konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Okucia i zawiasy do mebli kuchennych

data aktualizacji: 05-08-2022, 06:01 – artykuł promocyjny

Meble kuchenne w ostatnich latach stały się niezwykle zindywidualizowane. Szukamy tych niepowtarzalnych, a jednocześnie funkcjonalnych. Jakie zawiasy do mebli kuchennych pozwolą stworzyć kuchnię z naszych marzeń? Na które prowadnice oraz inne okucia do mebli kuchennych warto zwrócić uwagę? Jakie dodatki są wręcz niezastąpione?

Okucia i zawiasy do mebli kuchennych

 

Zbuduj kuchnię marzeń

 

Meble ma miarę - zarówno powierzchni kuchni, a także potrzeb domowników - stały się marzeniem każdej osoby meblującej własne mieszkanie i dom. Oczywiście dobieramy je pod gusta, styl, dostępną przestrzeń, ale także pod określone użytkowanie. Kuchnia kuchni nie jest równa. Dla jednych jest to miejsce intensywnego, codziennego gotowania dla czteroosobowej rodziny. Inni korzystają z nich okazjonalnie, raczej sięgając po wyeksponowaną w podświetlonych witrynach porcelanę oraz przekąski.

Okucia i zawiasy do mebli

 

Trendy w kuchniach

 

Prowadnice, okucia i zawiasy do mebli kuchennych potrafią pomóc zaprojektować meble zgodne z potrzebami. Jakie rozwiązania cieszą się obecnie popularnością oraz które z nich można zbudować za pomocą systemów Hettich?

Systemy do mebliProwadnice do mebli kuchennych ArciTech

Zacznijmy od szuflad. Tutaj moda nie przemija. Stawiając na solidne prowadnice Quadro lub Actro oraz systemy szuflad InnoTech Atria (obciążenie do 50 kg), AvanTech YOU i ArciTech (obciążenie do 70 kg), możemy tworzyć zindywidualizowane rozwiązania – od szuflad bardzo szerokich, po te ukryte. Jednym frontem możemy zasłonić kilka mniejszych szuflad, a także zabudować nimi wysokie słupki, tworząc ciekawe spiżarnie. Przezroczyste boki z tworzywa lub szkła pozwolą łatwo odnaleźć właściwe produkty spożywcze. W szufladach można przechowywać wszystko – od drobnostek (przydadzą się wkłady na sztućce OrgaTray, a także przegródki na przyprawy oraz folię spożywczą), po ciężkie garnki i delikatne naczynia (postawmy na prowadnice o dużym udźwigu oraz uchwyty na talerze). Coraz popularniejsze stało się także segregowanie odpadów w szufladach, gdzie wystarczy wstawić odpowiedni pojemnik, a po jego zapełnieniu opróżnić go do zbiorczego recyklingu.

Systemy przeznaczone do szerokich szuflad Wkłady do szuflad ArciTech OrgaTrayWkłady do szerokich szuflad

 

Okucia do mebli kuchennych – prowadnice i systemy

 

Kolejnym hitem są drzwi przesuwne. Jakie okucia do mebli kuchennych się tutaj sprawdzą? Dla mniejszych drzwi warto wybrać SlideLine S (drzwi do 15 kg) i SlideLine M (drzwi do 30 kg). Kiedy warto je zastosować? Taki system daje nam możliwość bardzo modnego w ostatnim czasie częściowego zasłonięcia półki. Skrzydło meblowe możemy przesuwać na prowadnicy i odpowiednio - zasłaniać kubki, a odsłaniać kieliszki itd. Drzwi przesuwne sprawdzą się tam, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca, bowiem nie musimy martwić się o to, że po ich otwarciu ktoś uderzy się w nie głową.

SlideLine M 6

Nowoczesne okucia do mebli kuchennych występują obecnie w towarzystwie innowacyjnych systemów. Wspomaganie ruchu to kolejna rzecz na liście najbardziej pożądanych funkcji w meblach kuchennych. Takie systemy jak wspomaganie otwierania za pomocą dotknięcia frontu Push to Open, amortyzator cichego domyku Silent System, a także blokada wysuwu Stop Control (szczególnie przydatna w szufladzie ze sztućcami oraz domową chemią, jeśli mieszkają z nami dzieci) to wyjątkowo przydatne rozwiązania.

 

Zawiasy do mebli kuchennych na bazie szkła

 

Coraz więcej osób ceni sobie także zawiasy do mebli kuchennych, które pozwalają tworzyć meble ze szkła. Warto zwrócić uwagę na zawiasy Intermat i Sensys, które występują także w wersji o szerokim kącie otwarcia (165°). Za ich pomocą można tworzyć fronty ze szkła, a także te na ramce aluminiowej oraz wykonane z cienkiego i grubego materiału meblowego.

Zawiasy SensysZawiasy meblowe Sensys

Kontakt w sprawie produktów:

Hettich Polska Sp. z o. o.
Lusowo, ul. Wierzbowa 48
62-080 Tarnowo Podgórne
tel. +48 61 816 83 00
www: www.hettich.com
mail: wyślij wiadomośćokucia od systemów szuflad i prowadnic » zawiasy » systemy do drzwi przesuwanych i składanych » uchwyty do mebli » akcesoria kuchenne » złącza » wyposażenie do mebli » pomoce montażowe oraz narzędzia do projektowania » systemy zamknięć do mebli » rozwiązania do urządzeń AGD

Zobacz zdjęcia w galerii Hettich:

Zobacz zdjęcia w galerii Hettich     Zobacz zdjęcia w galerii Hettich     Zobacz zdjęcia w galerii Hettich     Zobacz zdjęcia w galerii Hettich     Zobacz zdjęcia w galerii Hettich
Podobne artykuły
Pełna harmonia w kuchni

meble kuchenne

Pełna harmonia w kuchni

Nie ma większej przyjemności niż powrót do domu po cały dniu pracy i różnych aktywności.... więcej...

Stylowe wzory w kuchni - szkło lakierowane MODO z nadrukiem

meble kuchenne

Stylowe wzory w kuchni - szkło lakierowane MODO z nadrukiem

Krata w kilku wydaniach to motyw przewodni kolekcji MODO, czyli szkła lakierowanego z nadrukiem marki Colorimo.... więcej...

Czas na wiosenne porządki

meble kuchenne

Czas na wiosenne porządki

Generalne porządki zaczynamy wykonywać wraz z nadejściem wiosny. Chcielibyśmy, by przebiegały szybko... więcej...