patron działu Meble kuchenne Peka

Organizujemy kuchenne szafki cargo! - Architekt Porządku radzi

data aktualizacji: 31-03-2022, 08:44 – artykuł promocyjny

Osiągnięcie stanu idealnego uporządkowania w kuchni było do tej pory niemal niemożliwe, zwłaszcza w całym rozgardiaszu i natłoku codziennych obowiązków. Szczególnie w przypadku wysokiego carga, gdzie najważniejszą rzeczą jest odpowiednia organizacja, trudno zachować na co dzień idealny porządek. Z tego typu problemami najlepiej poradzą sobie specjaliści. Firma PEKA postanowiła zaprosić do swojego Showroomu Agnieszkę Witkowską, Architekta Porządku, która podzieli się swoimi niezawodnymi sposobami na utrzymanie kuchennych szafek typu cargo w ładzie i czystości.

Organizujemy kuchenne szafki cargo! - Architekt Porządku radzi

To, czym Agnieszka Witkowska zajmuje się zawodowo, nazywa się declutteringiem, czyli „odgracaniem” wnętrz i organizacją na nowo przestrzeni tak, aby porządek już zawsze się tam utrzymywał. Pani Agnieszka często sięga po rozwiązania z oferty marki PEKA (wkłady, duże systemy do przechowywania itp.), jak sama przyznaje.

 

Cargo – must have w każdej kuchni!

 

Popularną i często spotykaną opcją przechowywania żywności, zwłaszcza produktów suchych są szafki z systemem DISPENSA. W przypadku wysokiego cargo optymalnym miejscem jest zabudowa obok lodówki. Zapewnia nam to całkowitą wygodę w trakcie gotowania oraz łatwość wypakowania i schowania produktów tuż po powrocie z zakupów. Standardowe wymiary szafek z systemem DISPENSA, jakie są dostępne, nie są głębokie, a co za tym idzie, mamy całkowitą widoczność i łatwy dostęp do całej zawartości. Dzięki szerokiej rozpiętości ram systemu możliwe jest zastosowanie w szafkach o wysokości od 900 do 2300 mm. DISPENSA świetnie wpasuje się nawet w najwęższe wnęki szafek kuchennych (już od modułu 15 cm). Komfort korzystania z wysokiego carga wynika z wykonywania minimalnych ruchów, jakie trzeba przy tym wykonywać oraz niskiej częstotliwości otwierania i zamykania. Pomaga to w utrzymaniu czystości i porządku, a także sprzyja naszej wygodzie.

Wysuwane cargo w białej zabudowie

 

System przechowywania żywności – tak to robi Architekt Porządku

 

Podczas układania żywności ważne jest, aby zachować optymalną wygodę. Trzeba organizować produkty w taki sposób, aby łatwo się do nich później dostać. W następnej kolejności musimy stworzyć klucz kategorii, według których pogrupujemy poszczególną żywność. O jakie kategorie chodzi? Przykładowo sypkie produkty (cukier, kasze, mąki) lub rodzaj pojemników (butelki, słoiki) czy opakowań. Podział na kategorie pomaga wyrobić dobre nawyki wśród domowników. Dodatkową czynnością jest nadanie opisów półkom, aby nie było wątpliwości co i gdzie odłożyć. Ważnym aspektem jest samo przechowywanie danej żywności – zazwyczaj po prostu pozostawiamy ją w firmowym opakowaniu. Jeżeli jednak mamy trochę wolnego czasu, warto pomyśleć o specjalnych pojemnikach na żywność, które nadadzą wnętrzu carga świetny wizualny efekt. Pojemniki transparentne sprawią, że odnalezienie konkretnej rzeczy stanie się o wiele prostsze i poprawi estetykę przestrzeni szafki. Agnieszka Witkowska radzi, aby dodać podpisy na pojemnikach z nazwą i opisem danego produktu, tak jak jest to zrobione na firmowych opakowaniach.

Organizacja produktów kuchennych w cargo

 

Niezawodny TANDEM

 

Doskonałą opcją, jeśli chodzi o wysokie kuchenne szafki, jest najbardziej popularny system marki PEKA – TANDEM. Idealnie sprawdzi się on do mebli o szerokości 60 cm. Cargo dysponuje nad szufladami tą przewagą, że cała zawartość jest od razu widoczna po otwarciu, a dana przestrzeń odznacza się nadspodziewaną pakownością. Bez względu na wysokość, na której znajduje się produkt, sięganie po niego nie wymaga wysiłku.

Pojemne szafki kuchenne

 

Alternatywne EXTENDO

 

Zagospodarowanie szafek głębokich to jedno z wyzwań podczas organizacji kuchennej przestrzeni. Jako główny problem można wyodrębnić tworzący się w nich szybko bałagan. Niewygodny też się okazuje utrudniony dostęp do dalszych rzędów i znajdujących się tam produktów. Często dochodzi więc do tego, że umieszczone z tyłu produkty są rzadko używane, a czasem nawet wcale i zanim w końcu po nie sięgniemy, ich data ważności może się skończyć. To nie tylko sprawia, że zagracamy przestrzeń, ale także marnujemy żywność oraz pieniądze, jakie na nią przeznaczyliśmy. Rozwiązanie alternatywne dla konwencjonalnych szafek, jakie oferuje PEKA to wysuwane szafki EXTENDO. Dzięki wysuwanemu elementowi mamy zapewniony dostęp do dalej umieszczonych przedmiotów, co jest niesamowicie wygodne oraz komfortowe. Architekt Porządku rekomenduje do szafek umiejscowionych nad sprzętami kuchennymi jak ekspres do kawy czy mikrofalówka system EXTENDO.

System wysuwanych szafek PEKA

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Dekoracyjna podpórka do półek wolnowiszących

meble kuchenne

Dekoracyjna podpórka do półek wolnowiszących

Kalabrone to dekoracyjna podpórka do półek wolnowiszących stworzona przez znaną i cenioną... więcej...

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

meble kuchenne

Kuchenne drobiazgi - jak zachować porządek?

Artystyczny nieład panuje w każdej kuchni. Drobiazgi, trzepaczki, łopatki, chochle czy końcówki... więcej...

Podnośniki do wysokich szafek górnych

meble kuchenne

Podnośniki do wysokich szafek górnych

Rozwiązaniem umożliwiającym płynne i bezgłośne otwieranie i zamykanie klap górnych szafek, są... więcej...