konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

4 sposoby na świąteczne porządki

data aktualizacji: 27-12-2021, 08:38 – artykuł promocyjny

Przedświąteczne przygotowania idą pełną parą. Najwięcej zadań czeka nas jednak tuż przed samą wigilią. To właśnie wtedy trzeba będzie przygotować słynne dwanaście potraw, które później wylądują na naszym stole. Aby ułatwić sobie pracę, trzeba wpierw sprawić, aby wszystko było schludnie poukładane. Oto cztery sposoby na uporządkowanie i zorganizowanie szafek kuchennych.

4 sposoby na świąteczne porządki

Najgorzej przygotowuje się posiłki, gdy kuchnia jest zagracona i źle zorganizowana. Zwłaszcza jeśli chodzi o tak uroczystą kolację, na której pojawi się cała rodzina. By zwiększyć funkcjonalność kuchni, wcale nie potrzeba wielkiego remontu. Odpowiednie wyposażenie szafek kuchennych może zdziałać cuda. Wtedy wszystkie akcesoria, zapasy i naczynia znajdą się na swoim miejscu, a nasz komfort pracy zwiększy się do maksimum.

Wysuwane szafki w białej kuchni

 

Jak uporządkować zapasy?

 

Wielkie sprzątanie przedświąteczne należy zacząć od usunięcia niepotrzebnych rzeczy np. żywności przeterminowanej oraz przygotowania miejsca dla nowych produktów, kupionych z myślą o świętach. Warto przygotować wcześniej spiżarkę, żeby móc swobodnie schować nowo zakupione rzeczy. Pakowne szafki wysokie lub podblatowe najlepiej sprawdzą się w tym zadaniu. To właśnie one mają najwięcej miejsca.

- W strefie przechowywania świetnie sprawdzają się Cargo Mini (do szafek niskich) i Maxi (do szafek wysokich). Te wysuwane kosze i półki pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń szafek, a jednocześnie gwarantują łatwy dostęp do wszystkich produktów. - wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu marki REJS. - Warto pamiętać, że odpowiednie przechowywanie żywności minimalizuje jej marnowanie. I chodzi tu nie tylko o zapewnienie odpowiednich warunków - temperatury czy cyrkulacji powietrza. Jeśli wszystkie zapasy mamy w zasięgu wzroku, rzadziej o nich zapominamy i rzadziej dopuszczamy do przeterminowania. Łatwiej jest nam też racjonalnie zaplanować zakupy.

Wysuwana zielona szafka kuchenna

 

Jak uporządkować garnki i zastawę?

 

Po zorganizowaniu miejsca na zapasy można skupić się teraz na szafkach, przechowujących garnki i zastawę. Systemy wysuwane typu szuflady Slim Box lub Comfort Box sprawdzą się tu najlepiej. Płytsze i niższe szafki z łatwością pomieszczą filiżanki i kubki. Głębsze szuflady będą zaś świetnym schowkiem dla talerzy. Pełny wysuw gwarantuje łatwy dostęp, nawet do ułożonych w głębi szafki rzeczy. Nie ma praktycznie ryzyka na stłuczenie ulubionych naczyń, gdyż nic nie trzeba przesuwać, ani na nic uważać.

Szafki narożne świetnie sprawią się w przechowywaniu dużych garnków, naczyń żaroodpornych, patelni czy urządzeń AGD. Będą one dostępne o wiele łatwiej, jeśli zostaną w nich zamontowane cornery.

- W zależności od preferencji i rodzaju szafki narożnej do wyboru mamy kilka opcji. Mogą to być wysuwane, odpowiednio wyprofilowane półki - Corner Optima albo dwupoziomowe kosze z drutu lub z dnem z płyty - Corner Front i Corner Comfort. Wybrać możemy również obrotowe półki w kształcie koła - pełnego, połowy lub ¾. Wszystkie ułatwią wyjmowanie i chowanie produktów w narożniku. - dodaje Joanna Posadzy.

Wysuwana szafka kuchenna REJS

 

Jak uporządkować drobiazgi?

 

A co z drobiazgami, które chcemy mieć zawsze pod ręką, typu sztućce i niewielkie akcesoria? Trzeba je pewnie schować w szufladach. Jednak w tych zwykłych bałagan zawsze pojawia się w mgnieniu oka. Dlatego warto postawić na takie odpowiednio wyposażone. Specjalne drewniane lub metalowe wkłady REJS sprawią, że bez problemu ułożymy w szufladach wszystko, czego potrzebujemy.

- Uwagę warto zwrócić na nowe wkłady wykonane z fornirowanej sklejki dębowej. Pokryte matowym lakierem są bardzo gustowne i jeszcze bardziej funkcjonalne. Linia obejmuje 5 modeli o różnych wymiarach (m.in. na sztućce, noże kuchenne, rolki folii czy słoiczki z przyprawami), które można dowolnie zestawiać ze sobą w zależności od potrzeb i rozmiaru samej szuflady. Przeznaczone są do szuflad o gł. 500 mm (np. Slim Box). Ich uzupełnieniem może być mata antypoślizgowa, która zabezpieczy dno szuflady przed ubrudzeniem i porysowaniem, a jednocześnie wyciszy odgłos odkładania narzędzi i uniemożliwi ich przesuwanie się i mieszanie. - wyjaśnia Joanna Posadzy.

Wkłady do kuchni od REJS

 

Jak wygodnie segregować odpady?

 

Systemy segregacji odpadów to naprawdę fajna sprawa, zwłaszcza w okresie świątecznym, gdzie intensywność przeprowadzanych porządków jest największa. Warto o nich pomyśleć, gdyż są rozwiązaniem niesamowicie wygodnym, a dzielenie odpadów zajmie nam o wiele mniej czasu.

Zestawy koszy na śmieci różnych frakcji, jakie oferuje firma REJS, można zamontować zarówno w wąskiej szafce (30-40 cm), jak i szerokiej (80-90 cm). Różnej pojemności wiaderka można albo wstawić do szuflady (Sorte, Praktiko), albo zawiesić w odpowiednim stelażu (JC, Segrego). Da się je w obu przypadkach wysunąć z korpusu szafki, gdzie pojemniki na wszystkie frakcje będą pod ręką – samo wyrzucenie śmieci nie będzie wymagało schylania się i będzie łatwiejsze, nie trzeba przestawiać wiader, a ryzyko wysypania się śmieci na podłogę zniknie. Samo sprzątanie stanie się przyjemniejsze i bardziej komfortowe.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Design jest kobietą - uchwyty SHAPE ART od GTV

meble kuchenne

Design jest kobietą - uchwyty SHAPE ART od GTV

Linia nowoczesnych uchwytów zaprojektowana przez kobiety z myślą o kobietach? Zdecydowanie nie –... więcej...

Szuflady kuchenne

meble kuchenne

Szuflady kuchenne

Zagospodarowanie przestrzeni kuchennej w sposób w pełni ergonomiczny jest kluczowym zadaniem prowadzącym... więcej...

Cargo - moda, czy wygoda?

meble kuchenne

Cargo - moda, czy wygoda?

Szafki cargo, czyli meble kuchenne wyposażone w wysuwane kosze i półki to hit ostatnich lat. Producenci... więcej...