Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Rodzaje baterii kuchennych

artykuł promocyjny

Wybór baterii kuchennych powinien być przemyślany. Na rynku znajduje się bardzo duży rodzaj baterii jednak to jaką wybrać dla wielu osób stanowi duży kłopot. Baterie zmieniły swoje oblicze na przestrzeni lat dlatego by wybrać jak najlepsza należy zapoznać się z ich rodzajami:

Rodzaje baterii kuchennych

fot.: Franke Polska


Baterie naścienne i stojące

Baterie stojące montujemy w blacie bądź w otworze zlewozmywaka. Jest to najpopularniejsza obecnie wersja baterii. Pod zlewozmywakiem do baterii podpięta jest ciepła i zimna woda za pomocą złączy elastycznych. Taki montaż jest prosty. Otwory i rozmiar baterii jest zunifikowany przez co wymiana na inny model nie przysparza problemów.

Laveo - bateria stojąca LunaKuchinox - bateria Madera  Invena - bateria KameleonDeante - bateria Molla

        fot.: Laveo               fot.: Kuchinox              fot.: Invena              fot.: Deante      fot.: ITALYDIRECT.pl

CCI - bateria kuchenna Schock SC Bright OrangeFerro - bateria zlewozmywakowa Freya

 fot. CCI - bateria Schock                   fot.:  Ferro                                    

ANDRA INOX bateria kuchennaBateria zlewozmywakowa kfa

fot.: KFA

Baterie naścienne przykręcone się do złączy ciepłej i zimnej wody wychodzących ze ściany. Popularność tego rozwiązania maleje a produkcja skierowana jest raczej do odbiorców którzy wymieniają baterie bez remontowania instalacji.

Bateria ścienna  FerroKuchinox - ścienna bateria zlewozmywakowa KakaduLaveo - ścienna bateria zlewozmywakowa Rondo

            fot. Ferro                          fot.: Kuchinox                                   fot.: Laveo               

Invena - bateria umywalkowo-zlewozmywakowa z wylewką U PereaDeante - Bateria zlewozmywakowa ścienna Funkiabateria kuchenna Italydirect.pl

  fot.: Invena                                    fot.: Deante                                    fot.: ITALYDIRECT.pl

 

Baterie jedno i dwuuchwytowe

Baterie jednouchwytowe to takie, w których za pomocą jednego uchwytu wybieramy temperaturę wody oraz rodzaj jej strumienia. Woda ustawiana jest za pomocą ceramicznej lub plastikowej głowicy wewnątrz baterii.  Dwuuchwytowe (z dwoma kurkami) to takie w których znajdują się dwa pokrętła służące do mieszania wody. Każdym z nich regulujemy intensywność strumienia wody. Baterię jednouchwytową można obsługiwać jedną ręką przez co jest praktyczniejsza od dwuuchwytowej.

Ferro - Bateria zlewozmywakowa stojąca Livorno

 fot.: Ferro

 

Ważna wylewka

Baterie kuchenne muszą być praktyczne. Służą do mycia naczyć, produktów żywnościowych, potrafią napełnić duży garnek. Muszą mieć więc większy zasięg i funkcjonalność niż baterie łazienkowe. O funkcjonalności baterii decyduje w dużej mierze jej wylewka. Wylewki dzielimy na ruchome, nieruchome, jednouchwytowe lub kilku, wysokie, sprężynowe. Polecamy >> Wyciągana wylewka - idealna do dużej i małej kuchni
 


Bateria pod okno i na wyspę kuchenną

Styl urządzania kuchni w dużej mierze oddziałuje również na wybór armatury. Otwieranie kuchni oraz projekty, w których dominują przeszklenia zmusza nas do poszukiwania rozwiązań spełniających najwyższe standardy i wymagania. Z całą pewnością do tego grona można zaliczyć baterie podokienne, czyli ze składaną wylewką. Przeczytaj >> Baterie podokienne - sposób składania, przegląd modeli

Zlewozmywak pod oknem - jaka bateriaSkładana wylewka w baterii podokiennej

fot.: Deante - bateria Aster do montażu pod oknem

Bateria zlewozmywakowa umieszczona na wyspie kuchennej powinna w pełni wykorzystywać zalety swojej lokalizacji. W takim układzie najlepiej sprawdzają się baterię z wysoką wylewką. Jeszcze lepiej, gdy jest ona dodatkowo wyciągana lub obrotowa.

Bateria na wyspę kuchenną

fot.: Schock

 

Baterie bezdotykowe

Działają gdy wykryją w pobliżu obiekt. Nie wymagają obsługi dłonią. Automatycznie dozują wodę o odpowiedniej temperaturze i sile strumienia. Są bardzo oszczędne, dlatego że woda nigdy nie leje się bez potrzeby. Ze względu na ich wysoką funkcjonalność ułatwiają prace kuchenne, a wbudowany sensor o dużej wrażliwości na ruch ręki pozwala na zachowanie armatury w nienagannej czystości niezależnie od tego, co robimy w kuchni.

Retrowoda.pl - bateria sterowana dotykowa

        fot.: Retrowoda.pl


Baterie termostatyczne

Bateria termostatyczna ma dwa pokrętła. Jednym ustawiamy temperaturę wody a drugim siłę strumienia. W rezultacie do jej obsługi również wystarczy jedna ręka. Baterie termostatyczne pozwalają oszczędzać wodę, szybko ustawiamy właściwą temperaturę. Automatyczny układ bardzo pilnuje tej temperatury, jest niewrażliwy na wahania ciśnienia wody ciepłej i zimnej, np. przy jednoczesnym korzystaniu z innej baterii w łazience.

 

Bateria termostatyczna Lazio        Ferro Bateria termostatyczna stojąca

fot. Ferro

 

Bateria z podgrzewaczem

Ciekawym rozwiązaniem jest również bateria z podgrzewaczem pozwalająca osiągnąć temperaturę wrzątku bez dodatkowych urządzeń typu czajnik czy garnek. Sprawdzi się ona w każdej kuchni, gdyż pozwala zredukować koszty zużycia energii i wody. Podgrzewacz wody i bateria są idealnie do siebie dopasowane, a montaż łatwy. Dodatkowo izolacja chroni użytkowników przed oparzeniami. Bateria typu 2 w 1 posiada podgrzewacz wody do zabudowania pod zlewozmywakiem oraz mieszacze wody ciepłej i zimnej po jednej stronie a zawór z wodą gorącą zlokalizowany z drugiej strony.


Dowiedz się, jak wygląda >> Nowoczesna bateria kuchenna

 

Baterie dwufunkcyjne filtrujące wodę

Układ bateria i filtr pozwoli cieszyć się czystą i smaczną wodą prosto z kranu. Innowacyjny system filtrujący, jak na przykład Vital od Franke składa się z eleganckiej, kompaktowej baterii kuchennej, która wyposażona jest w nowoczesny kapsułkowy filtr. W niewielkiej kapsułce ukryto kilkuetapowy, zaawansowany filtr zatrzymujący osady, rdzę, mikrocząsteczki plastiku itp. Nie pozwala się także przedostać ponad 99,99% wirusom i bakteriom. Dzięki temu krystalicznie czysta woda może zostać wypita prosto ze źródła, bez wcześniejszego zagotowania jej. A co najważniejsze, jest zdrowa i ma doskonały zapach i smak.

Zobacz więcej >> Baterie filtrujące wodę - przegląd

Bateria zlewozmywakowa Franke Vital

fot.: Franke Vital - kompaktowa bateria do podłączenia systemu filtrującego

Oryginalne dodatki

Nowoczesne baterie posiadają filtry do wody, wbudowane dozowniki na płyn do dezynfekcji oraz regulacje temperatury, a nawet oryginalne oświetlenie informujące o temperaturze wody.

 

Franke Vital bateria kuchenna z filtrem

 fot.: Franke Vital
                                                                    

 

Powłoka nowoczesnych baterii kuchennych


Do wyboru mamy następujące powłoki:

  • Granitowa - odporna na zarysowania.
  • Chromowa - jest wysoko połyskowa daje piękny efekt.
  • Ceramiczna - jest najtrwalsza oraz najdroższa.
     

Bateria zlewozmywakowa stojąca zielona z serii Milin

fot.: Deante - baterie z serii Milin charakteryzują oryginalne kolory - zielony, czerwony, pomarańczowy, żółty


Pamiętajmy, że niezależnie od ceny powłoka baterii ulegnie zniszczeniu gdy użyjemy środków do czyszczenia zakazanych przez producenta.

Dużą popularnością cieszą się baterie w kolorze. To nowy trend, który pozwala jeszcze lepiej dopasować zlew do baterii oraz sprawia, że bateria jest zintegrowana z otoczeniem, np. czarny zlewozmywak, czarna ściana i czarny blat - w takiej konfiguracji niezastąpiona jest czarna bateria.

Przeczytaj, co jest modne >> Baterie kuchenne w kolorze


Szukasz baterii do kuchni? Zobacz koniecznie:
 

Deante

  Baterie kuchenne ścienne i stojące

Grupa Armatura

  Armatura do nowoczesnej kuchni

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Redakcja, MM
Zdjęcia: Schock, Deante, Franke Polska, Grupa Armatura, Ferro, Laveo, Kuchinox, Invena, ITALYDIRECT.pl, Retrowoda.pl





Facebook
Instagram