Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?

artykuł promocyjny

Podłogi wykonane z drewna są w stu procentach naturalne, a zatem przyjazne dla człowieka i środowiska. Po okresie przydatności ulegają biodegradacji, czyli w pełni naturalnemu rozkładowi, który nie szkodzi naszej planecie. Wszelkie materiały używane do ich produkcji i konserwacji pozbawione są szkodliwych dla zdrowia związków, w tym alergenów. W przypadku osób uczulonych mają one jeszcze jedną ważną cechę, gdyż nie przyciągają kurzu. Co więcej, tego typu wykończenie podłogi nigdy nie wychodzi z mody, a z czasem nabiera tylko szlachetności. Pasuje także do każdego stylu i pomieszczenia.

Dlaczego warto wybrać drewnianą podłogę?
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

Ponadczasowe piękno

 

Podłogi drewniane występują w kilku formach — ich wygląd zależy od wybranego gatunku drewna, sposobu produkcji, ale także zastosowanej metody impregnacji. Do tego dochodzą różne sposoby układania i wzory. Zatem podłogi z drewna dają duże możliwości aranżacyjne i z pewnością każdy jest w stanie wybrać odpowiedni dla siebie wariant.

Ponadczasowe piękno drewnianych podłóg

Każda naturalna deska to jedyny w swoim rodzaju unikat — nie ma dwóch identycznych wzorów. Dzięki temu we wnętrzu zapanuje wyjątkowy klimat, nie do podrobienia nigdzie indziej. Każde inne rozwiązanie — panele, płytki imitujące drewno to tylko próba skopiowania drewna.

Drewno to także kolor, choć paleta odcieni jest bardzo rozległa, to najczęściej zaliczana jest ona do spokojnych tonacji barw ciepłych tzw. kolorów ziemi. To uniwersalne, bezpieczne i zawsze modne rozwiązanie, dzięki któremu we wnętrzu zapanuje przyjazna atmosfera.

Drewno to trend, który nie przemija. Doskonale łączy się z innymi materiałami, dzięki czemu równie pięknie prezentuje się w towarzystwie klasycznych mebli i tkanin, co w zestawieniu z metalem, betonem, czy cegłą w nowoczesnych wnętrzach.

 

Nie tylko wygląd, ale też dotyk

 

Coraz częściej oprócz miłego dla oka wyglądu, mocniej doceniamy też inne aspekty materiałów wykończeniowych. Jedną z nich jest z pewnością dotyk. Ciepło odczuwalne wszystkimi zmysłami działa na nas uspokajająco i daje poczucie bezpieczeństwa, domowego ogniska. A drewno z pewnością jest miłe w dotyku, daje przyjemne odczucie, gdy chodzimy po nim gołą stopą. Dodatkowo mają działanie wygłuszające w zastosowanym pomieszczeniu, czego nie można powiedzieć o panelach, które potęgują akustykę.

Ekologiczne, miłe w dotyku podłogi z drewna - wybór na lata

 

Rozwiązanie na długie lata

 

Warto również podkreślić, że podłogi wykonane z naturalnego drewna cechują się wyjątkową trwałością. Odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane są w stanie przetrwać w dobrej kondycji przez dziesięciolecia. Dla wielu osób im starsza podłoga, tym więcej uroku posiada, ponieważ drewno pięknie się starzeje. Twardość drewna zależy od gatunku i zawsze należy ją dobierać indywidualnie, zgodnie z przeznaczeniem pomieszczenia, natężeniem ruchu i pełnionych funkcji przez daną przestrzeń. 

Do najtwardszych rodzimych gatunków należą dąb, buk i jesion i to one najczęściej znajdują zastosowanie w miejscach typu hol, salon, kuchnia. Dodatkowo warto pamiętać, że tam, gdzie planowane jest ogrzewanie podłogowe konieczna staja się dodatkowa odporność na kurczenie i rozszerzanie. W takim przypadku najczęściej polecany jest dąb.

Drewniana podłoga - przewaga nad panelami

Dla wielu osób bardzo ważną kwestią jest również ekologia, a to rozwiązanie z pewnością spełnia wszystkie oczekiwania. Jest bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska, może być użytkowane przez długie lata, odnawiane i nawet jeśli dojdzie do wymiany podłogi, to drewno łatwo jest zutylizować. 

 

Dodatkowe możliwości

 

Współczesna technologia produkcji podłóg drewnianych pozwala na wprowadzenie dodatkowych walorów estetycznych w wykończeniu, aby naturalne drewno zyskało pożądany charakter. FINISHPARKIET oferuje szczotkowanie, fazowanie, barwienie, termowanie lub wędzenie, co umożliwia perfekcyjne dopasowanie finalnego wyrazu podłogi do indywidualnych potrzeb.

  • Szczotkowanie (inaczej czesanie drewna) - to wizualny efekt celowego postarzenia drewna i nawiązuje do tradycji, w której stara deska zyskiwała dodatkową wartość przez widoczny na niej znak upływu czasu.
  • Barwienie - szeroki wybór opcji bejcowania, od najjaśniejszej bieli, po ciemny, węglowy kolor pozwala na uzyskanie idealnej barwy drewnianej podłogi.
  • Fazowanie - to inaczej załamania krawędzi elementów i jest dostępne w dwóch wariantach – fazowania dwustronnego i czterostronnego.
  • Obróbka termiczna THERMO - proces ten sprawia, że drewno staje się bardziej odporne na działanie wody i wilgoci, a także na degradację biologiczną.

Prawdziwa drewniana podłoga oddycha, pracuje i reaguje na bodźce.

Kontakt w sprawie produktów:

FINISHPARKIET Fabryka Parkietu sp. z o. o. sp. k.
ul. Grunwaldzka 61
13-300 Nowe Miasto Lubawskie
tel. +48 56 474 26 62
www: www.finishparkiet.com.pl
mail: wyślij wiadomośćproducent parkietu i podłóg drewnianych

Zobacz zdjęcia w galerii FINISHPARKIET:

FINISHPARKIETFINISHPARKIETFINISHPARKIETFINISHPARKIETFINISHPARKIET

FINISHPARKIET Facebook   FINISHPARKIET instagram   Youtube FINISHPARKIET

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

Galeria łazienek - zainspiruj się

Facebook
Instagram