konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

REJS

Eklektyczna kuchnia - urządź ją po swojemu

data aktualizacji: 22-11-2021, 12:51 – artykuł promocyjny

Styl eklektyczny we wnętrzu to nic innego jak przede wszystkim umiejętne łączenie tradycji z nowoczesnością oraz przeplatanie się w aranżacji rozmaitych stylów, materiałów, wzorów, faktur i kolorów. Eklektyzm zawsze niesie ze sobą element zaskoczenia. W ten sposób powstają najmodniejsze stylizacje. Charakterystyczne, nietuzinkowe i przede wszystkim jedyne w swoim rodzaju. Eklektyzm jest najlepszym sposobem na uzewnętrznienie swoich oryginalnych pomysłów. Jak tworzyć najbardziej pożądane dziś, ciekawe kuchnie w wielu stylach?

Eklektyczna kuchnia - urządź ją po swojemu

Udana fuzja modernizmu z klasyką - pokuś się o niestandardowość

 

Popyt na niestereotypowe wnętrza rośnie. Przykładem eklektycznego serca domu jest kuchnia klasyczna z nowoczesnymi elementami bądź na odwrót. Kuchnia nowoczesna z dodatkami tradycyjnymi. O tym, czy mamy do czynienia z pierwszym czy też drugim typem kuchni decyduje zwłaszcza styl zabudowy kuchennej, która zawsze jest elementem wiodącym w aranżacji tego wnętrza. Zaprojektowanie estetycznego, eklektycznego pomieszczenia nie jest łatwym zadaniem. Zdecydowanie wartym jednak uwagi ponieważ surowy minimalizm nie zaspokaja wszystkich potrzeb mieszkańców ze względu na deficyt przytulnego, przyjaznego klimatu. Maksymalistyczne pomieszczenia tradycyjne mogą się z kolei okazać zbyt mało współczesne. Z pomocą w takich przypadkach przychodzą zalety stylu eklektycznego. A więc do dzieła!

 

Jak wprowadzić nowoczesne akcenty do tradycyjnej kuchni?

 

Bliska jest nam kuchnia retro, prowansalska, glamour, rustykalna, angielska, a może nowojorska? Pragniemy jednak wnieść do wnętrza trochę świeżego, nowoczesnego klimatu? Postawmy więc na przykład na nowoczesny, wyeksponowany sprzęt AGD: lodówkę, okap, ekspres do kawy, mikrofalę. Zainwestujmy w designerskie krzesła oraz modernistyczne oświetlenie, w tym w ultranowoczesne lampy LED albo industrialne lampy z widocznym okablowaniem. Zadbajmy o minimalistyczne dekoracje blatu, stołu, ścian, półek oraz okien. Eklektyzm w takim wydaniu spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających estetów.

Jak wprowadzić nowoczesne akcenty do tradycyjnej kuchni?

 

Nieco mniej nowoczesności...

 

Minimalistyczna kuchnia modernistyczna, industrialna czy też skandynawska może zostać również oryginalnie urozmaicona klasycznymi elementami. Niech to przykładowo będzie drewniana półka z kolekcją tradycyjnych młynków czy też klasyczne ozdoby w formie starych zegarów, obrazów w dekoracyjnych ramach albo ręcznie malowana, tradycyjna porcelana i wazony. Modernizm śmiało łączymy z wpływami barokowymi lub orientalnymi. Niech nad wyspą kuchenną zawiśnie bogaty żyrandol albo lampy retro. W przypadku przestronnej kuchni nowoczesną zabudowę kuchenną połączmy z rustykalnym kredensem. Zainteresujmy się tapicerowanymi krzesłami lub drewnianymi hokerami o wymyślnej, klasycznej podstawie. Sprawdzi się również tradycyjna dekoracja okien. Zasłony na eurofirany.com.pl kuszą różnorodnością i okażą się idealne do każdej kuchni tworzonej w duchu eklektycznym.

Eklektyzm daje szerokie możliwości eksperymentowania. Łączmy ze sobą różnorodne materiały, wzory oraz barwy. Drewniany parkiet ułożony w mozaikę, marokańskie płytki na ścianie, jasny blat z konglomeratu, cegła, beton, szkło, ściana pomalowana czarną farbą tablicową. Skomponujmy zastawę stołową z różnych kompletów naczyń. Bawmy się aranżacją tekstyliów o odmiennej stylistyce. Niech koronkowe okrycie stołu koresponduje z nowoczesnym wystrojem okien. Nie obawiajmy się udekorować okna dwiema różnymi zasłonami. Stawiajmy na oryginalne zestawienia kolorystyczne. Wprowadzajmy do kuchni humorystyczne akcenty. Dajmy się ponieść wyobraźni i twórzmy magiczne, eklektyczne kuchnie, w których czuć się będziemy po prostu doskonale!

Opracowanie: Redakcja
Żródło: EurofiranyPodobne artykuły
Kuchnia w stylu romantycznym

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu romantycznym

Jasna i słoneczna kuchnia w stylu romantycznym, w której dominują kwiatowe wzory, a kolorystyka utrzymana... więcej...

Kuchnia transitional - styl przejściowy

kuchnia w stylu

Kuchnia transitional - styl przejściowy

Mistrzowskie zestawienie starego z nowym, które pozwala na płynne przejście to cecha stylu transitional.... więcej...

Kuchnia w stylu Black & White

kuchnia w stylu

Kuchnia w stylu Black & White

Black & White to połączenie klasy i elegancji. Taki duet ma ponadczasowy charakter, oddaje prostotę... więcej...