konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Kwiaty doniczkowe w aranżacji wnętrz - jakie rośliny dopasować do nowoczesnych wnętrz?

data aktualizacji: 13-04-2022, 11:01 – artykuł promocyjny

Kwiaty od lat są ulubieńcami kobiet, ale nie tylko – obecnie również mężczyźni decydują się na udekorowanie swoich wnętrz roślinami. Bardzo słusznie – nie tylko uatrakcyjniają wygląd pomieszczeń, ale także oczyszczają powietrze, co korzystnie wpływa na zdrowie i spokojny sen. Wybierając kwiaty doniczkowe do swojego mieszkania, warto kierować się nie tylko ich wyglądem i ceną, ale również potrzebami i naszym trybem życia.

Kwiaty doniczkowe w aranżacji wnętrz - jakie rośliny dopasować do nowoczesnych wnętrz?

 

Jakie kwiaty będą najlepsze, gdy rzadko bywamy w domu?

 

W momencie, gdy jesteś już zdecydowany na umieszczenie kwiatów doniczkowych w swoim mieszkaniu, warto zadać sobie kilka istotnych pytań. Przede wszystkim przyjrzyj się temu, jaki masz tryb życia – czy jesteś w domu na tyle często, aby móc regularnie podlewać rośliny? Jeżeli jesteś pracoholikiem i większość czasu spędzasz w pracy, a po powrocie jedyne, o czym marzysz to wzięcie gorącej kąpieli i położenie się do ciepłego, wygodnego łóżka, włączenie ulubionego filmu i zapadnięcie w głęboki sen? A może po prostu często wybierasz aktywności poza domem, to warto postawić na kwiaty, które nie będą wymagały bardzo częstego podlewania oraz spryskiwania. Można do nich zaliczyć m.in.: monsterę dziurawą – bardzo popularny kwiat, który jest obecnie istnym hitem w domach celebrytów i internetowych gwiazd. Bardzo często można spotkać je na zdjęciach na wszelkich portalach społecznościowych jako inspirację. Jej niezwykle interesującą i piękną odmianą jest monstera różowa, charakteryzująca się różowymi plamami na poszczególnych liściach lub – w rzadszych przypadkach – całkowicie różowymi liśćmi. Ta odmiana z pewnością zachwyci wszystkich fanów pasteli oraz dziewczęcych, delikatnych i cukierkowych wnętrz. Monsterę można podlewać latem raz na tydzień, natomiast zimą nawet raz na dwa tygodnie. Inne kwiaty, które nie wymagają częstego podlewania, a pasują do nowoczesnych wnętrz to kaktus, grubosz, aloes czy wężownica.

 

Jakie wybrać rośliny, gdy mamy w domu zwierzę lub dziecko?

 

Jeżeli masz w domu zwierzęta, które mogą być narażone na zjedzenie szkodliwej rośliny lub dzieci, to warto wybrać taki kwiat, który nie zaszkodzi w kontakcie ze skórą. Warto również dokładne przemyśleć, czy w najbliższym czasie również nie planujemy zwierząt, ponieważ spożycie przez nie niektórych roślin, może mieć bardzo poważne skutki zdrowotne, a nawet zagrażać życiu – konsekwencją może być biegunka, wymioty, drgawki, a nawet arytmia serca. Warto więc, w trosce o naszych pupili, wybrać te kwiaty, które im nie zaszkodzą. Zatrucia pokarmowego nie spowodują kwiaty takie jak np.: fiołek afrykański, szlumbergera, passiflora, bromelie czy areka, bambus doniczkowy. Gdy jesteśmy szczęśliwymi opiekunami zwierząt lub rodzicami, warto również zwrócić uwagę, by wybierane przez nas rośliny nie miały kolców i cierni, które mogą spowodować skaleczenie lub mogą utkwić w przełyku kota czy psa – z tego powodu koniecznie należy
odpuścić zainwestowanie w kaktusy.

 

Wyobraź sobie swój idealny dom w najdrobniejszych szczegółach

 

Przy wyborze mieszkania na wynajem lub podczas poszukiwania mieszkania o nowoczesnym wnętrzu, które chcemy kupić, warto planować najdrobniejsze szczegóły, takie jak to, gdzie postawimy biurko, jakie poduszki umieścimy na kanapie oraz jakie kwiaty będą najlepiej się prezentowały w danym wnętrzu – pozwoli nam określić, czy dom, którym jesteśmy potencjalnie zainteresowani, przemawia do nas i jest spójny z naszymi
wyobrażeniami idealnego mieszkania. Wszelkich inspiracji oraz lokali na wynajem można szukać na stronie internetowej, gdzie możesz znaleźć dom na sprzedaż na Mieszkanie.pl.
 

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Mieszkanie.plPodobne artykuły
4 sposoby na metamorfozę w kuchni

porady

4 sposoby na metamorfozę w kuchni

Zamiast ponurej i niemodnej kuchni - efektowne wnętrze z charakterem. Aż trudno uwierzyć, że w tak... więcej...

Jak pielęgnować stalowy zlewozmywak

porady

Jak pielęgnować stalowy zlewozmywak

Zadbany odwdzięcza się pięknym blaskiem i stanowi dekoracyjny element kuchni. Pozostawiony bez opieki po... więcej...

Zaproś święta do swojego domu

porady

Zaproś święta do swojego domu

W radiu pojawił się pierwszy dżingiel świąteczny. Centrum miasta rozświetlają tysiące kolorowych lampek.... więcej...
Partnerzy

Peka  Tesa
REJSGranitan

Partner serwisu FiskarsEmako

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

     Laveo    Kuchinox

    nVent     Amix  

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022