patron działu Meble kuchenne Peka

Zawiasy z Systemem Push to open Silent - elementy do zadań specjalnych

data aktualizacji: 05-05-2022, 12:55 – artykuł promocyjny

System Push to open Silent oferowany przez markę HETTICH, to pionierskie doposażenie do zawiasów, które cieszy się coraz większą aprobatą inwestorów oraz projektantów przy aranżacjach wnętrz. A gdzie tkwi jego wyjątkowość i jak został doceniony? Tradycyjne niegdyś uchwyty meblowe stały się zbędne i bezzasadne przy komfortowym otwieraniu frontów. Funkcjonalność zawiasów wprost zaskakuje swoją użytecznością w dzisiejszych czasach. To właśnie one mają za zadanie, sprawne otwieranie drzwiczek zaledwie po ich lekkim naciśnięciu. Ponadto z dbałością o detale - drzwiczki domykają się delikatnie i w efekcie najzwyczajniej nie trzaskają już o meble. Stąd swoje pochodzenie ma nazwa: push - pchnij, to open - by otworzyć, silent - po cichu. Zastosowanie systemu doskonale sprawdza się w meblach kuchennych, łazienkowych czy nawet i pokojowych. Dostępne w oferowanym wyposażeniu w sklepach oraz wykonywanych meblach zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami klientów na zamówienie.

Zawiasy z Systemem Push to open Silent - elementy do zadań specjalnych

Stosunkowo niewielkich rozmiarów zawias odgrywa priorytetową rolę w konstrukcjach mebli. Ma za zadanie utrzymać fronty meblowe oraz być praktyczny przy ich otwieraniu i zamykaniu. Chcąc zrealizować koncepcję z zastosowaniem systemu otwierania dotykowego - całkowicie możemy zrezygnować z uchwytów meblowych. Wystarczy wyposażyć w specjalny system nasze zawiasy. Profesjonaliści w firmie Hettich wyszli naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających koneserów udogodnień meblowych. System Push to open Silent przeznaczony do frontów na zawiasach z techniką cichej pracy zamykania jest połączeniem dwóch najbardziej poszukiwanych funkcji: wygodnego bezuchwytowego otwierania oraz zamortyzowania zamykania frontów meblowych. Tego typu rozwiązania doskonale sprawdzają się w innowacyjnych i ponadczasowych projektach wyposażenia wystroju przestrzeni mieszkalnych, jak również w późniejszym montażu - gdy odczujemy nagłą potrzebę cichego domyku, poprawiając tym samym komfort codziennego użytkowania naszych mebli.
 

puszka z zawiasem system push to open silent hettich

 

Luksus i ergonomiczność - wystarczy tylko nacisnąć front

 

Niedużych rozmiarów system Push to open Silent umieszczony jest w estetycznej puszce, montowanej wewnątrz korpusu meblowego, co jest niewątpliwym udogodnieniem wizualnym. Jednakże możliwości, jakie w sobie kryje wraz z zadaniami wykonywanymi we współpracy z zawiasem - znacząco przewyższają jego gabaryty.
 

zawias meblowy system push to open silent hettich
 

Zaletą jest całkowicie mechaniczny cykl otwierania frontów mebli w automatycznej reakcji na lekkie ich naciśnięcie. Zbędne są wszelakie niewygodne okablowania, jakie występują z wykorzystaniem systemów elektrycznych. Pomimo tego ten skromny dodatek do mebli ukryty nie sam w puszce ma sporą siłę mechaniczną - wspierający pracę zawiasów tłoczek bezproblemowo popchnie i otworzy nawet duży i ciężki front. Analogicznie, po otwarciu drzwiczek, tłoczek cofa się z wyczuciem do pozycji wyjściowej wspomagany przez zasilające system baterie.
 

zawias meblowy system push to open silent hettich
 

Doceniane głównie w kuchni i łazience to bardzo praktyczne rozwiązanie - pozwala nam na swobodny dostęp do zawartości szafek, bez konieczności użycia rąk. Unikamy takim sposobem pozostawiania śladów na frontach podczas przyrządzania posiłków dla naszej rodziny, jak również zachowania aspektów higienicznych. Szafki możemy bezproblemowo otworzyć w ewentualnych sytuacjach kolanem lub biodrem. Żeby specjalistyczny system wyzwolił łagodny ruch zawiasów, wystarczy subtelnie nacisnąć na drzwiczki w dowolnym miejscu. Natomiast zawiasy Sensys ze zintegrowanym Silent Systemem gwarantują, że każdy front zamknie się lekko i wyjątkowo cicho.
 

 

Walory wizualne - dyskrecja i elegancja w wykonaniu designerskim

 

Push to open Silent dedykowany jest do montażu w drzwiczkach na zawiasach - szafek dolnych, górnych oraz narożnych. Doskonale wspiera funkcjonalność mebli pokojowych, takich jak na przykład komody, szafki nocne lub RTV, które chcemy wzbogacić, zwiększając tym samym wygodę w ich zamykaniu. Zważając w szczególności na zakres cichego i płynnego domykania, mamy poczucie pewności, że nic niezakłuci beztroskiego i spokojnego snu naszych najmłodszych pociech, podczas codziennych domowych obowiązków. System ma zdolność do eliminacji nieprzyjemnego trzaskania drzwiczek o korpus szafki, albowiem w sposób profesjonalny wyhamowuje ruch zawiasu, tuż przed zamknięciem frontu.
 

zawias meblowy w szafce kuchennej system push to open silent hettich
 

Tak jak wszystkie produkty oferowane przez znakomitą markę Hettich, mechanizm Push to open Silent - jest wzorowo dopracowany pod względem walorów estetycznych. Dzięki temu został on wielokrotnie doceniony i wyróżniony w prestiżowych konkursach designu. Także w 2022 roku system ten uhonorowano nagrodą Red Dot Award. Dyskrecja elementu dopasowanego za sprawą montażu bezpośrednio w korpusie meblowym oraz doborze dobranej kolorystyki w stosunku do zastosowanej płyty meblowej - sprawia, że jest on bezkonkurencyjny.
 

www.hettich.com


Kontakt w sprawie produktów:

Hettich Polska Sp. z o. o.
Lusowo, ul. Wierzbowa 48
62-080 Tarnowo Podgórne
tel. +48 61 816 83 00
www: www.hettich.com
mail: wyślij wiadomośćokucia od systemów szuflad i prowadnic » zawiasy » systemy do drzwi przesuwanych i składanych » uchwyty do mebli » akcesoria kuchenne » złącza » wyposażenie do mebli » pomoce montażowe oraz narzędzia do projektowania » systemy zamknięć do mebli » rozwiązania do urządzeń AGD

Zobacz zdjęcia w galerii Hettich:

Zobacz zdjęcia w galerii Hettich     Zobacz zdjęcia w galerii Hettich     Zobacz zdjęcia w galerii Hettich     Zobacz zdjęcia w galerii Hettich     Zobacz zdjęcia w galerii Hettich
Podobne artykuły
Wygoda użytkowania połączona z dyskrecją

meble kuchenne

Wygoda użytkowania połączona z dyskrecją

Elegancki minimalizm na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach. Coraz częściej królują w nich... więcej...

Szafki czy szuflady? Najlepsze rozwiązania do Twojej kuchni

meble kuchenne

Szafki czy szuflady? Najlepsze rozwiązania do Twojej kuchni

Planując remont czy urządzając nową kuchnię, zadajemy sobie pytania - co zrobić, żeby zachować maksimum... więcej...

Zabudowa narożna w kuchni

meble kuchenne

Zabudowa narożna w kuchni

W każdej kuchni przechowuje się dużo różnego rodzaju produktów i akcesoriów. Wszystkie... więcej...