konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Jak wyposażyć kuchnię i być zadowolonym?

data aktualizacji: 21-01-2022, 08:58 – artykuł promocyjny

Remont jest to czynność na dłuższą metę niesamowicie męcząca, a szczególnie jego końcówka. Marzymy już wtedy tylko o posprzątaniu bałaganu i odpoczynku. Wtedy jednak nadchodzi czas na ważne decyzje, takie jak wybór mebli kuchennych i wyposażenia szafek. Jak to zrobić, aby zredukować czas pracy do minimum i zapewnić kuchni maksymalną funkcjonalność i wygodę? Eksperci mają na to wypróbowane sposoby.

Jak wyposażyć kuchnię i być zadowolonym?

Zabudowa meblowa i wystrój kuchni to elementy, które w znacznym stopniu wpływają na wygodę i komfort wykonywanych czynności w kuchni. Zwłaszcza wyposażenie, kształt i dopasowanie mebli do naszego stylu życia ma spory wpływ na funkcjonalność pomieszczenia. I tu pojawia się problem, gdy pod koniec remontu stajemy przed tą ważną decyzją wyboru kuchennego asortymentu, a nasze siły i czas są na wykończeniu. Jak sobie z tym poradzić i wybrać akcesoria odpowiednie do naszych potrzeb?

Meble kuchenne Rejs

 

Szybki test akcesoriów meblowych

 

W takiej sytuacji są dwa wyjścia. Po pierwsze możemy przyjąć pomoc od doświadczonych stolarzy i projektantów wnętrz. Całkowicie zaufać im w kwestii wyboru mebli i akcesoriów oraz poszczególnych rozwiązań. W rzeczywistości na taką opcję decyduje się jednak mało osób. Przyczyną jest to, że zazwyczaj wolimy sami decydować o wyglądzie pomieszczenia, w którym będziemy na co dzień funkcjonować, i chcemy wiedzieć za co płacimy. Zostaje nam więc opcja druga.

- Zakłada ona zdobycie informacji o najbardziej popularnych i praktycznych rozwiązaniach, tak by móc świadomie współtworzyć projekt lub samodzielnie go przygotować. Można to zrobić naprawdę sprawnie i szybko. Na początek warto poprzeglądać pisma i portale wnętrzarskie, a następnie odwiedzić odpowiedni sklep z akcesoriami meblowymi np. hurtownię REJS, w której dostępne rozwiązania można nie tylko zobaczyć, ale i wypróbować. Taki mini test jest nie do przecenienia. Pozwala szybko ocenić walory poszczególnych systemów i zdecydować, które z nich naprawdę chcemy mieć. Listę i adresy sklepów i dystrybutorów REJS znaleźć można na naszej stronie. Skorzystać można również ze sklepu internetowego. - wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu marki REJS.

 

Wszystko, czego potrzebujesz do kuchni w jednym miejscu

 

Istnieje wiele rozwiązań dedykowanym kuchennym meblom. Wysuwane systemy to akcesoria, na które naprawdę warto zwrócić uwagę. Do takich zalicza się przede wszystkim - cornery, szuflady i cargo do szafek różnego typu.

Pakowane Cargo Maxi z linii Maxima sprawdzają się w mieszczących najwięcej rzeczy wysokich szafkach. Kilkupoziomowe kosze wysuwane osadzone na wytrzymałym stelażu pomogą w zaaranżowaniu wygodnej spiżarki.

Cargo Maxi Silva

Cornery takie jak Corner Comfort, Optima lub Front są nieocenione, jeśli chodzi o szafki narożne. Te wysuwane kosze oraz półki dają łatwy dostęp do przedmiotów, które są przechowywane. Powszechnie wiadomo przecież, że ciężko jest znaleźć coś w narożnej szafce, zwłaszcza że posiada zazwyczaj niewielki otwór. Musimy się przy tym często schylać lub klękać, a do tego przesuwać przedmioty w danej chwili niepotrzebne, aby dostać się do tych, które nas akurat interesują. Dzięki cornerowi korzystanie z szafek jest bezproblemowe i o wiele łatwiejsze.

Silva  Corner Comfort

Szuflady o różnej wysokości warto zamontować w szafkach dolnych. Zmieszczą się tam zarówno rzeczy większe, takie jak garnki czy zastawa, jak i mniejsze drobiazgi. Można również zastanowić się nad ich alternatywą - Cargo Mini. Jest wiele rozmiarów i konfiguracji tych systemów. Szafki o szerokości zaledwie 20 cm pozwalają zorganizować wąskie stelaże. Można przechowywać w nich słoiki, wysokie butelki i puszki np. z kawą lub środki czystości tj. detergenty, szczotki i ściereczki. Interesującą opcją będą specjalne koszyki z możliwością wypięcia ze stelaża i przyniesienia do innego pomieszczenia, dostępne w ramach linii Variant Multi. Cargo Mini można znaleźć także w postaci kosza ażurowego (np. na warzywa) czy szerokich półek nawet na zapasy o sporej wadze.

Cargo z przenośnymi koszami

Dostępny jest także wybór wyposażenia wysokich szafek, a także szerokiej oferty systemów do segregowania odpadów. W tych pierwszych można zamocować i schować przed oczami postronnych ociekarkę. Z kolei stelaż House Master sprawdzi się w znajdującej się często w kuchni szafie gospodarczej. Pozwala on na uporządkowanie akcesoriów potrzebnych do sprzątania. W ten sposób wszystko będzie miało własne miejsce, a zarazem będzie pod ręką.

Prima final

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Uporządkuj swoją kuchnię z systemami REJS

meble kuchenne

Uporządkuj swoją kuchnię z systemami REJS

Raz na jakiś czas powinniśmy przeprowadzić w naszej kuchni gruntowne porządki, w ramach których... więcej...

Salon pokazowy Peka w Swarzędzu

meble kuchenne

Salon pokazowy Peka w Swarzędzu

PEKA od lat konsekwentnie wyznacza standardy ergonomii w kuchni. Firma otworzyła właśnie kolejny salon... więcej...

Oświetlenie podszafkowe do kuchni

meble kuchenne

Oświetlenie podszafkowe do kuchni

Oświetlenie w kuchni warto zróżnicować, a jedną z podstawowych stref, o którą musimy szczególnie... więcej...