patron działu Meble kuchenne Peka

Czas na wiosenne porządki

data aktualizacji: 01-04-2022, 06:42 – artykuł promocyjny

Generalne porządki zaczynamy wykonywać wraz z nadejściem wiosny. Chcielibyśmy, by przebiegały szybko oraz sprawnie. Aby tak było, warto zaopatrzyć się na tę okazję w odpowiednie akcesoria.

Czas na wiosenne porządki

Do wiosennych obowiązków nie wystarczy zaliczyć mycia okien czy otwierania domu na czyste powietrze. Chodzi tu przede wszystkim o porządkowanie głębin szaf i szafek – robienie przeglądu garderoby, wycieranie kurzu, wyrzucenie przeterminowanej żywności czy redukcję niepotrzebnych przedmiotów. Najważniejsza w tym wszystkim jest odpowiednia organizacja pracy i czasu. Najlepiej zacząć od najważniejszych zadań, co w praktyce oznacza sprzątanie kuchni.

- To w kuchennych szafkach znajduje się najwięcej przedmiotów, których używamy na co dzień. I choć większość z nich nie wymaga okresowego przeglądu – np. zastawa czy garnki, to wiele innych – jak zapasy żywności, przyprawy, a nawet lekarstwa, które wiele osób trzyma właśnie w kuchni, raz na jakiś czas trzeba dokładnie przejrzeć. Początek wiosny to doskonała ku temu okazja. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

 

Porządek w szufladach

 

Najwięcej drobnych rzeczy, które łatwo zgubić lub o nich zapomnieć trzymamy w szufladach, dlatego też powinniśmy właśnie od nich zacząć. Jeżeli nie chcemy już więcej problemów z niepotrzebnym bałaganem, kluczowe okażą się organizery. W ofercie odpowiednich wkładów i ram jest wiele opcji do wyboru, więc nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem czegoś dla siebie. Ważne jest, że każdy system trzeba dobrać odpowiednio do wymiaru szuflady i tego, co ma się w niej znajdować.

Organizery do szuflad

Gotowe wkłady sprawdzą się idealnie w płytkich szufladach – zazwyczaj służących do przechowywania sztućców i drobnych akcesoriów. W ofercie REJS możemy znaleźć modele, które zostały wykonane z drewna, tworzywa sztucznego oraz specjalne metalowe pojemniki. Dokładne dopasowanie systemu do naszych potrzeb umożliwia to, że wszystkie są dostępne w różnych rozmiarach. Warto zwrócić na przykład uwagę na wkłady z rowkami na noże lub z przegrodą na aluminiową folię. W przypadku wkładu na folię zawiera specjalną ząbkowaną krawędź, która ułatwia oderwanie kawałka folii.

Metalowe ramy sprawdzą się doskonale, jeśli chodzi o szuflady na większe rzeczy takie jak pudełka z ziarnami, puszki kawy, torebki mąki czy przetwory. Można dzięki nim łatwo podzielić wnętrza szuflad i uniemożliwić przesuwanie się i mieszanie produktów. Nawet szybkie otwieranie i zamykanie szuflady ich nie przewróci i nie rozsypie zawartości.

 

Segregacja odpadów – jak zrobić to wygodnie?

 

Generalne porządki pozwalają nam zwiększyć liczbę rzeczy do wyrzucenia. Mimo że odpady generujemy na co dzień, to ich ilość właśnie wtedy zwiększa się najbardziej. Właśnie dlatego wiele ludzi decyduje się zamontować systemy do segregacji odpadów dopiero na wiosnę. Ich paleta jest niezwykle zróżnicowana. REJS oferuje zestawy o różnej pojemności i liczbie koszy, przeznaczone do szuflad i szafek różnego typu.

Kosze do segregacji odpadów

SORTE to rozwiązanie, na które warto zwrócić uwagę. Bez problemu zastosujemy je w swojej kuchni, nie robiąc przy tym remontu. Grafitowy lub srebrny stelaż można znaleźć w trzech szerokościach: 60, 80 i 90 cm. Jest on dostosowany do wysokich szuflad Comfort Box i Slim Box o głębokości: 40, 45, 50 cm. Wystarczy tylko wstawić go we właściwe miejsce.

Jeśli wybierzemy SORTE, będziemy mieli prosty dostęp do wszystkich pojemników naraz, dzięki pełnemu wysuwowi szuflady. Stelaż pomieści wiadra o pojemności 7, 9, 15 i 20 litrów, zależnie od wybranej konfiguracji. SORTE daje możliwość pełnego wykorzystania miejsca w szafce, gdyż nawet w przestrzeni za koszami do segregacji ustawimy np. akcesoria do sprzątania lub środki czystości. Pokrywa spełni funkcję dodatkowej półki, a także uchroni przed nieprzyjemnym zapachem.

 

Akcesoria do sprzątania – co masz do wyboru?

 

Niektóre meblowe akcesoria mogą pomóc w samym sprzątaniu -  stelaż do szaf gospodarczych House Master na przykład pozwoli schować w jednym miejscu odkurzacz lub mniejsze akcesoria tj. mopy, wiaderka, ścierki, szczotki i detergenty. Będziemy mogli wygodnie na nim ustawić wszelkie przedmioty służące sprzątaniu, gdyż składa się z trzech półek wyścielonych matą antypoślizgową i jest wyposażony w haczyki i uchwyty. Będziemy mieć wszystko pod ręką dzięki temu, że da się go całkowicie wysunąć z szafki.

House Master na akcesoria do sprzątania

House Master można zamontować w wysokiej szafce o szer. 40 cm z drzwiami przesuwnymi lub osadzonymi na zawiasach, w pralni, spiżarni albo innym pomieszczeniu gospodarczym.

- Oczywiście można zainstalować go również w kuchni, ale z doświadczenia wiemy, że na ogół konsumenci szukają do tego wnętrza mniejszych systemów. Dlatego zespół projektowy REJS z myślą o kuchni przygotował nieco mniejsze akcesoria m.in. Cargo Mini Dolne z linii Variant MULTI. – dodaje Joanna Posadzy. To przeznaczone do szafek dolnych cargo można nie tylko z szafki wysunąć, ale też… wypiąć jego część ze stelażu. Specjalnie wyprofilowany koszyk na najpotrzebniejsze detergenty można zabrać ze sobą do pomieszczenia, w którym aktualnie sprzątamy. W ten sposób ułatwimy sobie pracę i oszczędzimy czas.

House Master

Więcej informacji na stronie.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

meble kuchenne

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

Artystyczny nieład panuje w każdej kuchni. Drobiazgi, trzepaczki, łopatki, chochle czy końcówki... więcej...

Prowadnice do szuflad drewnianych z regulacją 3D

meble kuchenne

Prowadnice do szuflad drewnianych z regulacją 3D

Szuflady to część, która często jest mocno obciążona. Aby ich konstrukcje wytrzymały, a otwieranie... więcej...

Zainspiruj się Islandią - nowa kolekcja REHAU

meble kuchenne

Zainspiruj się Islandią - nowa kolekcja REHAU

Inspiracje przyrodą, kulturą i stylem życia różnych szerokości geograficznych wprowadzają w nasze... więcej...