konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2019

stopka patrona Electrolux

Piekarnik z pyrolizą

data aktualizacji: 09-02-2015, 12:33 – artykuł promocyjny

Dla większości z nas mycie piekarnika to niezbyt przyjemny obowiązek. Dlatego też wybierając piekarnik do domu, warto zastanowić się nad zakupem modelu z pyrolizą. Pyroliza to sepcjalny program, który ułatwia czyszczenie piekarnika. Polega on na rozgrzaniu piekarnika do bardzo wysokiej temepratury, która powoduje, że tłuszcz i inne zanieczyszczenia zamieniają się w popiół. Po zakończeniu procesu pyrolizy wystarczy jedynie usunąć powstały popiół szmatką lub papierowym ręcznikiem. Dzięki temu programowi czyszczenie piekarnika jest szybkie, proste i przyjemne.

Piekarnik z pyrolizą

Wokół pyrolizy narosło wiele mitów. Najważniejszy związany jest z jej kosztami. Przed zakupem piekarnika z pyrolizą często powstrzymuje strach przez opłatami za energię. Tymczasem, wbrew obiegowej opinii, pyroliza nie jest szczególnie droga. Koszt jednego czyszczenia pyrolitycznego to niecałe 3,00 zł (zależnie od ceny energii). Takie czyszczenie wystarczy włączyć raz na miesiąc, raz na półtora miesiąca. Przy okazji oszczędza się na detergentach, których nie trzeba używać i kupować, no i przede wszystkim oszczędza się własny czas i siły.

Druga obawa dotyczy bezpieczeństwa. Temperatura 500°C jest przecież zabójcza. Na szczęście piekarniki z pyrolizą mają odpowiednie zabezpieczenia. Poczwórne szyby frontowe nagrzewają się tylko do 70°C. Są dość gorące, ale nie wywołują poparzeń. Drzwi piekarnika nie da się otworzyć dopóki temperatura nie spadnie poniżej 300°C - więc osmalenie brwi i rzęs nie grozi. Nie grozi też przypadkowe włączenie pyrolizy, jeśli kupowany piekarnik ma zabezpieczenie uniemożliwiające pyrolizę bez wyjętych drabinek bocznych. I teraz bardzo ważna kwestia: podczas pyrolizy piekarnik musi być zupełnie pusty. Blachy poddane pyrolizie trwale się odkształcą, chromowe ruszty odbarwią, a na prowadnicach pojawi się brzydki odbarwiony nalot, nie mówiąc już o tym, że system łożysk może nie wytrzymać tak wysokiej temperatury.

Polecamy piekarnik Electrolux Inspiro (EOY5851AOX), który ma nie tylko funkcję pyrolizy, ale też automatycznie wybiera odpowiednie ustawienia dla każdej potrawy. Niczym profesjonalny szaf kuchni.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Electrolux Poland Sp. z o.o.
ul. Karolkowa 30
01-207 Warszawa
tel. 801-444-800
www: www.electrolux.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz informacje o firmie


sprzątanie:
odkurzacze » odkurzacze centralne » odkurzacze przyjazne dla środowiska gotowanie: piekarniki parowe » kuchnie » okapy » płyty indukcyjne » płyty do zabudowy » urządzenia kompaktowe do zabudowy pralnictwo: pralki » pralko-suszarki » suszarki zmywanie naczyń: zmywarki do zabudowy » zmywarki wolnostojące chłodnictwo: chłodnictwo do zabudowy » chłodnictwo wolnostojące drobne urządzenia: ekspresy do kawy » gotowanie » przygotowywanie jedzenia » żelazka parowe » zestawy śniadaniowe urządzenia profesjonalne


Zobacz zdjęcia w galerii Electrolux

Podobne artykuły
Płyty gazowe - przegląd

sprzęt AGD

Płyty gazowe - przegląd

Płyty gazowe nadal należą do grupy najchętniej kupowanych przez polskich konsumentów. Gotowanie... więcej...

Ekspres kombinowany - uniwersalny specjalista

sprzęt AGD

Ekspres kombinowany - uniwersalny specjalista

Włoska marka De`Longhi wprowadza na rynek niezwykle uniwersalne ekspresy kombinowane, czyli urządzenia łączące... więcej...

Wyjątkowo cichy blender Electrolux

sprzęt AGD

Wyjątkowo cichy blender Electrolux

Kuchnia jest miejscem, w którym skupia się życie towarzyskie w naszych domach i mieszkaniach. Podczas... więcej...