konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Nowości Franke Fuorisalone 2022

data aktualizacji: 29-06-2022, 07:08 – artykuł promocyjny

Podczas Milano Fuorisalone 2022 flagowy salon Franke w Mediolanie zmienił się w wyjątkową przestrzeń. W targowych dniach, od 6 do 12 czerwca zapanował w nim duch designu i technologii. W tętniącym designem i wydarzeniami sercu Brery szwajcarska marka zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania. Pokazowi przyświecało hasło „EXPLORE YOUR FUTURE”. To ono właśnie wyraża innowacyjność technologiczną, unikalność wzornictwa oraz światowej klasy jakość Franke.

Nowości Franke Fuorisalone 2022

 

Kolekcja Mythos Masterpiece

 

Podczas Fuorisalone marka Franke po raz pierwszy zaprezentowała kolekcję Mythos Masterpiece. Serię niezawodnych, trwałych, eleganckich zlewozmywaków oraz baterii i dozowników mydła. Estetycznych, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnych. Uwagę przyciągają ich wyszukane kolory – olśniewająca miedź, wyrazisty antracyt i lśniące złoto. Wyrafinowana, elegancka paleta otwiera możliwości tworzenia aranżacji kuchennych, które wyróżnia niepowtarzalność godna arcydzieła.

Obok estetyki, ważną cechą kolekcji Mythos Masterpiece jest trwałość. Wszystko to za sprawą technologii F-Inox firmy Franke. To innowacyjne rozwiązanie jest niewidoczną, ale silnie działającą warstwą ochronną stosowaną na powierzchni zlewozmywaków. Zmniejsza ona możliwość przypadkowego zarysowania, osadzania się brudu i zaplamienia.

W zlewozmywakach z kolekcji Mythos Masterpiece wszystkie elementy są idealnie dopasowane – tak, aby te produkowane ze stali szlachetnej arcydzieła, dostępne w bogatej kolorystyce, mogły cieszyć oko nieprzemijającym pięknem i oczarować użytkowników nadzwyczajną trwałością.

Mythos Masterpiece

 

Baterie kuchenne Active Twist

 

Nowy model Active Twist zmienia sposób patrzenia na baterię kuchenną. Innowacyjność zapewniła jej zwycięstwo w kategorii „Best of the Best” w konkursie Red Dot Awards 2022 (wraz ze zlewozmywakiem Kanon). Nowa bateria Franke służy nie tylko do napełniania zlewozmywaka, ale także do jego opróżniania. Dzieje się tak dzięki nowatorskiej funkcji, która łączy baterię i komorę. Bateria ma umiejscowione po drugiej stronie dźwigni mieszacza pokrętło, które służy do sterowania odpływem zlewu. Dzięki niemu nie musimy już wkładać rąk do gorącej lub brudnej wody, by wyciągnąć korek. Co więcej, Active Twist wyposażona jest w technologię ECO. Dzięki niej możemy ograniczyć ilość wody zużytej w kuchni nawet o 50% oraz zoptymalizować jej temperaturę, a przez to zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody.

Baterie Active TwistFranke Active Twist

 

Zlewozmywak z Fragranitu Maris

 

Kolejnym sztandarowym produktem firmy Franke, który można było obejrzeć podczas tegorocznego Fuorisalone Milano, jest nowa linia zlewozmywaków Maris, wyróżnionych nagrodą Red Dot 2022 za innowacyjne wzornictwo. Nowość wyróżnia spektakularnie duża komora, która pomieści blachę do pieczenia, duże patelnie i garnki – czyli wszystko to, co nie zmieści się w zmywarce.

Modele z linii Maris dostępne są w kilku rozmiarach i kolorach. Wykonane są one z opracowanego przez firmę Franke materiału Fragranit+, który jest wyjątkowo odporny na zarysowania i trwały oraz niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. A technologia Sanitized® z dodatkiem jonów srebra aktywnie ogranicza rozwój bakterii i drobnoustrojów o 99%.

Franke Maris Fragranite Bowl

 

Organizer ALL-IN do zlewozmywaka

 

Kolejną nowością nagrodzoną Red Dot 2022 jest ALL-IN, modułowy organizer do zlewozmywaka, który doskonale wpisuje się w ekosystem kuchenny Franke. To rozwiązanie może przekształcić każdy zlewozmywak w stylową stację roboczą. Tym bardziej że ALL-IN pasuje do zlewów o szerokości do 54 cm. Teraz wszystkie najczęściej używane w kuchni akcesoria, z których można korzystać na wiele sposobów, są częścią jednego zestawu. Z ALL-IN pokroisz i posiekasz składniki, osuszysz warzywa i owoce, łatwiej posprzątasz kuchnię, a nawet przechowasz żywność w lodówce.

Organizer Franke All-In

 

Minimalistyczny okap sufitowy

 

Oszczędna forma okapu wyspowego Smart przywodzi na myśl designerską lampę. Nowość oferuje klasę energetyczną A i wydajność 720 m3/h, a także niski poziom hałasu (68db). Dzięki tym cechom produkt stanowi inteligentny wybór dla każdej nowoczesnej kuchni. Okap łatwo jest wyczyścić z zewnątrz, również wymiana filtra węglowego jest prosta. Model został wyróżniony nagrodą Red Dot 2022. Dostępny jest w trzech eleganckich wykończeniach: czarny mat, biały mat i stal szlachetna.

Franke Smart Suspended

Wszystkie produkty zaprezentowane przez Franke podczas Fuorisalone 2022 są częścią systemu, który obejmuje szeroką gamę najwyższej klasy urządzeń kuchennych producenta. Nowości to zmaterializowane kluczowe wartości szwajcarskiej firmy, do których należą: unikalne know-how, wyjątkowa jakość i ponadczasowe wzornictwo.

Więcej informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

Franke Polska Sp. z o.o.
Sękocin Nowy, ul. Franke 1
05-090 Raszyn
tel. +48 227116700
www: www.franke.pl
mail: wyślij wiadomośćShowroom FRANKE
CH Homepark
plac Szwedzki 3
05-090 Janki k. Warszawy
Tel: +48 22 711 67 90

zlewozmywaki: ceramiczne » z Fragranitu+ » z materiału Tectonite® » stalowe do podbudowy » stalowe wbudowywane i na równi z blatem » stalowe nakładane baterie kuchenne i dozowniki » okapy kuchenne » piekarniki i kuchenki mikrofalowe » płyty indukcyjne » płyty gazowe » chłodziarko-zamrażarki » systemy zarządzania odpadami » blaty kuchenne » zmywarki do zabudowy


Zobacz zdjęcia w galerii Franke Polska:

Franke AGDFranke - baterie kuchenneFranke - zlewozmywakiFranke - AGDFranke - baterie kuchenne
Podobne artykuły
Konkurs Cerrad Creative Design II

wieści z branży

Konkurs Cerrad Creative Design II

Od aranżacji do realizacji na rzecz lokalnej społeczności. Stwórzmy razem łazienkę przyjazną... więcej...

Najpotrzebniejsze urządzenia kuchenne w obniżonych cenach

wieści z branży

Najpotrzebniejsze urządzenia kuchenne w obniżonych cenach

Franke rusza z promocją „Kuchnia gotowa na nowe wyzwania”.  Już od dziś niezbędne w każdej... więcej...

Wsparcie online od Franke

wieści z branży

Wsparcie online od Franke

W najbliższy poniedziałek i wtorek rozpocznie się cykl porad online firmy Franke. Eksperci zaprezentują... więcej...