patron działu Meble kuchenne Peka

Szafki narożne - zorganizuj je z Architekt Porządku

data aktualizacji: 28-04-2022, 11:26 – artykuł promocyjny

W kolejnej odsłonie cyklu o organizowaniu przestrzeni kuchennych, stworzonej w showroomie PEKA, popularna blogerka Architekt Porządku podpowiada jak poradzić sobie z przestrzenią narożną, a także zdradza kilka niezawodnych rozwiązań. Decluttering polega na doprowadzaniu wnętrz do ładu, pozbywaniu się nadmiaru rzeczy oraz organizacji wnętrz do ich przechowywania. Agnieszka Witkowska właśnie tym się zajmuje – profesjonalnym „odgracaniem” wnętrz. We współpracy z PEKA przy wspólnym projekcie, po raz wtórny dzieli się na YT swoimi wypróbowanymi sposobami, w tym przypadku na problematyczną przestrzeń narożnikową.

 Szafki narożne - zorganizuj je z Architekt Porządku

 

Klasyka gatunku – Le Mans

 

Szafki narożne – jak przyznaje Architekt Porządku – służą głównie przedmiotom i kuchennym urządzeniom rzadko używanym na co dzień. Bez systemów wspomagających, to wnętrze staje się ciężko dostępne, natomiast sięganie po naczynia łączy się z koniecznością schylania i „nurkowania” w szafce. I tu właśnie idealnie sprawdzi się system PEKA Le Mans, który pozwoli na schowanie i uporządkowanie patelni, garnków i większego sprzętu. Dzięki półce Le Mans zachowanie porządku i użytkowanie półki będzie nieporównywalnie prostsze. Dostajemy możliwość wysunięcia zawartości półki na zewnątrz, a do tego garnki i patelnie wpasowują się w jej opływowy kształt.

Półka Le Mans

 

Magiczny kącik – niezbędny w każdej kuchni

 

Dedykowany system PEKA Magic-Corner Comfort pomieści przedmioty o kanciastym kształcie lub sprzęt AGD trzymany w kartonowych pudełkach. W systemie znajdują się cztery kosze, które oferują – w porównaniu do systemu Le Mans – większą powierzchnię. Jest ona rozdzielona na kilka koszy i umożliwia zagospodarowanie sprzętu AGD, zwykle przechowywanego w pudełkach i używanego sporadycznie – opiekaczy, wyciskarek do soków czy tosterów. Magic-Corner stworzono z myślą o kanciastych przedmiotach, by optymalnie wykorzystać powierzchnię tego systemu. Architekt Porządku Agnieszka Witkowska uważa, że takie rozwiązanie sprzyja jednej z zasad uporządkowania, czyli klasyfikacji rzeczy według danej kategorii, co pozwala na idealną organizację przestrzeni i ułatwia komfortowe użytkowanie.

Kuchenne szafki narożne

 

Organizacja przedmiotów kuchennych na co dzień

 

Kuchnia, która została dobrze zagospodarowana i rozplanowana to już połowa sukcesu doskonale zorganizowanej kuchni. Codzienne nawyki oraz wyznaczenie kilku prostych reguł w użytkowaniu kuchni to także ważna część w utrzymaniu porządku. Nieustannie spotykany problem braku miejsca, spowodowany jest posiadaniem sporej ilości naczyń kuchennych, zastawy stołowej czy akcesoriów. Mimo że niektórych przedmiotów nie używamy często, to i tak przechowujemy je w szafkach narożnych, a co za tym idzie, niepotrzebnych rzeczy gromadzi się tam zbyt wiele. Warto zastanowić się więc, jakie naczynia są umieszczane w systemach narożnych. Używane na co dzień kuchenne akcesoria najlepiej pozostawić na dole, zaś te rzadziej użytkowane na górze. Ta prosta zasada z pewnością pozwoli na dłuższe utrzymanie ładu w naszej kuchni.


Więcej przydatnych informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Innowacyjne akcesoria aluminiowe

meble kuchenne

Innowacyjne akcesoria aluminiowe

Wyobraź sobie pomieszczenie, w którym będziesz czuć się bezpiecznie, pewnie i spokojnie. Bez problemu... więcej...

Bezgłośna kuchnia - system DISPENSA

meble kuchenne

Bezgłośna kuchnia - system DISPENSA

W ostatnim czasie niezwykle modnym trendem aranżacyjnym jest umieszczanie wysokich szafek w jednym bloku... więcej...

Klasyka czy nowoczesność

meble kuchenne

Klasyka czy nowoczesność

Zgodnie z przekonaniem, że funkcjonalność życie ułatwia, a estetyka je uprzyjemnia, Dział Kuchni firmy... więcej...