konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

stopka patrona Electrolux

Jak wybrać sprzęt elektryczny do kuchni

data aktualizacji: 22-07-2022, 08:10 – artykuł promocyjny

Każdy, kto urządza i wykańcza mieszkanie, staje przed wyborem sprzętów elektrycznych do kuchni. To jakie sprzęty wybierzemy, będzie miało wpływ na jakość i komfort naszej pracy w czasie przygotowywania posiłków, jak i przy zmywaniu naczyń. Nowoczesne wzornictwo, innowacyjne technologie oraz rozwiązania dbające o środowisko i zmniejszające zużycie energii idą w parze z zaskakującym designem, oraz nowatorskimi pomysłami.  

Jak wybrać sprzęt elektryczny do kuchni

Osoby wybierające kuchenny sprzęt elektryczny coraz częściej sięgają po urządzenia o wyszukanym wzornictwie, które dopasowują do stylu, w jakim urządzona jest ich kuchnia. Sprzęt kuchenny powinno się także dobierać pod względem kolorystyki ścian, podłóg oraz mebli. Bardzo ważne są również parametry urządzeń - klasa energetyczna, moc, ilość funkcji itp.
 

SPRAWDŹ, GDZIE NAJLEPIEJ KUPIĆ SPRZĘT AGD >>  AGD w studiu projektowania mebli

Francuska kuchnia LACANCHEKuchnia klasyczna

fot.: Lacanche - stylowe AGD

 

UWAGA - Od marca 2021 nowe etykiety energetyczne!

  • Na nowych etykietach energetycznych obowiązywać będzie skala od A do G, bez „plusów”
  • Urządzenia z najwyższej klasy A+++ trafią do klasy C lub D, a A+ do klasy G lub F
  • zmianie ulega jedynie oznaczanie, a nie jakość urządzenia
  • UE zdecydowała o przeskalowaniu etykiet, aby zrobić miejsce na nowe, innowacyjne technologie.
  • zobacz więcej > link

 

 

Wybór robota kuchennego

Robot kuchenny jest urządzeniem niezwykle pomocnym w kuchni. Łączy w sobie funkcje kilku różnych urządzeń, dzięki czemu za pomocą jednego sprzętu możemy przyrządzić różne produkty i wyroby. Roboty kuchenne znalazły zastosowanie niemal w każdej kuchni. Moc jest najważniejszym parametrem robota kuchennego. Im jest większa, tym więcej funkcji posiada robot.

ROBOT KUCHENNY Performance Pro

Czarny robot kuchenny retro


fot.: Ronic - robot kuchenny Magimix 5200XL Premium+
fot.: Vintage Cuisine - retro mikser planetarny

 


Zobacz także:

Urządzenie wielofunkcyjne do kuchni, jakie? Multicooker? Robot?

 

Jak wybrać ekspres do kawy

Wybór ekspresu do kawy zależy od sposobu przygotowywania naparu oraz wyglądu zewnętrznego urządzenia. Wśród kawowych ekspertów od przygotowywania kawy znalazły się ekspresy przelewowe, ciśnieniowe oraz najnowsze -  ekspresy kapsułkowe. Ekspresy przelewowe pomogą nam przyrządzić kawę na wzór tej po turecku. Jego budowa i działanie jest dość proste - woda podgrzana w specjalnym zbiorniku zaparza naszą kawę, przesączając się przez system filtrów. Nieco bardziej skomplikowaną budowę ma ekspres ciśnieniowy. Umożliwia on zaparzanie aromatycznej i delikatnej kawy z pianką bez kwaśnego posmaku. Wszystko dzięki systemowi przelewania wody przez sitko z kawą pod odpowiednim ciśnieniem. Pozwala na przyrządzenie różnych typów kaw. Proste w obsłudze są ekspresy kapsułkowego, do których wkłada się specjalne kapsułki ze świeżo zmieloną kawą i po naciśnięciu właściwego guzika otrzymujemy aromatyczny napar.

Studio 100% ekspres do zabudowy      Ekspres do kawy Electrolux z kolekcji Expressionist

Studio Sto Procent - ekspres do zabudowy                              Electrolux    

 

Zobacz wskazówki:

Ekspres do kawy - rodzaje, przegląd modeli


Wybór piekarnika

Wybór piekarnika to przede wszystkim decyzja czy będzie to urządzenie wolnostojące, czy do zabudowy. Kolejnym aspektem będzie lokalizacja. Piekarnik może być zintegrowany z płytą grzewczą lub być ustawiony oddzielnie. Każdy piekarnik ma również zróżnicowane menu - ilość oraz rodzaje programów powinny być dobrane do częstotliwości korzystania z tego urządzenia, oraz naszych preferencji kulinarnych. Układ grzałek - dolna, górna, grillowa oraz wbudowane wentylatory (tzw. termoobieg) zadbają o jakość pieczonych potraw. Nowoczesne modele mogą być wyposażone w pyrolizę lub katalizę, czyli system odpowiedzialny za samoczyszczenie, a także programy do odmrażania, czy termosondę.

Piekarnik parowy Electrolux Steam BoostSOLGAZ - Piekarnik SP-67P

    fot.: Electrolux - piekarnik parowy                              fot.: SOLGAZ - Piekarnik SP-67P      

 

Zobacz wskazówki:

Wybieramy piekarnik - budowa, rodzaje, funkcje

 

Wybór zmywarki

Zmywarka wbrew pozorom jest bezpiecznym i bardzo oszczędnym urządzeniem. Oferta rynkowa producentów zmywarek jest bogata i zawiera następujące rodzaje urządzeń: wolnostojące, do zabudowy, całkowicie i częściowo zintegrowane. Każda z nich wyposażona jest także w specjalistyczne funkcje i programy. Zmywarki podobnie jak inne białe sprzęty AGD możemy podzielić na klasy. Klasa zmywarki oznaczona jest literami alfabetu, np.: AAA, AA.

Zmywarka Electrolux Comfort Liftzmywarka do naczyń Kernau

                 fot.: Electrolux                                                  fot.: Kernau                          


Zobacz także:

Jaką zmywarkę wybrać?

 


Jak wybrać płytę grzewczą

Najpopularniejszymi typami płyt grzewczych są płyty gazowe, elektryczne oraz indukcyjne. Istnieje możliwość zakupu płyty grzewczej jako całkiem osobnego urządzenia. Dzięki temu można mieć w domu nowoczesną, wbudowaną w blat kuchenny płytę. Jest to rozwiązanie estetyczne i pozwala na zaoszczędzenie miejsca w kuchni.  Podczas zakupu płyty należy również pamiętać, aby odpowiednio dobrać jej rozmiar do miejsca, gdzie ma być zabudowana oraz o jej kształcie, wielkości i rozmieszczeniu palników.

Franke FHCR Ariete - robot Free Cordless 3 in 1

 fot.: Franke - płyta gazowa Franke FHCR 604 4G HE BK C                  fot. Electrolux - płyta indukcyjna

SOLGAZ - Płyta gazowa GNC 4 AUTOPłyta gazowa GPC 4+1 - SOLGAZ

fot.: SOLGAZ - płyty gazowe: po lewej płyta z gazem na szkle - GNC 4 AUTO, a po prawej płyta gazowa bez płomieni - GPC 4+1

 

Zobacz również:

Jaką płytę kuchenną wybrać?

 

Jak wybrać lodówkę


Lodówka stanowi niezbędny element wyposażenia kuchni. Jej wybór nie należy do najprostszych. Istnieje wiele rodzajów lodówek posiadających różnorodne funkcje. Przede wszystkim należy zdecydować, czy będzie to urządzenie wolnostojące, czy do zabudowy oraz, czy będzie mieć funkcję chłodziarki i zamrażarki w jednym urządzeniu.

Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka KFRC 15153 IXLodówka w zabudowie

fot.: Kernau

Zobacz wskazówki:

Jak wybrać lodówkę

 

Jak wybrać okap kuchenny


Okap kuchenny to bardzo ważny element poprawiający wentylację w kuchni. Montuje się go nad płytą grzewczą, w powierzchni blatu lub w suficie. Dobierany jest do wielkości płyty grzewczej, a jego montaż uzależniony od rodzaju zasilania płyty. Okapy mają bardzo zróżnicowany wygląd i kształt. Możemy wybrać modele do zabudowy lub takie, które są w pełni widoczne.

Jak wybrać okap kuchenny?Jak wybrać okap kuchenny?

fot.: Studio Sto Procent

Jak wybrać okap kuchenny

fot.: Nortberg

 

Jaką wybrać kuchenkę mikrofalową

Kuchenkę mikrofalową może obsługiwać każdy. Nowoczesne kuchenki mikrofalowe służą nie tylko podgrzewania i rozmrażania potraw, ale posiadają również szereg innych funkcji podnoszących ich funkcjonalność. Wśród bogatej oferty mikrofalówek na rynku można wybrać takie urządzenia, które pozwolą nam gotować potrawy na parze, przypiekać, a nawet piec ciasta lub mięso. Niektóre modele kuchenek mikrofalowych o dużej pojemności i rozbudowaną gamą funkcji mogą zastąpić w zupełności piekarnik.

Wybór kuchenki mikrofalowej

fot.: Kernau - Kuchenka mikrofalowa do zabudowy KMO 203 G X

Zobacz wskazówki:

Jaką mikrofalówkę wybrać


Sprzęt do kuchni nowej generacji - ciekawe pomysły


Wyposażenie kuchni nie musi się ograniczać do podstawowych urządzeń gospodarstwa domowego. Coraz częściej w zabudowie przewidziane jest miejsce również na tablet, telewizor lub inne rozwiązania pozwalające w miłej atmosferze skupić się na kuchennych obowiązkach. 

 

Zobacz także:


Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Nortberg, Bosch, Studio Sto Procent, Candy, LACANCHE, Electrolux, Franke Polska, SOLGAZ, Kernau, Ronic, Vintage CuisinePodobne artykuły
Zmywarki do zabudowy Zanussi

sprzęt AGD

Zmywarki do zabudowy Zanussi

Zmywarka jest urządzeniem, które wykona za nas część obowiązków kuchennych, to znaczy zmyje... więcej...

Linia urządzeń Electrolux Inspiration

sprzęt AGD

Linia urządzeń Electrolux Inspiration

Urządzenia z linii Electrolux Inspiration są eleganckie. Wyróżniają się minimalistycznym wzornictwem.... więcej...

Zdrowo, smacznie i oszczędnie - nowe trendy w polskiej kuchni

sprzęt AGD

Zdrowo, smacznie i oszczędnie - nowe trendy...

Zdrowe gotowanie stało się w ostatnim czasie bardzo modne i to nie bez przyczyny - coraz więcej osób... więcej...

Partnerzy

Ciarko Design

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022