konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?

data aktualizacji: 26-10-2021, 03:50 – artykuł promocyjny

Polacy coraz chętniej decydują się na funkcjonalne rozwiązania, czego potwierdzeniem jest raport APPLiA (2018r.). Wynika z niego, że już w co trzecim gospodarstwie domowym znajduje się zmywarka. Jednak czymże byłaby kuchnia bez większego lub mniejszego zlewozmywaka? Ergonomia w kuchni ma ogromne znaczenie, a wybór odpowiedniego zlewu to jej kluczowy element.

Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?

fot.: Zlewozmywak Compact

 

Zlewozmywaki jednokomorowe

 

Świetne rozwiązanie do małych kuchni, gdzie przestrzeń jest na wagę złota. Mamy do wyboru zlewozmywaki jednokomorowe wyposażone w dodatkowy ociekacz lub takie, które go nie posiadają, okrągłe bądź bardziej standardowe - prostokątne.

Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?

fot.: Zlewozmywak Best z koszykiem

 

Dowiedz się więcej o zlewozmywakach granitowych na stronie internetowej producenta

 

Zlewozmywaki jednokomorowe bez ociekacza

 

To idealny wybór dla osób, które w swojej kuchni cenią minimalizm i porządek. Takie zlewy prezentują się elegancko i nowocześnie, a ich wielkość absolutnie nie przytłacza. Nie zajmują zbyt wiele miejsca na blacie, natomiast jest to proporcjonalne do ich gabarytów. Takie rozwiązanie jest wystarczające, gdy posiadamy zmywarkę i sporadycznie myjemy naczynia ręcznie bądź gotujemy okazjonalnie. Przydatna może okazać się teleskopowa ociekarka, na której bez trudu wysuszymy mokre artykuły.

Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?

fot.: Zlewozmywaki Pavo i Panama

 

Zlewozmywaki jednokomorowe z ociekaczem

 

Zajmują nieco więcej miejsca niż poprzednie modele, jednakże są tak samo dobrym rozwiązaniem do niewielkich kuchni. Co do zasady ich fukcjonalność jest porównywalna do zlewów jednokomorowych klasycznych, natomiast ogromne udogodnienie stanowi ociekacz. Dzięki niemu zyskujemy wygodną przestrzeń do odstawiania i suszenia naczyń, a także umytych warzyw czy owoców.

Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?

fot.: Zlewozmywaki Luwr, Calypso i New Line

 

Zlewozmywaki półtorakomorowe z ociekaczem i bez ociekacza

 

Dobry wyrób, jeśli mamy ograniczoną przestrzeń, którą chcemy efektywnie wykorzystać. Pośród modeli, podobnie jak w przypadku zlewów jednokomorowych, znajdziemy takie, które posiadają ociekacz, a także warianty bez tej funkcji.

W przypadku zlewozmywaków półtorakomorowych bez ociekacza komfort pracy i fukcjonalność podnosi podział komory. Rozkład powierzchni na dwie części - mniejszą i większą - nie jest przypadkowy. Większa komora dedykowana jest do mycia naczyń, natomiast mniejsza bez trudu pomieści sztućce, warzywa czy owoce, a także świetnie sprawdzi się podczas spłukiwania. To dobre patent do wykorzystania w kuchniach średnich i nieco mniejszych, w których stawiamy na praktyczne rozwiązania.

Jeżeli dysponujemy odrobiną dodatkowego miejsca jeszcze korzystniejszy będzie zlewozmywak półtorakomorowy z ociekaczem. Taki model łączy wygodę zmywania z poręcznym odkładaniem i suszeniem naczyń czy innych produktów.

Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?

fot.: Zlewozmywaki Solaris i Master

 

Zlewozmywaki dwukomorowe

 

Podobnie, jak w przypadku mniejszych poprzedników, znajdziemy wśród modeli opcje bardziej klasyczne jak i takie, które zawierają ociekacz. Nie da się ukryć, że gabaryty zlewów dwukomorowych są znacznie większe, dlatego, aby w pełni cieszyć się z ich funkcjonalności, potrzebujemy sporej przestrzeni kuchennej.

Zlewozmywak jedno czy dwukomorowy?

fot.: Zlewozmywak Duet

 

To idealne rozwiązanie dla kilkuosobowej rodziny, osób lubiących gotować bądź gospodarstw domowych, w których nie ma zmywarki. Zlewozmywak posiada dwie duże komory, które zapewniają wygodne mycie i mieszczą zarówno duże naczynia, jak i ich większą ilość. Niezależnie od tego, jaką opcję wybierzemy (bez lub z ociekaczem) pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej przestrzeni w okolicach zlewu tak, aby w pełni cieszyć się użytkowaniem.

Kontakt w sprawie produktów:

GRANITAN S.C.
ul. Warszawska 135
05-092 Łomianki
tel.
www: granitan.pl
mail: wyślij wiadomośćZlewozmywaki granitowe » zlewozmywaki stalowe » baterie kuchenne » akcesoria kuchenne

 

Zobacz galerię zdjęć GRANITAN:

           

Podobne artykuły
Granit - kuchenny trend 2020 roku

zlewozmywaki

Granit - kuchenny trend 2020 roku

Nowy rok przyniósł ze sobą nowe inspiracje w projektowaniu wnętrz. Wśród nich znajdziemy... więcej...

Kongo -  zlewozmywak stworzony z połączenia stali i szkła

zlewozmywaki

Kongo - zlewozmywak stworzony z połączenia stali i szkła

Marka Laveo, dotychczas znana i ceniona za szeroką ofertę zlewozmywaków granitowych, wzbogaciła... więcej...

Zlewozmywak do małej kuchni

zlewozmywaki

Zlewozmywak do małej kuchni

Mała kuchnia to dla większości osób standard. Dotyczy to zarówno mieszkań w blokach, również... więcej...