Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

stopka patrona Electrolux

Płyta gazowa bez płomieni - czy to dobry wybór?

artykuł promocyjny

Kuchnia jest jednym z najczęściej remontowanych pomieszczeń w polskich domach. To zarówno drobne zmiany aranżacyjne - np. przemalowanie ścian - jak i całościowe, poważne remonty. W ramach remontu kuchni Polacy chętnie wymieniają kuchenne sprzęty AGD. Jeśli również remontujesz swoją kuchnię albo planujesz taki remont, warto byś zapoznał się z nową propozycją wśród sprzętu do gotowania. Oto płyty gazowe bez płomieni. Dlaczego to dobry wybór do kuchni?

Płyta gazowa bez płomieni - czy to dobry wybór?
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

 

Płyty Solgaz łączą zalety gazu i indukcji

 

Najpopularniejsze w Polsce są kuchenki(płyty grzewcze) na gaz. Przede wszystkim dlatego, że gaz stanowi wciąż stanowi tańsze paliwo w porównaniu do energii elektrycznej. Dziś jednak coraz więcej domostw jest wyposażonych w płytę indukcyjną zamiast gazowej. Indukcja jest bowiem wygodna w użytkowaniu i lepiej sprzyja utrzymaniu czystości w kuchni. Polska firma SOLGAZ postanowiła sprytnie połączyć te dwa rodzaje kuchenek i stworzyła nową technologię - Gaz pod szkłem. To rozwiązanie łączy w sobie pozytywne cechy płyt gazowych i indukcyjnych

Płyta gaz pod szkłem 5 elementów

 

Płyta gazowa bez płomieni – wady i zalety

 

W porównaniu z tradycyjną kuchenką gazową, w rozwiązaniu Solgaz od razu rzuca się w oczy brak widocznych palników. Są one schowane pod szklaną płytą. Dzięki temu płyta Solgaz prezentuje się równie elegancko, co płyty elektryczne i indukcyjne. A jednak ma coś, czego one nie mają - płyty Solgaz są zasilane gazem, dzięki czemu ich eksploatacja jest znacznie tańsza. Przeprowadzono nawet w tym zakresie specjalne badania. Jak wykazał niezależny instytut badawczy działający przy krakowskiej AGH płyta Solgaz zużywa nawet 50% gazu w porównaniu z tradycyjną płytą gazową. W swojej klasie i spośród wszystkich typów płyt grzewczych są najbardziej oszczędnym rozwiązaniem dostępnym na rynku.

 

Bolączką użytkowników zwykłych płyt gazowych jest utrzymanie ich w czystości. Płytę i palniki łatwo zabrudzić i zatłuścić, a później ich doczyszczenie może sprawić wiele trudności. Do tego gotując na tradycyjnej płycie gazowej brudzą i osmalają się garnki. Takie problemy nie występują w przypadku płyt typu gaz pod szkłem, gdzie palniki są schowane pod płytą, a do podgrzewania potraw wykorzystane jest spalanie gazu metodą katalityczną, które nie prowadzi do osmalania naczyń. Jeśli płyta ulegnie zabrudzeniu, można ją błyskawicznie przetrzeć czy umyć płynem - bez zdejmowania palników i rusztu, bez zastanawiania się jak wyczyścić kłopotliwe elementy. Warto w tym miejscu dodać, że Solgaz proponuje klientom specjalne środki czystości do pielęgnacji płyt.

Płyta gaz pod szkłem 5 elementowe Solgaz

Płyty Solgaz wykonane są z bardzo wytrzymałego, odpornego na zewnętrzne czynniki materiału. To hartowane szkło witroceramiczne. Jest odporne na działanie wysokiej temperatury i urazy mechaniczne. Wytrzymała płyta zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo. Podobnie jak specjalny precyzyjny system elektroniczny, który na bieżąco kontroluje proces spalania, ciśnienie gazu oraz jego jakość. Zastosowana metoda spalania katalitycznego pozwala ograniczyć do minimum wytwarzanie. Na początku gotowania płyta nagrzewa się dłużej, jednak później, po wyłączeniu, dłużej oddaje ciepło. Płytę można wyłączyć około 15 minut przed zakończeniem gotowania i w tym czasie dogotować danie na nagrzanej, powoli oddającej ciepło, ceramice.

 

Płyty gaz pod szkłem Solgaz

 

Aktualnie w ofercie firmy Solgaz znajdziemy III generacje płyt gazowych bez płomieni:

  • I generacja to płyty GPC,
  • II generacja to płyty OPTIMEX,
  • III generacja – najnowsza i najbardziej zaawansowana to płyty INNOVA.

Płyta gaz pod szkłem 2 elementy

 

W każdej z tych generacji dostępnych jest wiele różnych modeli. Różnia się od siebie np. wymiarami, liczbą pól grzewczych czy dostępnymi funkcjami. Nowa III generacja płyt INNOVA ma nowy system zapalający wykorzystujący żarniki a nie iskrowniki. To sprawia, że te bezpłomieniowe płyty zapewniają cichą pracę urządzenia. Do tego mają większe pola grzewcze (dostępny jest również model pięciopalnikowy) oraz dodatkowe funkcje. Dzięki szerszemu wyborowi płyt klientom łatwiej jest dobrać odpowiedni model, który zapewni im energooszczędne działanie, praktyczność, estetykę i trwałość.

Kontakt w sprawie produktów:

SOLGAZ sp. z o.o.
ul. Towarowa 28A
58-100 Świdnica
tel. 515 020 420
www: solgaz.eu
mail: wyślij wiadomośćpłyty gazowe: gaz pod szkłem, płyta gazowa bez płomieni » płyty indukcyjne » piekarniki » inteligentne okapy » akcesoria
 

Zobacz zdjęcia w galerii SOLGAZ:

SOLGAZ - Płyta gazowa GPC 4+1SOLGAZ - Płyta gazowaSOLGAZ - Płyta indukcyjnaSOLGAZ - piekarnikSOLGAZ - okap kuchenny

SOLGAZ Facebook   SOLGAZ instagram   Youtube SOLGAZ   SOLGAZ linkedin


Partnerzy


Electrolux
     logo novy
 

Lacanche  Okapykuchenne.pl

Emako      Franke

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj sięFacebook
Instagram