konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Wyzwanie: Decluttering na Święta - zorganizuj kuchnię od nowa!

data aktualizacji: 25-01-2022, 07:22 – artykuł promocyjny

Tym, co absorbuje nas najbardziej w okresie przedświątecznym, są intensywne przygotowania. Największy problem zazwyczaj sprawiają nam świąteczne porządki, a to jedno z najważniejszych zadań, jakie musimy wykonać i często po prostu nie wystarcza czasu, aby ze wszystkim zdążyć. Dzięki firmie PEKA sprzątanie może być szybkie i łatwe - decluttering czyli „odgracanie” to porządkowanie przestrzeni w domu z pomocą ergonomicznych systemów i rozwiązań, które ułatwiają nam życie na co dzień i od święta.

Wyzwanie: Decluttering na Święta - zorganizuj kuchnię od nowa!

Gdy sprzątamy, zawsze chcemy, aby dom aż lśnił czystością. Bardzo się staramy, żeby zabałaganione wnętrze stało się perfekcyjnie czyste. Co jednak z tego, skoro za chwilą wszystko wróci do poprzedniego stanu i zabawę, czy może raczej niechciany obowiązek, trzeba będzie zacząć od nowa? Wprowadzenie kilku zdrowych nawyków jest kluczem do tego, aby porządki przestały doprowadzać nas do szewskiej pasji i  stały się wręcz przyjemne. Pozwolą nam one zapanować nad przestrzenią i sprawią, że systematyczne utrzymanie porządku stanie się łatwiejsze. W okresie świątecznym szczególną uwagę poświęcamy kuchni. To tam powstają przecież potrawy wigilijne, które przygotowywane są zazwyczaj z wyprzedzeniem. Przestrzeń ta musi być zatem aż do ostatniego momentu dogłębnie wysprzątana.

 

Aby szuflady nie były powodem do wstydu

 

Wśród kuchennych szafek to szuflady spełniają najważniejszą funkcję. Trafia do nich większość kuchennych przedmiotów, przez co miejsce zostaje bardzo szybko zapełnione i ciężko jest je nawet domknąć. Da się tego uniknąć, wprowadzając w swoją codzienną rutynę nawyk organizowania wnętrz szuflad, a także poprzez wyposażenie ich w ułatwiające utrzymanie ładu specjalne systemy. W swojej ofercie PEKA posiada wkłady na talerze, które zabezpieczają naczynia przed uszkodzeniami. Mata antypoślizgowa, znajdująca się wewnątrz wkładu chroni szufladę w przypadku mokrych talerzy oraz umożliwia bezpieczne i łatwe ich wyjmowanie np. na stół. Tym, co każdy musi mieć w swoim kuchennym asortymencie, są wkłady na sztućce. Bogata oferta firmy PEKA pozwala na dobór, w zależności od preferencji i gustu użytkownika, poszczególnych elementów. Miłośnicy klasyki, przechowujący sztućce pionowo, zachwycą się modelami Excellent, Classico lub Sky. Scoop ułoży natomiast łyżki, noże i widelce poziomo, przez co nie będą o siebie uderzały ich ostre krawędzie. Warto zaopatrzyć się w jeszcze bardziej ułatwiające organizację szuflad systemy, pomagające w przechowywaniu niezbędnych sztućców serwisowych, których kształt nie pozwala na łatwe znalezienie im miejsca. Trzeba pamiętać również o bloku na noże, jak też specjalnych wkładach na papier śniadaniowy i aluminiową folię.

Biała mata antypoślizgowa pod talerze Wkłady do szuflad PEKANiebieski wkład pod talerze od PEKA

 

Decluttering ciąg dalszy

 

Trudności w przechowywaniu butelek z filtrem i plastikowych pudełek na żywność nie są nikomu obce. Ten problem da się jednak łatwo rozwiązać dzięki systemowi SpaceFlexx, gdzie można schować lekkie przedmioty ze sztucznych tworzyw. Składa się z pięciu wewnętrznych elastycznych przegródek, dostosowujących się do kształtu i rozmiaru konkretnej rzeczy i chromowanych bocznych ramek. Materiał tego systemu jest sporą zaletą, gdyż wolno go prać w pralce. Niezawodne dla organizacji szafek są półki Extendo. Sprawią się tak samo w szafkach wysokich, jak i w niskich. Półki te mają zaokrąglone krawędzie i narożniki, łatwo utrzymać je w czystości, jako że są wyposażone w maty antypoślizgowe. Są to kluczowe, lecz niepozorne elementy wyposażenia. Ochraniają szafki i szuflady przed zarysowaniem oraz zawilgoceniem. Można je znaleźć w kolorach: czarnym, szarym oraz antracytowym. Extendo pozwala na otwarcie półki z przodu, co jest zaletą, ponieważ da się sprawdzić zawartość szafki już na pierwszy rzut oka.

Wkład szufladowy od PECAWkład pod przyprawy i sztućceBiałe wkłady pod przyprawy PECA

 

Pomocnicy podczas gotowania

 

Aby ułatwić gotowanie w przedświątecznym szale przygotowywania posiłków, firma PEKA poleca takie sprawdzone rozwiązania, jak systemy podblatowe. To na przykład Kitchen Tower, który przeznaczony jest do szafki podblatowej o szerokości frontu 450 mm i zapewnia dogodny dostęp do zawartości szafki z trzech stron. Ciekawym rozwiązaniem jest też Cooking Agent, dzięki niemu możliwe jest przechowywanie zamocowanych na wyciągu licznych pojemników i koszyków. Pojemniki można swobodnie zdjąć i czyścić w zmywarce. System cichego dotykania wyciągu zapewnia niesamowity komfort użytkowania. System Snello jest nieoceniony w organizacji przestrzeni do gotowania. To wysuwane dolne cargo z dwiema półkami. System mieści się w małych - szczególnie tych wąskich, o szerokości nawet 150 mm -  szafkach umiejscowionych tuż przy zlewie lub kuchence. Można zmieniać jego konfiguracje - dodać specjalne wieszaki na ręczniki kuchenne i ściereczki. Zyskujemy tym sposobem przestrzeń na detergenty i środki czyszczące, które zawsze będą pod ręką. W Snello możliwe jest przechowywanie kuchennych potraw. Najlepiej zamknąć je w chroniących aromat potraw i ułatwiających codzienne używanie specjalnych pojemniczkach. W ofercie PEKA jest także system Separado z wygodnymi przegródkami.

Wygodny system podblatowy PECASzafka podblatowa z systemem PECASzuflada na przyprawy PECA

Kontakt w sprawie produktów:

PEKA Sp. z o.o.
ul. Wrzesińska 183, Jasin
62-020 Swarzędz
tel. (61) 81 86 376
www: www.peka.pl
mail: wyślij wiadomośćszafki wysokie » szafki podblatowe » szafki narożne » wkłady na sztućce i maty » szafki górne » kosze na śmieci » akcesoria różne: systemy mechanizmów podblatowych » akcesoria do szaf gospodarczych » systemy relingowe


Zobacz zdjęcia w galerii Peka:
Podobne artykuły
Meble kuchenne na wysoki połysk

meble kuchenne

Meble kuchenne na wysoki połysk

Oglądając aranżacje nowoczesnych kuchni, nie trudno zauważyć, że trendem, który obecnie dominuje... więcej...

Noble Matt - idealnie gładka powierzchnia mebli

meble kuchenne

Noble Matt - idealnie gładka powierzchnia mebli

Meble w matowym wykończeniu to jeden z szybko rozwijających się trendów branży wnętrzarskiej.... więcej...

Meble modułowe do kuchni

meble kuchenne

Meble modułowe do kuchni

Kuchnia, w której wszystko jest w zasięgu ręki to marzenie każdego z nas. Jednak przestrzeń jaką... więcej...