konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Jak urządzić kuchnię dla singla

data aktualizacji: 30-07-2020, 11:08 – artykuł promocyjny

Podczas urządzania mieszkania najwięcej czasu i pieniędzy poświęcamy na wykończenie łazienki i kuchni. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie dokładnego projektu przed przystąpieniem to jakichkolwiek prac. Zaaranżowanie kuchni dla singla jest sporym wyzwaniem. Współczesny singiel to zazwyczaj osoba niezależna, samodzielna, będąca indywidualistą. Jego kuchnia powinna odzwierciedlać osobowość takiej osoby i dlatego musi charakteryzować się odrobiną ekstrawagancji i nowatorskiego pomysłu.

Jak urządzić kuchnię dla singla

Jeśli nie jesteśmy pasjonatami sztuki kulinarnej, wyposażenie kuchni możemy ograniczyć do niezbędnego minimum. Każdy singiel powinien zaopatrzyć się w kuchenkę z piekarnikiem i mikrofalówkę, aby szybko podgrzać sobie ulubione potrawy. Nie musi to być jednak pełnowymiarowe wyposażenie, a znacznie mniejsze. Dla jednej osoby wystarczy płyta o szerokości 30 cm, która będzie wyposażona w jedno lub dwa pola grzewcze. Piekarnik w wersji kompaktowej również zajmie mniej miejsca, a jego funkcje są takie same jak w dużych modelach.

fot.: Electrolux - piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofali seria 800 CombiQuick

Nie powinniśmy zapomnieć również o niewielkiej lodówce, zlewozmywaku i kilku szafkach na naczynia. Wybierając zabudowę kuchenną, warto maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń tak, aby znalazło się miejsce na ekspres do kawy i mikser do przygotowywania ulubionych koktajli. Z kolei zamiast tradycyjnego stołu z krzesłami, singlowi wystarczy fotel barowy ustawiony przy blacie kuchennym.

fot.: Flow Interiors Franiak & Caturowa

Mieszkając w pojedynkę, nie wykorzystamy w pełni dużej chłodziarko-zamrażarki. Jej miejsce z powodzeniem może zająć niewielka podblatowa lodówka. Także zmywarka w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego nie jest wymaganym rozwiązaniem. Zamiast tego warto zdecydować się na praktyczny jednokomorowy zlewozmywak, który nie zajmie na blacie zbyt wiele miejsca. Należy też pomyśleć o doborze odpowiedniej armatury, jak na przykład bateria kuchenna z funkcją regulacji natężenia przepływu strumienia wody, co zapewni jej oszczędne zużycie.

fot.: KRAMKOWSKA - PRACOWNIA WNĘTRZ

Coraz częściej kuchnia łączona jest z sąsiadującym pokojem dziennym. Aby rozdzielić dwie strefy od siebie, dobrym i oryginalnym rozwiązaniem będzie wyspa kuchenna, która spełni przy okazji funkcję stołu. W takim przypadku niezbędny będzie zakup okapu o dużej mocy, który zapobiegnie rozprzestrzenianiu się zapachów po całym mieszkaniu.

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Armatura Kraków, Electrolux, KRAMKOWSKA - PRACOWNIA WNĘTRZ, Flow Interiors Franiak & CaturowaPodobne artykuły
Premiera KD Max V6 - Projektuj kuchnie i meble szybciej niż kiedykolwiek!

projekty kuchni

Premiera KD Max V6 - Projektuj kuchnie i meble...

Właśnie ukazała się nowa wersja profesjonalnego oprogramowania do projektowania kuchni, mebli oraz szaf... więcej...

Kuchnie w VR - wirtualne projektowanie

projekty kuchni

Kuchnie w VR - wirtualne projektowanie

Projektowanie kuchni to ciężki kawałek chleba. Współpraca z klientami układa się przeróżnie.... więcej...

Spiżarnia w domu

projekty kuchni

Spiżarnia w domu

Od zawsze poszukiwano skutecznych sposobów na przechowywanie żywności. Mimo że współcześnie... więcej...