Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Przejmij kontrolę nad jakością wody w kuchni

artykuł promocyjny

Staramy się żyć świadomie i zdrowo, a to oznacza mnóstwo zmian w naszym codziennym życiu. Poszukiwanie ekologicznej żywności zajmuje nam sporo czasu, analizujemy skład i pochodzenie wybieranych produktów. Liczymy, że to pomoże nam zachować wewnętrzny balans i dobrą kondycję. Równie ważna w naszej diecie jest woda. Jako źródło życia decyduje o wielu naszych funkcjach. Pijemy i używamy jej w kuchni całkiem sporo, dlatego jej skład i jakość powinny być dla nas kluczowa. Jak się okazuje, możliwe jest pozyskiwanie doskonałej jakości wody prosto z kuchennego kranu. Dla zdrowia i wygody!

Przejmij kontrolę nad jakością wody w kuchni
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Filtrowanie wody z kranu - dlaczego jest takie ważne?

 

Woda, zanim trafi do sieci wodociągowej, podlega oczyszczeniu i uzdatnieniu. Nie jest to jednak gwarancją tego, że została ona w pełni pozbawiona wszystkich zanieczyszczeń w tym pestycydów, hormonów, mikroplastiku, wirusów i innych drobnoustrojów, jak cysty. Może w niej pojawić się także rdza i osady, które są efektem niedoskonałości procesu oczyszczania lub skorodowania instalacji wodociągowej, chociażby w zamieszkiwanym przez nas budynku.

Dlaczego warto filtrować wodę z kranu?Dlaczego warto filtrować wodę z kranu?

 

Bateria na kapsułki z filtrem

 

Bateria kuchenna Franke Vital to jedyny taki model na rynku, w którym proces filtrowania odbywa się w małej kapsułce umieszczonej w dodatkowej wylewce. Dzięki temu w szafce zlewozmywakowej nie ma potrzeby montowania żadnych dodatkowych urządzeń.

Bateria kuchenna Franke Vital - rodzaje

Bateria dostępna jest w trzech wersjach:

  • z ruchomą wylewką
  • stałą wylewką
  • jako sama wylewka filtrująca, którą można zamontować obok istniejącej już baterii.

Do wyboru mamy również dwa warianty wykończenia. Innowacyjne rozwiązania i subtelny design baterii Vital zapewniły jej nagrodę Red Dot, jedną z najbardziej prestiżowych w dziedzinie projektowania. Zobacz jak wygodne jest korzystanie z tej baterii:
 


 

Zalety filtra kapsułkowego

 

Filtr kapsułkowy w baterii Vital odpowiada za oczyszczanie wody zarówno z rdzy, osadów oraz piasku, jak i usuwa do 99% wirusów i bakterii, a także mikrocząsteczki plastiku. Z kolei zawarty w niej węgiel aktywny poprawia smak i zapach wody. Warto zwrócić uwagę, że mimo tak dużej skuteczności w usuwaniu zanieczyszczeń, filtr pozostawia cenne minerały i mikroelementy, które potrzebne są naszemu organizmowi.

Filtr kapsułkowy baterii Vital oczyszcza wodę

Kapsułki filtrujące występują w dwóch wersjach – do wody o mniejszej i większej mętności (zmętnienie jest uważane za dobry wskaźnik do oceny jakości wody pitnej wg. WHO 2017) a ich wydajność to około 500 litrów. Dla przeciętnej rodziny z dwójką dzieci i czworonogiem wystarczy to na dwa, trzy miesiące. Co więcej, wybór filtra kapsułkowego pozwala w znaczącym stopniu zredukować ilość plastiku - w skali roku to nawet około 500 butelek PET. W praktyce oznacza to również znaczne oszczędności (nawet do 2472 zł rocznie, zakładając, że zalecane dzienne spożycie wody to ok. 2 l, zatem 4 osoby w gospodarstwie domowym zużywają do 3000 litrów wody rocznie).

Filtrowana woda bezpośrednio z kranuCzysta woda bezpośrednio z kranu

Czysta i bezpieczna woda, dostępna bezpośrednio z kranu to wygodne rozwiązanie, które w szczególności docenią dzieci i osób starsze, które samodzielnie mogą z niej korzystać o dowolnej porze dnia lub nocy. Warto używać jej również do gotowania, co poprawi smak potraw. Warto pamiętać także o korzyściach dla środowiska naturalnego. Zużywanie mniejszej ilości plastikowych opakowań, które normalnie trafiłyby na wysypiska oraz zmniejszamy transport wody butelkowanej, co redukuje ślad węglowy.

Kapsułki filtrujące FrankeVitalKapsułki filtrujące FrankeVital

Teraz bateria Vital jest w wyjątkowej promocji i możesz zaoszczędzić 300 zł. Więcej informacji znajdziesz na https://www.franke.com/pl/pl/hs/polecane/vital.html

Kontakt w sprawie produktów:

Franke Polska Sp. z o.o.
Sękocin Nowy, ul. Franke 1
05-090 Raszyn
tel. +48 227116700
www: franke.com/pl/pl/home-solutions.html
mail: wyślij wiadomośćShowroom FRANKE
CH Homepark
plac Szwedzki 3
05-090 Janki k. Warszawy
Tel: +48 22 711 67 90

zlewozmywaki: ceramiczne » z materiału Fragranite® » z materiału Tectonite® » stalowe do podbudowy » stalowe wbudowywane i na równi z blatem » baterie kuchenne i dozowniki » okapy kuchenne » płyty zintegrowane z okapem » piekarniki i kuchenki mikrofalowe » płyty indukcyjne » płyty gazowe » chłodziarko-zamrażarki » zmywarki do zabudowy » młynki do mielenia odpadów » sortowniki do odpadów


Zobacz zdjęcia w galerii Franke Polska:

Franke AGDFranke - baterie kuchenneFranke - zlewozmywakiFranke - AGDFranke - baterie kuchenne

franke Facebook   franke  instagram   Youtube franke    franke  linkedin


Facebook
Instagram