konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021
aurora

Gwiezdne niebo - gwiazdy na Twoje życzenie

data aktualizacji: 02-03-2020, 12:45 – artykuł promocyjny

Gwiezdne niebo - gwiazdy na Twoje życzenie

Gwiezdne Niebo zwane także Gwieździstym Niebem jest już produktem znanym i powszechnie stosowanym. Obecnie stosowany jest w miejscach o stylu nowoczesnym, ale także klasycznym. Mimo tego spora część osób boi się zastosowania go u siebie jako oświetlenia w domu, restauracji, hotelu, spa z prostej przyczyny – nie zna produktu, u nikogo go nie widziała (tylko na zdjęciach) i zna tylko ze słyszenia.


Soled - Gwiezdne niebo Gwieździste niebo na suficie

„Gwiezdne niebo – Gwieździste niebo na suficie"


Ze względu na wciąż powtarzające się pytania, w poniższym tekście chcielibyśmy podzielić się swoim dotychczasowym doświadczeniem, odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań. Bez owijania w bawełnę opowiemy o zaletach i wadach wielu zestawów i montażu na różnych sufitach. Zależy nam na tym, aby artykuł rozwiał Twoje wszelkie wątpliwości.

 

Światłowody – „Gwiazdy"


Do uzyskania efektu, takiego jak na zdjęciach potrzebna jest wiązka światłowodów oraz generator światła. W suficie montuje się jedynie luźne końce światłowodów. Cała reszta zostaje zamknięta w suficie. Wiązkę światłowodów widoczną na zdjęciu powyżej można zróżnicować pod kątem długości światłowodów, ich ilości w generatorze oraz średnic. Długości oraz ilość dobierana jest w zależności od powierzchni i wymiarów sufitu. Najlepiej to skonsultować na etapie zamówienia oświetlenia światłowodowego.

Najpopularniejsza średnica światłowodu to 0,75mm, jednak wiązkę można zróżnicować o światłowody 1mm i 1,5mm, a także kryształy szklane dające niesamowity efekt oświetleniowy.


Soled - Kryształki do gwieździstego nieba firmy SOLED„Kryształki do gwieździstego nieba firmy SOLED”

 

Generator światła


Aby uzyskać zamierzony efekt  należy zastosować odpowiednie źródło światła. Gwieździstego nieba nie wykonuje się po to, aby oświetlać pomieszczenia tylko, by stworzyć oświetlenie nastrojowe, akcentujące. 90% naszych generatorów światła bazuje na energooszczędnej technologii LED. W ten sposób unikamy nadmiernego poboru prądu oraz wydzielania ciepła.

Generatory światła do gwiezdnego nieba mogą być jednokolorowe (najpopularniejsze białe zimne) lub wielokolorowe. Najpopularniejsze jest źródło światła stosowane w zestawach SKY2, w którym na pilocie znajdują się aż 24 przyciski do sterowania światłem.

 


Soled - Zestaw gwieździste niebo SKY2 wielokolorowy RGB na pilot firmy SOLED
„Zestaw gwieździste niebo SKY2 wielokolorowy RGB na pilot firmy SOLED”

 


Przy dużych realizacjach stosuje się źródła światła halogenowe i metalhalidowe. Źródła umożliwiają stworzenie bardzo ciekawych efektów świetlnych i konstelacji gwiazd.


Soled - Ekskluzywny, zaawansowany zestaw animowanego gwiezdnego nieba - SOLED
„Ekskluzywny, zaawansowany zestaw animowanego gwiezdnego nieba - SOLED”

 

Wiązkę światłowodów można łatwo odłączyć od generatora światła, co ułatwia montaż całości.

 

Montaż Gwiezdnego Nieba


Montaż gwiezdnego nieba wykonuje się praktycznie na każdym suficie. Najlepiej oczywiście zająć się tym na etapie remontu. Wtedy możemy wszystko skonsultować przed zakupem gwiezdnego nieba. Nic nas nie ogranicza.

Do tej pory zestawy gwiezdnego nieba montowaliśmy na sufitach z płyty g-k (najbardziej popularne, jednak mają wiele ograniczeń), sufitach napinanych z barrisolu oraz elementach z plexi (gotowy kaseton świetlny do samodzielnego montażu, z możliwością naklejenia grafiki). Gwiezdne niebo montuje się również w elementach drewnianych.


Soled - aseton świetlny z gwiezdnym niebem i wyklejoną grafiką ? producent SOLED
„Kaseton świetlny z gwiezdnym niebem i wyklejoną grafiką – producent SOLED”


Światłowody przepuszcza się przez sufit i lekko naciąga tak, aby od strony wewnętrznej sufitu miały tylko lekki luz. Po wyciągnięciu i przyklejeniu światłowodów (więcej o klejach po konsultacji) przycina się je zwykłymi nożyczkami lub cążkami. W przypadku sufitów z G-K najlepiej zostawić 2-3mm wystających światłowodów na wypadek chęci odświeżenia (pomalowania) sufitu w przyszłości. Wówczas po malowaniu przycinamy światłowody ponownie. Dla plexi i barrisolu (sufit napinany) nie jest to konieczne. Możemy ciąć światłowody przy samym suficie.


Soled - Przykłady zastosowania gwieździstego nieba

„Przykłady zastosowania gwieździstego nieba”

 

Montaż generatora światła do Gwiezdnego Nieba


Źródło światła najlepiej zamontować tak, aby mieć do niego dostęp w razie awarii. Zastosowanie odpowiedniej długości światłowodów umożliwi umieszczenie go nawet poza sufitem z gwiezdnym niebem. Mam tutaj na myśli poddasze, czy sąsiadujące pomieszczenie. Jednak można też zrobić niewielki demontowalny element boczny sufitu. Przedstawione rozwiązanie możliwe jest tylko przy suficie z G-K. O dokładnym montażu na różnych typach sufitów dowiesz się z naszej strony internetowej.

 

Dlaczego SOLED?


W ofercie znajdziesz ponad 30 standardowych zestawów wysokiej jakości, najtańszych w Polsce! Jednak ze względu na to, że firma posiada zaplecze produkcyjne zestawy może przygotować indywidualnie pod kątem źródła światła, ilości światłowodów, ich średnic i długości, kryształów szklanych rozpraszających światło.


Soled - Oświetlenie światłowodowe ? różne zestawy gwiezdnego nieba firmy SOLED
„Oświetlenie światłowodowe – różne zestawy gwiezdnego nieba firmy SOLED”

 

Ostatnią z niedoskonałości gwieździstego nieba jest niestety to, że gwiazdy nie spadają i nie spełniają życzeń… Firma SOLED stara się spełniać życzenia klientów - doradzi i pomoże wybierać najlepsze rozwiązanie do oświetlenia światłowodowego Twojego wnętrza. Nie boi się wyzwań, nietypowych projektów. Może Ty także podarujesz sobie gwiazdkę z nieba?

 

Przykładowe zestawy (od 119zł brutto) możesz znaleźć w sklepie internetowym SOLED: http://www.sklep.soled.pl/gwiezdziste-niebo-cat-11.aspx.


Zobacz więcej inspiracji oświetleniowych kuchni na stronie oświetlenia kuchennego www.oswietlenie-kuchni.pl.


 

Kontakt w sprawie produktów:

SOLED Projekty i Dekoracje Świetlne Jacek Solka
ul. Kolejowa 12, blok C
15-701 Białystok
tel. 531 185 153
www.soled.pl
soled@soled.plOświetlenie LED: półki szklane podświetlane led » wieniec kuchenny dolny led » profile led aluminiowe » sterowniki rgb na pilot dotykowe radiowe i IR » taśma led » żarówki led » drążek led do oświetlenia szafy » zestawy oświetlenia na wymiar » zestawy oświetlenia schodowego led » oświetlenie led mebli kuchennych » podświetlenie fug w łazience » ściemniacze led » zasilacze led » oświetlenie kuchenne led » oświetlenie łazienkowe led » podświetlenie sufitu » oświetlenie podłogi LED » oświetlenie restauracji » oświetlenie hotelowe » oświetlenie Spa


Oświetlenie światłowodowe: gwieździste niebo » światłowody świecące końcem » światłowody świecące bokiem » żyrandole światłowodowe » kurtyna światłowodowa » rzeźby światłowodowe » kryształy szklane do gwiezdnego nieba » oświetlenie gablot w muzeum

Meble podświetlane: lustra LED » lustra z żarówkami do wizażu » regały sklepowe z oświetleniem LED » stoliki podświetlane » sofy podświetlane » kostki podświetlane cube » kule świetlne wodoodporne » donice podświetlane led » bary podświetlane do klubów » meble świetlne na targi » meble podświetlane hotelowe
Podobne artykuły
Sufity napinane z oświetleniem LED

oświetlenie w kuchni

Sufity napinane z oświetleniem LED

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w naszych domach. Stanowi ono miejsce, w którym skupia się życie... więcej...

Płaszczyzny w oświetleniu kuchni

oświetlenie w kuchni

Płaszczyzny w oświetleniu kuchni

Kuchnia jest wyjątkowym wnętrzem. Łączy w sobie nieskończenie wiele funkcji. Wybierając oświetlenie... więcej...

Idealnie oświetlona kuchnia krok po kroku

oświetlenie w kuchni

Idealnie oświetlona kuchnia krok po kroku

Projektując oświetlenie kuchni, warto podzielić przestrzeń na kilka stref funkcjonalnych i do każdej... więcej...