konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

Pokój z aneksem kuchennym - praktyczne rozwiązanie dla małych mieszkań

data aktualizacji: 20-10-2021, 08:40 – artykuł promocyjny

Aranżując wnętrza małych mieszkań, warto wykorzystać praktyczne rozwiązania, które pozwolą zaoszczędzić miejsca. Jednym z ciekawszych jest pokój dzienny połączony z aneksem kuchennym. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tej opcji.

Pokój z aneksem kuchennym - praktyczne rozwiązanie dla małych mieszkań

Połączenie pokoju z aneksem kuchennym

 

Połączenie pokoju z aneksem kuchennym to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku małych mieszkań. Taka aranżacja jest bardzo praktyczna, a także atrakcyjna wizualnie. Warto zaznaczyć, że aneksy kuchenne mogą być całkowicie otwarte na salon lub w połowie zamknięte. Otwarty salon optycznie powiększy wnętrze, a także je doświetli. Projekt pomieszczenia powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Nawet w małych aneksach należy wydzielić sferę zmywania, gotowania, a także przechowywania produktów. Jest to bardzo ważne. Szczególne znaczenie ma także duży i wygodny blat kuchenny, który przede wszystkim będzie służył do przygotowywania posiłków.

Należy także dobrze przemyśleć aranżację pokoju. Inne rozwiązanie będzie idealne w przypadku pokoju dziennego, a inne w przypadku pokoju, który będzie dodatkowo pełnił funkcję sypialni. W takiej sytuacji warto wybrać materace nawierzchniowe. Są one bardzo praktyczne. Na stronie: materacepoznan.eu dostępna jest bardzo szeroka oferta produktów renomowanej marki Hilding, które są idealnie dopasowane do wnętrz połączonych z kuchniami.

Połączenie pokoju z aneksem kuchennym

 

Zabudowa kuchenna

 

W pokoju połączonym z aneksem kuchennym styl mebli powinien być spójny z salonem. Jeżeli w dziennej przestrzeni wykorzystano lekkie, wygodne meble, w kuchni należy wykorzystać podobne rozwiązanie. Warto pamiętać, że lekkość meblom nadaje kształt i materiał, z którego je wykonano, a także kolor i elementy wykończenia. Aby optycznie powiększyć pomieszczenia, należy wybrać jasne kolory i błyszczące powierzchnie.

To, jaki jest układ zabudowy, należy także uzależnić od ilości miejsca. Jeżeli do dyspozycji jest tylko jedna ściana, można wykorzystać prosty układ składający się z jednego rzędu mebli. Jest to bardzo funkcjonalne i użyteczne. Taki układ mebli okaże się także bardzo funkcjonalny w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli jednak w pomieszczeniu znajdują się dwie ściany z powodzeniem można się zdecydować na zabudowę w kształcie litery L. Jest ona o wiele bardziej ergonomiczna od zwyczajnej zabudowy jednorzędowej. Pozwala swobodniej wykonać posiłki i przygotować pyszne jedzenie.
 

 

 

Jak oddzielić od siebie obie przestrzenie

 

Projektując aranżację wnętrz składających się z połączenia aneksu kuchennego i pokoju, warto także pamiętać o oddzieleniu obu stref. Jedną z popularniejszych możliwości jest różnica w wykończeniu podłogi: część należącą do aneksu kuchennego można wyłożyć płytkami, natomiast tą wypoczynkową np. panelami. Dobrym sposobem oddzielenia pomieszczeń jest także wyspa kuchenna lub specjalne ażurowe albo szklane ścianki. Jest to delikatne rozwiązanie, które nie zagraca przestrzeni, gwarantuje swobodny dopływ światła do pomieszczenia i dodatkowo pełni funkcje dekoracyjne.

Warto dokładnie przemyśleć sposób aranżacji takiego pomieszczenia. Właściwe urządzenie salonu połączonego z aneksem kuchennym ma bardzo duże znaczenie. Istotne są także wszelkie elementy dekoracyjne, naczynia i akcesoria. Nawet małe elementy mogą zdziałać prawdziwe cuda.

Pokój z aneksem - jak oddzielić od siebie obie przestrzenie
 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Materace SENNAPodobne artykuły
Schowki w kuchni

porady

Schowki w kuchni

Któż z nas nie ma dylematu, gdzie podziać większość akcesoriów kuchennych, z których... więcej...

Jak urządzić kuchnię? cz. 1

porady

Jak urządzić kuchnię? cz. 1

Kuchnia przez lata zmieniała swój charakter. Już dawno przestała być miejscem, drugorzędnym, nieciekawym,... więcej...

Jak wybrać materiał na podłogę do kuchni

porady

Jak wybrać materiał na podłogę do kuchni

Kuchnia jest miejscem, gdzie podłoga w szczególnym stopniu narażona jest na uszkodzenia lub zabrudzenia.... więcej...
Partnerzy

Peka  Tesa
REJSGranitan

Partner serwisu FiskarsEmako

logo Deante    Grupa Armatura

Franke   logo Helios

     Laveo    Kuchinox

    nVent     Amix  

Electrolux      logo Śnieżka

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022