konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

stopka patrona Electrolux

Jaki okap wybrać do kuchni z salonem?

data aktualizacji: 05-08-2022, 06:19 – artykuł promocyjny

W kuchni połączonej z jadalnią lub otwartej na salon ważny jest każdy szczegół. Również wyposażenie AGD, obok funkcji użytkowych, coraz częściej jest postrzegane jako element aranżacji wnętrza. Dotyczy to również okapu. Jaki okap do kuchni salonem wybrać?

Jaki okap wybrać do kuchni z salonem?

Na rynku dostępne są różne okapy kuchenne i mamy dużo możliwości wyboru okapu do otwartej kuchni, m.in. okap zintegrowany z płytą grzewczą, okap wyspowy, okap sufitowy.

 

Cichy okap kuchenny

 

Zanim jeszcze skupimy się na wizualnym aspekcie okapu, warto pamiętać, że w przypadku kuchni otwartej na salon ważne jest, by urządzenie to pracowało cicho. Oczywiście obecnie żaden producent nie oferuje takiego okapu, który pracowałby całkowicie bezgłośnie, jednak można znaleźć modele pracujące ciszej. Hałas nie powinien zakłócać prowadzonej rozmowy czy dźwięków oglądanego serialu.

Złoty okap wyspowy

 

Wydajność okapu - ile powietrza może oczyścić w godzinę?

 

Otwarta kuchnia stanowi dla okapu większe wyzwanie niż oddzielna. W takiej sytuacji działanie okapu obejmuje większą powierzchnię i dlatego wybierając okap, trzeba dużą wagę przywiązać do jego wydajność. Wartość tę producent podaje w metrach sześciennych na godzinę - oznaczają one ilość powietrza, którą okap może oczyścić w godzinę.

Okap wyspowy biały

 

Okap do otwartej kuchni - jaki rodzaj wybrać?

 

Producenci różnicują proponowane okapy pod kątem stylistyki czy kształtu, ale także pod kątem konstrukcji czy sposobu montażu. Jeśli kuchnia znajduje się w osobnym pomieszczeniu i nie ma w niej dużo miejsca, najczęściej wybierany jest okap podszafkowy albo okap przyścienny, który montuje się nad kuchenką czy płytą grzewczą.

Biały okap podszafkowy

 

Okapy podszafkowe - tradycyjne rozwiązanie do każdej kuchni

 

Okap podszafkowy montowany jest na dole szafki wiszącej nad płytą grzewczą. Można wybrać albo wariant mało widoczny albo wybijający się z otoczenia kolorem. Czarny okap podszafkowy idealnie będzie pasować do czarnej armatury. W przypadku gdy decydujemy się na czarny okap do kuchni z salonem, może on korespondować z innymi czarnymi elementami - sprzętem AGD czy meblami wypoczynkowymi w salonie. Czarne detale są chętnie wykorzystywane m.in. w stylu loftowym.

Czarny okap przyścienny

 

Okap wyspowy - dodatkowe oświetlenie i duża wydajność

 

Okapy wyspowe są najdroższe, ale też najbardziej wykorzystują najbardziej zaawansowaną technologię. Montowany jest nad wyspą kuchenną, na suficie. Przeważnie są też wyposażone w źródło światła, co czyni je jeszcze bardziej użytecznymi. Jego elementy to podstawa i rura doprowadzająca. Najlepiej, jeśli kuchnia, w której działa okap wyspowy, ma minimum 20 metrów kwadratowych powierzchni. TO ze względu na dużą wydajność okapu wyspowego. Jeśli wybierzemy odpowiedni model, nawet w intensywnym trybie pracy urządzenie pozostanie dosyć ciche. Okapy Ciarko Design pozwalają na regulację barwy oświetlenia - można dopasować je do reszty światła w kuchni i manipulować między barwą ciepłą i zimną.

Biały okap wyspowy

 

Okap przyścienny, czyli okap skośny

 

Okap, który montuje się do ściany, inaczej można nazwać okapem kominowym. Jest instalowany bezpośrednio w ścianie i nie wymaga obecności mebli jak omawiany wcześniej okap podszafkowy. Okap kominowy jest więc niezależnym elementem, który będzie stanowić w kuchni wyrazisty punkt. Dlatego walory wizualne są w tym przypadku szczególnie istotne.

Okap przyścienny czarny

Wybór dobrego okapu do kuchni z salonem, zwłaszcza z wyspą kuchenną, nie powinien być dzisiaj trudny. Na rynku dostępne są okapy przypominające ozdoby, które potrafią nie tylko pochłaniać zapachy i opary, ale też tworzą przyjemny nastrój za sprawą swojego designu.

Kontakt w sprawie produktów:

Ciarko Design
Plac Konesera 6, lokal U2B
03-736 Warszawa
tel. +48 783 000 800 (8:00-16:00 w dni robocze)
www: ciarkodesign.com/
mail: wyślij wiadomośćFabryka / siedziba firmy / produkcja:
ul. Okulickiego 10
38-500 Sanok, Polska

Media:
https://www.instagram.com/ciarko_design/
https://www.facebook.com/ciarko
https://www.youtube.com/channel/UCtXEo0OY5X2SV0V8Feo51eQ
https://www.linkedin.com/company/18964440/admin/


Typy okapów: okap przyścienny » okap kominowy » okap wyspowy » okap sufitowy » okap do zabudowy » okap blatowy
Kolory okapów:
okap biały » okap czarny » okap złoty » okap miedziany » okap różowe złoto » okap złoto szczotkowane » okap rose gold steel » okap gold steel » okap ryflowany
Szerokość okapów:
okap 55 cm » okap 74 cm » okap 90 cm
Cechy okapów:
» cichy okap » okap energooszczędny » okap sterowany gestem » okap ryflowany » okap anty finger print » okap z silnikiem BLDC » okap produkowany w Polsce » okap z cylindrycznym oświetleniem » okap z regulowaną barwą oświetlenia

 

Zobacz zdjęcia w galerii Ciarko Design

Ciarko DesignCiarko DesignCiarko DesignCiarko DesignCiarko Design
Podobne artykuły
Blender ręczny Ultramix Pro od Electrolux

sprzęt AGD

Blender ręczny Ultramix Pro od Electrolux

Ultramix Pro to nowy blender ręczny w ofercie Electrolux. Został zaprojektowany w oparciu o doświadczenie... więcej...

Jak schować okap w kuchni? Wskazówki dla miłośników zabudowanego AGD

sprzęt AGD

Jak schować okap w kuchni? Wskazówki dla miłośników...

W kuchni przyrządzamy i spożywamy posiłki spędzając czas z bliskimi. Czystość i dobre urządzenie tego... więcej...

Piekarniki parowe - SteamPro seria 900 z kamerą CookView

sprzęt AGD

Piekarniki parowe - SteamPro seria 900 z kamerą CookView

Pieczenie parowe pozwala wydobyć z potraw najlepszy smak i aromat. Jest to także bardzo wygodny sposób... więcej...

Partnerzy

Ciarko Design

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022