konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Faktura płytek ceramicznych - modne trendy

data aktualizacji: 22-02-2021, 10:42 – artykuł promocyjny

Faktura płytek ceramicznych - modne trendy

Faktura to w przypadku płytki ceramicznej jeden z elementów decydujących o jej ostatecznym wyglądzie. Podobnie jak kolor i kształt faktura często podlega modzie, dzięki czemu zmienia się i ewoluuje. Oto kilka przykładów trendów w dekoracji powierzchni płytek ceramicznych obowiązujących w tym sezonie.

 

 

Płytki ceramiczne Litography inspirowane stylem art deco

 

W ostatnich tygodniach asortyment płytek w ofercie firmy Coram Poland  poszerzył się o płytki ceramiczne, które po raz pierwszy zaprezentowane zostały na jesiennych targach Cersaie w Bolonii. Na tej ważnej dla branży płytek ceramicznych wystawie dużym zainteresowaniem cieszyła się  inspirowana stylem art deco nowa seria płytek sygnowanych logiem hiszpańskiej marki Codicer. Kolekcja „Lithography”, inspirowana sztuką przełomu wieków, zachwyca wyrafinowanym wykończeniem powierzchni. Bogato zdobiona faktura ze zróżnicowanym, jakby „tłoczonym” wzorem pięknie komponuje się zwłaszcza w zestawieniu z gładkimi powierzchniami, dostarczając niezwykłych wrażeń estetycznych. W kolekcji „Lithography” dostępna jest płytka podstawowa o wymiarach 515,5x595,5 mm oferowana w kolorach: czarnym, szarym i migdałowym (cena ok. 350 zł/m2) oraz mozaika 21x36 mm (ok. 150 zł/szt).
 

Coram - płytki ceramiczne z kolekcji Lithography

 fot.: płytki ceramiczne z kolekcji Lithography   

 

Gresowe płytki Blade

 

Ciekawym uzupełnieniem propozycji oryginalnych płytek sześciokątnych jest oferta innej hiszpańskiej fabryki, reprezentowanej przez Coram Poland, a mianowicie Aparici. Gresowe płytki z serii „Blade” nawiązują nowoczesnym designem do klimatu kultowego filmu Ridleya Scotta („Łowca androidów”). Poza awangardową kolorystyką i powierzchnią w wykończeniu lappato, w kolekcji znajdziemy również ciekawe formaty: 900x900mm (cena ok. 485 zł/m2) i heksagon zamykający się w prostokącie 515,5x595,5 mm (ok. 450 zł/m2). Wydaje się, że ta hiszpańska fabryka wyrasta na specjalistę w produkcji gresów heksagonalnych, które w ostatnim czasie skutecznie podbijają serca klientów.
 

Coram - mozaika z kolekcji Mash w kolorze lazuli cyan

fot.: mozaika z kolekcji Mash w kolorze lazuli cyan

 

 

Mozaika na siatce z kolekcji Mash

 

Poza wymienionymi kolekcjami na uwagę zasługuje również seria „Mash” firmy Ceramic, a zwłaszcza przygotowane do niej elementy dekoracyjne. Mozaika na siatce 327x327 mm (ok. 150 zł/szt.) jest tak ozdobna i charakterystyczna, że z powodzeniem może samodzielnie pełnić rolę dekoracyjną. Formę prostokątnych kostek podkreśla kolorystyka, w której dominującymi barwami są różne odcienie błękitu i złota. W płytce bazowej prym wiodą motywy roślinne, pojawiają się też chłodniejsze kolory takie jak fiolet czy turkus.
 

Coram - płytka Urban Wood w ykończeniu antico lappato

fot.: płytka Urban Wood w wykończeniu antico lappato

 

 

Płytki ceramiczne imitujące naturalne drewno

 

Warto przypatrzeć się bliżej także  nowej serii płytek sygnowanych marką Flaviker. Seria „Urban Wood”  perfekcyjnie imituje naturalne drewno. Na szczególną uwagę zasługuje „deska” w wykończeniu lappato.  Płytki „Urban Wood” dostępne są w formatach: 200x800 mm  (ok.330 zł/m2) i 130x800 mm (ok. 270 zł//m2). Do wyboru mamy pięć odcieni kolorystycznych: dąb bielony, pinia, orzech, szary i wenge.
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Coram Poland
Podobne artykuły
Modne płytki 2020 - wzory i kolory

ściany i podłogi

Modne płytki 2020 - wzory i kolory

W 2020 roku możemy przygotować się na szalenie modne płytki z efektem marmuru, nową odsłonę lastryka... więcej...

Kuchnia na fali, czyli wieszamy plakaty marynistyczne

ściany i podłogi

Kuchnia na fali, czyli wieszamy plakaty marynistyczne

Bardzo często, gdy urządzamy kuchnię, zapominamy o tym, że możemy ją także udekorować. Zazwyczaj skupiamy... więcej...

Kamień w kuchni - piękno, trwałość i higiena

ściany i podłogi

Kamień w kuchni - piękno, trwałość i higiena

Granit w kuchni? Marmur w kuchni? Przy urządzaniu tego pomieszczenia kamienne materiały nie są oczywistym... więcej...