konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

patron działu Meble kuchenne Peka

Porządek w kuchni - sposoby na drobiazgi i nietypowe sprzęty

data aktualizacji: 13-12-2021, 12:39 – artykuł promocyjny

Kuchnia to pomieszczenie, w którym gromadzimy najwięcej różnego rodzaju akcesoriów, sprzętów i dodatków. Niektóre mają nietypowe kształty, inne to drobiazgi, które sprawiają wiele trudności w przechowywaniu. Jak uporządkować wszystkie niezbędne gadżety, by mieć zawsze wszystko pod ręką? W takim przypadku niezastąpione stają się akcesoria meblowe, które dbają o porządek w kuchennych szafkach i szufladach.

Porządek w kuchni - sposoby na drobiazgi i nietypowe sprzęty

Każdy z nas posiada takie rzeczy, które trudno idealnie schować w szafkach. Dla jednych wyzwaniem będą duże garnki i patelnie, inni mogą mieć problem z porządkiem wśród przypraw, czy sztućców. Problematyczne mogą być również środki czystości, na które trudno znaleźć idealne miejsce w kuchni. Jednak wnętrza kuchennych szafek, które zostały wzbogacone o dedykowane akcesoria meblowe, pomagają nam pokonać wszelkie przeciwności losu. Ich zadaniem jest sprawić, aby wszystkie produkty były zawsze w zasięgu ręki oraz miały swoje miejsce, dzięki czemu łatwiej o porządek.


Oto kilka propozycji REJS, którym warto się przyjrzeć bliżej.

 

Szuflady i wkłady na kłopotliwe drobiazgi

 

Sztućce, niewielkie pojemniki, różnokształtne narzędzia oraz przyprawy mogą sprawiać najwięcej trudności przy układaniu i zachowaniu porządku. Mając tendencję do mieszania i gubienia się, przyprawiają nas o zawrót głowy. Rozwiązanie jest jednak całkiem proste, bo wystarczy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce i zabezpieczyć je przed przesuwaniem się. Jak to zrobić? Najlepiej przy pomocy organizerów do szuflad. Przykładem może być drewniany wkład REJS, który został wykonany z fornirowanej sklejki dębowej i pokryte matowym lakierem zabezpieczającym drewno na lata. To bardzo gustowne, ale przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie. Nowa linia obejmuje 5 modeli, które można dowolnie zestawiać ze sobą w zależności od potrzeb i rozmiaru samej szuflady. Są to:

  • Klasyczny wkład na sztućce z trzema pionowymi i dwoma poziomymi przegrodami na noże, widelce i łyżki oraz ich deserowe odpowiedniki. (260x472x50 mm)
  • Odpowiednio wyprofilowany stelaż na zioła i przyprawy, w którym ułożyć można słoiczki różnych typów. (260x472x50 mm)
  • Wkład ze specjalnymi rowkami, w których zmieści się zestaw 9 kucharskich noży, a obok nóż do pizzy i łopatka do sera. (200x472x50 mm)
  • Model z 3 przegrodami na rolki papieru do pieczenia i folii aluminiowej, których ząbkowane krawędzie ułatwią urwanie kawałka pożądanej długości. (200x472x50 mm)
  • Najmniejszy pod względem rozmiaru uniwersalny wkład na dowolne akcesoria, za pomocą którego łatwiej jest wykorzystać całą szerokość szuflady. (100x472x50 mm)

Porządek w kuchni - szuflady i wkłady na sztućce

Nowe drewniane wykłady przeznaczone są do szuflad o gł. 500 mm (np. Slim Box). Warto użyć do nich również matę antypoślizgową, dzięki której zabezpieczymy dno szuflady oraz wyciszymy odgłosy odkładania akcesoriów. Taka podkładka skutecznie blokuje również przesuwanie i mieszanie się zawartości szuflady.

Porządek w kuchni - szuflady i wkłady na sztućce

 

Cargo na akcesoria i środki czystości

 

Nieco większe akcesoria wcale nie są mniej kłopotliwe. Podobnie jak kuchenna ściereczka, która zawsze powinna być pod ręką, ale nie zawsze na widoku. Aby pozbyć się jej z blatu lub uchwytów dolnej zabudowy, możemy skorzystać ze specjalnego Cargo Mini Boczne z linii Variant MULTI marki REJS przeznaczonego do szafek dolnych o szerokości zaledwie 150 mm. To wąskie cargo pozwala rozwiesić ręczniki w górnej części, a w dolnej ustawić inne akcesoria do sprzątania np. szczotkę i zmiotkę.

Porządek w kuchni - Cargo na akcesoria i środki czystości

Cargo to także idealne miejsce na detergenty, których nie może zabraknąć w kuchni. Warto jednak pamiętać, by zawsze trzymać je oddzielnie z żywnością. Rozwiązaniem może być  model ze specjalnie wyprofilowanym koszykiem z drutu (Cargo Mini Dolne z linii Variant MULTI), który pozwala na wyjęcie ze stelaża i daje możliwość, zabrania go ze sobą, tam, gdzie akurat chcemy skorzystać ze środków czystości.

Porządek w kuchni - Cargo na akcesoria i środki czystości

 

Cornery na garnki, patelnie i zastawę

 

Naczynia i garnki, które potrzebują dużo miejsca to kolejne wyzwanie w kuchennych porządkach. Kłopot sprawiają zwłaszcza patelnie i brytfanny, które chętnie ustawiamy "piętrowo" co nie zawsze jest dobre, bo może skończyć się ich uszkodzeniem.

-Znacznie lepszą opcją jest ustawienie dużych naczyń i drobnych urządzeń AGD w szafkach narożnych, oczywiście jeśli zamontujemy w nich odpowiednie systemy wysuwne np. Corner Comfort, Corner Front lub Corner Optima. Te wysuwne kosze i półki z jednej strony pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń szafek narożnych, a z drugiej ułatwiają dostęp do przechowywanych produktów. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu marki REJS.

Porządek w kuchni - Cornery na garnki, patelnie i zastawę

Innym pomysłem na zagospodarowanie zastawy i garnków są spiżarki stworzone z Cargo Maxi lub kilku szuflad wewnętrznych Slim Box, czy Comfort Box. Umożliwiają one dopasowanie wysokości poszczególnych szuflad lub położenia koszy cargo do rozmiarów przedmiotów, które zamierzamy w nich trzymać, tak by maksymalnie wykorzystać miejsce.

Kontakt w sprawie produktów:

REJS Spółka z o.o.
ul. Mławska 61
87-500 Rypin
tel. +48 54 280 56 51
www: www.rejs.eu
mail: wyślij wiadomośćWyposażenie mebli kuchennych: carga do szafek niskich i wysokich » cornery do szafek narożnych » półki obrotowe » ociekarki » Systemy pojemników na odpady » Systemy szuflad i prowadnic » Wyposażenie garderoby i łazienki » Zawiasy i podnośniki do mebli » Profile i ramki aluminiowe, szkło dekoracyjne » Uchwyty meblowe » Nogi, stopki, ślizgacze i rolki » Systemy relingowe, kolumny » Organizery, wkłady szufladowe

Zobacz zdjęcia w galerii REJS:

Cargo maxi boczne Silva - REJSCargo mini dolne Silva - REJSCorner Comfort Classic - REJSREJS Comfort BoxPojemnik na odpady JC - REJS
Podobne artykuły
Strefa przechowywania - wykonaj ją z głową!

meble kuchenne

Strefa przechowywania - wykonaj ją z głową!

Każdy centymetr w kuchni jest na wagę złota, zwłaszcza w strefie przechowywania, która zajmuje... więcej...

Segregacja śmieci - systemy, które ją ułatwiają

meble kuchenne

Segregacja śmieci - systemy, które ją ułatwiają

Segregacja odpadów jest koniecznością. Im szybciej wyposażymy naszą kuchnię w funkcjonalny system,... więcej...

Garderoba Xawery

meble kuchenne

Garderoba Xawery

Xawery to propozycja na mądre wykorzystanie przestrzeni przeznaczonej na garderobę. Jeśli nasza garderoba... więcej...