konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

data aktualizacji: 29-07-2022, 13:08 – artykuł promocyjny

Kuchnia jest miejscem, które powinno być zaprojektowane w funkcjonalny sposób, a przygotowywanie posiłków będzie jeszcze przyjemniejsze. Jeśli planujesz remont i szukasz podpowiedzi na praktyczne rozwiązania do swojej kuchni - zajrzyj do poniższego wpisu.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię?

 

Te rozwiązania warto zastosować w swojej kuchni

 

W wygodnej w użytkowaniu kuchni powinny się znaleźć wyłącznie komfortowe rozwiązania, a tych producenci mebli i wyposażenia dostarczają nam na całe szczęście całkiem sporo. Podstawą są oczywiście meble - jednak szczególnie w przypadku kuchni nie powinny być one przypadkowe. Najlepiej sprawdzają się tu bowiem pojemne szuflady, gdyż umożliwiają wygodne dotarcie w każde miejsce. Dobrą praktyką jest realizacja zabudowy pod sam sufit, dzięki czemu można optymalnie zagospodarować całą przestrzeń. Warto trzymać się zasady tzw. trójkąta roboczego, czyli rozstawienia lodówki, kuchenki oraz zlewu w taki sposób, aby móc się między nimi swobodnie przemieszczać, co jest ogromnym ułatwieniem podczas pichcenia.


W funkcjonalnej kuchni nie może zabraknąć takich elementów jak blat, który jest zazwyczaj miejscem do pracy, więc powinien być pojemny i łatwo dostępny. Niezbędne są również okapy kuchenne, których zadaniem jest odprowadzanie powstałej podczas gotowania pary, a także eliminacja zapachów. Do wyboru mamy wiele produktów, które poza swoją zasadniczą rolą, mogą pełnić też zadania dekoracyjne. Do swojej aranżacji możemy wykorzystać wyciągi podszafkowe, które zawiesza się tuż pod dnem szafki, ale także nowoczesne okapy teleskopowe, które pozostają praktycznie niewidoczne. Produkt dla siebie można znaleźć także spośród tych kominowych, które pozwalają zasłonić rurę wentylacyjną. Jeśli Twoja kuchenka znajduje się w wyspie, rozwiązaniem dla Ciebie będą produkty wyspowe, które nie wymagają obecności szafki, więc można je umieścić w dowolnym miejscu, którego staną się ozdobą.

 

Inne rzeczy, które przydają się w kuchni

 

W praktycznej kuchni gotowanie powinno przebiegać w pełni komfortowo, dlatego warto korzystać z dostępnych rozwiązań, które mają na celu nam je ułatwiać. Przykładem są wszelkie elektronarzędzia takie jak roboty kuchenne, miksery i blendery, dzięki którym można zdecydowanie szybciej pokroić, wymieszać, czy ubić dane produkty. Miłośnicy kawy o poranku z pewnością docenią obecność ekspresu z młynkiem, który zagwarantuje im lepsze doznania niż sklepowa sypanka.


Doskonale sprawdzają się też takie artykuły jak ruchome wylewki, dzięki którym mycie i napełnianie staje się zdecydowanie bardziej komfortowe. W organizacji przechowywanych produktów sypkich w swoich szafkach, od makaronów, kasz, ryżów, po mąki, kawy i rozmaite zioła, pomocne bywają zamykane szczelnie pojemniki. Nie tylko prezentują się o wiele ładniej niż oryginalne opakowania, ale przy okazji przedłużają ich żywotność i zabezpieczają przed utratą zapachu. Nie inaczej będzie w przypadku szuflad ze sztućcami i innymi przyborami - tu także dobrze jest zainwestować w praktyczne organizery, dzięki którym każda rzecz, będzie miała swoje stałe miejsce.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Bricomarche
Zdjęcia: www.freepik.comPodobne artykuły
Jak prawidłowo ostrzyć noże kuchenne

porady

Jak prawidłowo ostrzyć noże kuchenne

Noże kuchenne powinny co pewnien czas być ostrzone. Im większa jest twardość noża, tym rzadziej trzeba... więcej...

Jak łączyć kolory zlewozmywaków z blatami i frontami szafek?

porady

Jak łączyć kolory zlewozmywaków z blatami...

W nowoczesnym budownictwie kuchnia stała się miejscem reprezentacyjnym, często połączonym z salonem i... więcej...

Kiełki w kuchni

porady

Kiełki w kuchni

Zdrowa, ekologiczna żywność bez konserwantów i sztucznych nawozów jest coraz chętniej wybierana.... więcej...
Partnerzy

Peka  Tesa
REJSGranitan

Partner serwisu FiskarsEmako

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

     Laveo    Kuchinox

    nVent     Amix  

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022