konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Jak oszczędzać energię elektryczną?

data aktualizacji: 07-07-2022, 10:28 – artykuł promocyjny

Urządzenia elektryczne to nieodłączna część naszego życia, a zużycie prądu, podobnie jak i jego cena nieustannie wzrasta. Warto zatem znać kilka patentów na mniejsze rachunki. Jak zaoszczędzić na prądzie w domu i w firmie?

Jak oszczędzać energię elektryczną?

fot.: Studio Eltop - Max Kuchnie

 

Jak oszczędzać energię elektryczną? Na co zwrócić uwagę?

 

Oszczędzanie energii to oszczędność dla naszego domowego budżetu, ale mniejsze zużycie prądu i pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Oznacza to, że jednocześnie mniej wydajemy i żyjemy bliżej natury. Na szczęście istnieje kilka patentów na to, by „energooszczędne” życie nie wiązało się z wielkimi wyrzeczeniami. Wystarczy zdać sobie sprawę z kilku zachowań, które skutkują wyższymi rachunkami, a których niekiedy nie jesteśmy świadomi. Warto zwrócić uwagę, chociażby na to, czy podczas gdy odkurzamy, wyłączamy telewizor albo radio lub też czy po skończonej pracy wyłączamy komputer i monitor. Być może w naszych gniazdkach na stałe podłączone są ładowarki, które pobierają energię nawet wtedy, gdy nie ładujemy telefonu. Wyeliminowanie takich drobnych nawyków z całą pewnością przyczyni się do obniżenia rachunków.

Studio Przyłudzki Kuchnie i Wnętrza - Max Kuchnie

fot.: Studio Przyłudzki Kuchnie i Wnętrza - Max Kuchnie

 

Jak można oszczędzać prąd w gospodarstwie domowym?

 

Niezwykle łatwo możemy oszczędzać prąd, stawiając na energooszczędne sprzęty AGD i RTV. Wybierając urządzenia do swojego domu, zawsze bierzmy pod uwagę ich klasę energetyczną. W 2021 roku na wybranych sprzętach zmienione zostały oznaczenia, by zakup energooszczędnych urządzeń mógł być jeszcze łatwiejszy. Nowe etykiety energetyczne znajdziemy na chłodziarkach, zmywarkach, pralkach, pralko-suszarkach, telewizorach oraz źródłach światła. W przyszłości zmiany obejmą pozostałe kategorie sprzętów AGD. Ponadto w domu bez najmniejszego wysiłku możemy oszczędzać energię, wymieniając żarówki na ledowe.

Studio Repeccy Meble - Max Kuchnie

fot.: Studio Repeccy Meble - Max Kuchnie

Studio Kuchnie BB - Max KuchnieStudio A&K - Max Kuchnie

fot.: Studio Kuchnie BB oraz Studio A&K - Max Kuchnie

 

Sposoby na oszczędzanie energii w kuchni i łazience

 

Jak oszczędzać energię w kuchni i w łazience? Przede wszystkim właściwie korzystając ze znajdujących się tam sprzętów

 • płyta grzewcza – by zapewnić sobie maksymalną oszczędność energii, zdecyduj się na płytę indukcyjną. Kiedy jednak w Twojej kuchni już zainstalowana jest płyta ceramiczna, korzystaj z naczyń o płaskim dnie, które dobrze przylegać będą do pól grzewczych. Dzięki temu naczynie efektywniej pochłaniać będzie energię, a czas gotowania ulegnie skróceniu.
   
 • piekarnik elektryczny – zawsze, gdy to możliwe, przyrządzaj kilka dań równocześnie. By uzyskać jak najlepsze efekty, korzystaj z funkcji termoobegu. Termoobieg pozwala Ci również obniżyć temperaturę i skrócić czas pieczenia. By zapobiegać utracie ciepła, jak najrzadziej otwieraj drzwiczki piekarnika. Urządzenie możesz też wyłączyć na ok. 5-10 minut przed planowanym zakończeniem pieczenia.
   
 • chłodziarko-zamrażarka – lodówka powinna być ustawiona jak najdalej od różnego rodzaju źródeł ciepła. Nigdy nie wkładaj do niej ciepłych potraw, a jeżeli Twoja lodówka nie ma systemu NoFrost, regularnie rozmrażaj zamrażarkę.
   
 • zmywarka – nie uruchamiaj jej, dopóki kosze nie będą pełne lub korzystaj z funkcji umożliwiających oszczędne zmywanie połowy załadunku.
   
 • pralka – pierz tylko z pełnym wsadem, korzystaj z programów ekologicznych, a mniej zabrudzone części garderoby pierz w niższych temperaturach albo w zimnej wodzie.

Studio Euroclas - Max KuchnieStudio Kuc - Max Kuchnie

fot.: Studio Euroclas oraz Studio Kuc - Max Kuchnie

 

Mniejsze zużycie energii w szkole i w biurze

 

Niewłaściwe korzystanie z urządzeń biurowych, takich jak monitory, komputery czy drukarki, w dużej mierze przyczyniają się do generowania niepotrzebnych opłat za energię. Dlatego, kiedy w pracy odchodzimy od biurka, udając się na dłuższe spotkanie, wyłączmy znajdujące się na nim urządzenia. Drukarkę włączajmy jedynie wtedy, gdy zamierzamy ją użytkować.

W biurach i szkołach bardzo często światło naturalne jest niewystarczające, przez co również w ciągu dnia uruchamiane jest światło sztuczne. Stąd też bardzo ważne jest stosowanie w tych miejscach energooszczędnych żarówek.

W dużych firmach i fabrykach dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie kondensatora, nazywanego urządzeniem do oszczędzania prądu.

Studio Meblox - Max Kuchnie

fot.: Studio Meblox - Max Kuchnie

Studio Pod KasztanemStudio Drawer - Max Kuchnie

fot.: Studio Pod Kasztanem oraz Studio Drawer - Max Kuchnie

Więcej informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
ul. Cetnarskiego 35/37
37-100 Łańcut
tel. +48 17 777 39 20
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Jak wymienić płytę gazową na elektryczną

porady

Jak wymienić płytę gazową na elektryczną

Gaz propan-butan w butlach stalowych, jak i doprowadzany gazociągami do instalacji gazowej jest powszechnie... więcej...

Sieć jako narzędzie do sprawnego przeszukiwania ofert sprzedaży wtórnej. Z jakich witryn powinniśmy korzystać?

porady

Sieć jako narzędzie do sprawnego przeszukiwania...

Jak każda nasza aktywność w sieci, zakupy online powinny w każdych okolicznościach wiązać się z maksymalnym... więcej...

Jak wybrać oświetlenie do kuchni

porady

Jak wybrać oświetlenie do kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, które wymaga zróżnicowanego oświetlenia. Należy zapewnić... więcej...
Partnerzy

Peka  Tesa
REJSGranitan

Partner serwisu FiskarsEmako

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

     Laveo    Kuchinox

    nVent     Amix  

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022