konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

REJS

Kuchnia w stylu minimalistycznym

data aktualizacji: 12-12-2019, 12:59 – artykuł promocyjny

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Minimalizm w kuchni to jakość, a nie ilość. Podstawową cechą kuchni minimalistycznych jest prostota. Styl minimalistyczny charakteryzuje zgeometryzowana forma, szlachetne materiały, jednolita zabudowa, łagodne linie, wąska gama kolorów, rozproszone światło. Dodatki kuchenne powinny być wykonane ze szkła, chromu lub stali nierdzewnej. Popularnymi materiałami występującymi w stylistyce minimalistycznej są surowe tworzywa, takie jak beton i cement.

Aranżacja kuchni - ABC Design (1)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - duża kuchnia z dominacją bieli utrzymana w minimalistycznym stylu

SPRAWDŹ KONIECZNIE >> Remont - jak zaaranżować minimalistyczną kuchnię


Minimalizm jest stylem, który przypadnie do gustu osobom poszukującym harmonii we wnętrzu. Bez blichtru, przepychu i nadmiaru. Ma być prosto i z klasą. Dlatego tego typu kuchnie najczęściej pojawiają się w domach ludzi młodych. Jednym z przykładów wykorzystania stylu minimalistycznego jest kuchnia schowana, czyli taka, której głowne strefy użytkowe znajdują się za przesłoną z frontów szafek.

Kuchnia w stylu minimalistycznym

fot. Amix - kuchnia w stylu minimalistycznymStyl minimalistyczny pochodzi z Japonii. I to właśnie ze stylu urządzania wnętrz w tym kraju minimalizm czerpie najwięcej. Minimalistyczną kuchnię cechuje umiar. Nie ma w niej dużej ilości dodatków i ozdób. Niekiedy rezygnuje się nawet z uchwytów przy meblach. Proste linie oraz geometryczne kształty to elementy dominujące w tym stylu. Minimalizm nie lubi nadmiaru. Krótko mówiąc im mniej tym lepiej. Styl ten w szczególności upodobał sobie kąty proste.

Kuchnia w stylu minimalistycznym Aranżacja kuchni - Anna Ł (1)
fot.: Kuchnia w stylu minimalistycznym (homedesignworld.org) fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - kuchnia jako aneks kuchenny w wydaniu minimalistycznym


Meble w kuchniach minimalistycznych wykonane są zazwyczaj z metalu lub szkła. Dodatki kuchenne są ograniczone do minimum: równo powieszone designerskie ściereczki kuchenne, szklany blat, nowoczesny gadżet - to wszystko. Na ściany i podłogi zalecane są płytki o dużych formatach. By nadać kuchni w stylu minimalistycznym jeszcze bardziej surowego charakteru, projektanci polecają lśniące kafelki, np. szkliwiony gres. Do minimalistycznych kuchni idealnie pasuje także mozaika, której kolor kontrastowałby z barwą dużych płytek. Styl minimalistyczny nie lubi bałaganu. Jeśli więc nie jesteśmy urodzonymi czyścioszkami, wybierzmy inny model kuchennego wnętrza.

Aranżacja kuchni - Renata L (5)Aranżacja kuchni - Michał W (4)

fot.: Konkurs fotograficzny "Nasze kuchnie" - biało-czarna kuchnia z oknem rogowym urządzona w stylu minimalistycznym oraz szara kuchnia z dekorem drewna

 

Przeczytaj również:

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja
Zdjęcia: Amix, Designlike.com, Homedesignworld.orgPodobne artykuły
Meble kuchenne w stylu angielskim

kuchnia w stylu

Meble kuchenne w stylu angielskim

Zabudowa kuchenna w stylu angielskim charakteryzuje się wyjątkową dekoracyjnością oraz bogactwem form,... więcej...

Kuchnia w stylu minimalistycznym

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Minimalizm w kuchni to jakość, a nie ilość. Podstawową cechą kuchni minimalistycznych jest prostota.... więcej...