mówiąc już o tym, że system łożysk może nie wytrzymać tak wysokiej temperatury.

Polecamy piekarnik Electrolux Inspiro (EOY5851AOX), który ma nie tylko funkcję pyrolizy, ale też automatycznie wybiera odpowiednie ustawienia dla każdej potrawy. Niczym profesjonalny szaf kuchni.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Electrolux Poland Sp. z o.o.
ul. Karolkowa 30
01-207 Warszawa
tel. 801-444-800
www: www.electrolux.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz informacje o firmie


sprzątanie:
odkurzacze odkurzacze centralne odkurzacze przyjazne dla środowiska gotowanie: kuchenki mikrofalowe kuchnie okapy piekarniki płyty do zabudowy urządzenia kompaktowe do zabudowy pralnictwo: pralki pralko-suszarki suszarki zmywanie naczyń: zmywarki do zabudowy zmywarki wolnostojące chłodnictwo: chłodnictwo do zabudowy chłodnictwo wolnostojące drobne urządzenia: ekspresy do kawy gotowanie przygotowywanie jedzenia żelazka parowe zestawy śniadaniowe urządzenia profesjonalne


Zobacz zdjęcia w galerii Electrolux

Podobne artykuły
Parowar Severin - smaczne i zdrowe posiłki każdego dnia

sprzęt AGD

Parowar Severin - smaczne i zdrowe posiłki każdego dnia

Firma poszerzyła swoją ofertę o nowy model parowaru: DG 2426. Jest on nie tylko funkcjonalnym, ale także... więcej...

Kompaktowe urządzenia AGD do małej kuchni

sprzęt AGD

Kompaktowe urządzenia AGD do małej kuchni

Niemal każda pani domu posiada wizję wymarzonej kuchni, w której powinny znajdować się urządzenia... więcej...

Wybieramy piekarnik - budowa, rodzaje, funkcje

sprzęt AGD

Wybieramy piekarnik - budowa, rodzaje, funkcje

Decyzja o wyborze urządzeń stanowiących wyposażenie kuchni, jest jednym z trudniejszych dylematów... więcej...