konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

REJS

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

data aktualizacji: 14-12-2021, 06:54 – artykuł promocyjny

Bielone drewno, subtelne zdobienia i kwiatowe motywy - tak można w skrócie opisać kuchnię w stylu angielskim, która odznacza się ponadczasowym charakterem. To doskonała propozycja dla miłośników jasnych, przytulnych wnętrz oraz eleganckich rozwiązań. Mimo tego, że kuchnia w stylu angielskim kojarzy się głównie z białymi meblami i romantycznymi wzorami, to tak naprawdę może przybierać różne oblicza. Coraz częściej koncepcja ta wchodzi bowiem w interakcje ze współczesnymi trendami wnętrzarskimi. Jaki więc zaprojektować kuchnię w stylu angielskim?

Jak urządzić kuchnię w stylu angielskim?

Projekty kuchni w stylu angielskim

 

Przyglądając się różnym projektom kuchni w stylu angielskim, można zauważyć, że aranżacje tego typu wyróżniają się paletą jasnych kolorów, użyciem naturalnych materiałów oraz subtelnymi zdobieniami. W efekcie wnętrza zachwycają sielskim klimatem i przytulną atmosferą. W kuchniach w stylu angielskim królują odcienie bieli i beżu, a także delikatne rzeźbienia i frezy. Jasne fronty szafek zostają z kolei zestawione z blatami w kolorze naturalnego drewna lub wykonanymi z kamienia. Kolejnym istotnym elementem kuchni w stylu angielskim jest duża wyspa, która wpływa korzystnie na funkcjonalność pomieszczenia.

Co istotne, omawiana koncepcja aranżacyjna występuje w różnych wydaniach. Można się o tym przekonać, przeglądając kuchnie w ofercie Komfort.pl. Bogactwo dostępnych rozwiązań i kolorów pozwala na dopasowanie zabudowy do charakteru aranżacji. Warto zatem przyjrzeć się zarówno tradycyjnym wnętrzom z sielskim klimatem, jak i nowoczesnym kuchniom w stylu angielskim.

 

Tradycyjna kuchnia w stylu angielskim

 

Charakterystyczne dla kuchni w stylu angielskim elementy zostały zaczerpnięte z tradycyjnych domków wiejskich. Stąd też wnętrza te charakteryzują się przytulnym, komfortowym wystrojem oraz nawiązaniami do otaczającego świata natury. Zwykle aranżacje w wydaniu “cottage” to białe kuchnie w stylu angielskim, które zostają wzbogacone o kraciaste czy kwiatowe motywy. Fronty drewnianych szafek posiadają często charakterystyczne zdobienia w formie subtelnych zdobień, frezów oraz dekoracyjnych, mosiężnych uchwytów. W kuchniach w stylu angielskim można również postawić na tradycyjną, białą cegłę na ścianie oraz wzorzystą mozaikę na podłodze. Nie bez znaczenia jest również oświetlenie m.in. w formie dużych lamp wiszących z mlecznym kloszem lub klasycznych kinkietów.

Aranżując kuchnię w stylu angielskim z wyspą, warto zadbać o wysokiej jakości materiał wykończeniowy blatu np. naturalny kamień. Nie bez znaczenia są również sprzęty kuchenne, które powinny nawiązywać do stylistyki retro. Doskonałym przykładem może być efektowny okap, który swoim projektem przypomina tradycyjny kominkowy gzyms. Dużo uwagi należy również poświęcić na dobór dodatków do kuchni w stylu angielskim. Do klasycznych krzeseł z kabriolowanymi nogami warto np. dopasować miękkie siedziska z tkaniną obiciową w kwiatowy deseń. Podobne wzory warto przechwycić w formie sielankowych firanek lub wzorów. Wśród dodatków do kuchni w stylu angielskim nie może również zabraknąć m.in. tradycyjnej porcelany, klasycznych pater czy retro zegarów.

 

Nowoczesne wydanie kuchni w stylu angielskim

 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się również nowoczesne wydanie kuchni w stylu angielskim. Charakteryzuje się ono większym umiarem w ilości zastosowanych zdobień, przez co rzadko można tu spotkać kwiatowe czy kraciaste wzory. Modnym rozwiązaniem jest m.in. granatowa lub szara kuchnia w stylu angielskim, w której widoczne są charakterystyczne frezy i uskoki wykończeniowe. Fronty w tym kolorze bardzo dobrze współgrają z blatami w kolorze naturalnego drewna, a także nowoczesnymi sprzętami AGD. W małych kuchniach w stylu angielskim warto jednak wybierać zabudowę o jasnych odcieniach, które skutecznie odbijają światło. Jeśli chodzi z kolei o lampy, to w tym wydaniu można sięgnąć po modele z metalowymi lub szklanymi kloszami.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Komfort.plPodobne artykuły
Kuchnia w stylu modern glam

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu modern glam

Styl modern glam to połączenie nowoczesności z elegancją. Jest idealną propozycją aranżacji wnętrz... więcej...

Eklektyczna kuchnia - urządź ją po swojemu

kuchnia w stylu

Eklektyczna kuchnia - urządź ją po swojemu

Styl eklektyczny we wnętrzu to nic innego jak przede wszystkim umiejętne łączenie tradycji z nowoczesnością... więcej...

Kuchnia w stylu minimalistycznym

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu minimalistycznym

Minimalizm w kuchni to jakość, a nie ilość. Podstawową cechą kuchni minimalistycznych jest prostota.... więcej...