Amix

Kuchnia razem z salonem? Postaw na open space

data aktualizacji: 01-10-2021, 04:49 – artykuł promocyjny

Otwarte przestrzenie są ostatnio jedną z najbardziej charakterystycznych cech współczesnej architektury wnętrz. Można powiedzieć, że są już niemal standardem. Ale open space to nie tylko trend architektoniczny - to również styl życia kultywujący budowanie relacji poprzez wspólne gotowanie i spędzanie czasu z najbliższymi. Odseparowane pomieszczenia powoli odchodzą w niepamięć, a brak ścian działowych optycznie powiększa powierzchnię wnętrza – dlatego jest to świetne rozwiązanie, szczególnie w mieszkaniach o niewielkim metrażu.  Otwarta przestrzeń daje wrażenie większej swobody i nowoczesności.

Kuchnia razem z salonem? Postaw na open space

Trzeba zwrócić szczególną uwagę na potrzebę zharmonizowania estetyki połączonych wnętrz, czyli najczęściej kuchni z salonem. We wnętrzach typu open space wszystko musi ze sobą współgrać, nie możemy więc pozwolić sobie na przypadkowy wybór mebli czy kolorystyki ścian. Warto zadbać o spójność obu pomieszczeń, aby uniknąć wrażenia chaosu, a nawet więcej – wprowadzić ład. Najłatwiej go uzyskać tworząc wnętrze w dokładnie takiej samej stylistyce, co uzyskać możemy przez odpowiednio zaprojektowane meble, o korelacjach zarówno kolorystycznych, dekoracyjnych jak i materiałowych. Oczywiście można wprowadzić drobne odstępstwa stylistyczne, a zabieg taki może nadać wnętrzu ciekawego urozmaicenia, choć trzeba pamiętać o umiarze. By jednak taka kompozycja miała „ręce i nogi” trzeba dokładnie przemyśleć całą aranżację strefy kuchenno-salonowej. Czasem wystarczy, że pewne elementy będą powielone w obu strefach.

Kuchnia razem z salonem? Postaw na open space

Warto zastosować dyskretne rozdzielenie tych pomieszczeń, np. stosując inną podłogę, lub stawiając „granice” dzięki konstrukcjom meblowym jak wyspa kuchenna. Trudność polega na tym, żeby z jednej strony połączyć, a z drugiej nawet symbolicznie oddzielić przestrzenie. Obie powinny zachować odrębny charakter wynikający z różnych funkcji, a jednocześnie, ich wystrój musi korespondować ze sobą, uzupełniać się i być utrzymany w tym samym stylu. Fabryka Mebli Layman umożliwia stworzenie  całościowej aranżacji przestrzeni typu open space. 

Kuchnia razem z salonem? Postaw na open space

W czasie mody na otwarte przestrzenie wyspa kuchenna wydaje się być wręcz strzałem w dziesiątkę w estetycznym łączeniu kuchni z salonem. Nie tylko stworzy wizualną granicę, ale może pełnić wiele funkcji, jak dodatkowy blat kuchenny, czy stół do wspólnego spożywania posiłków. Wtedy kiedy trzeba, oddziela strefę jadalną od wypoczynkowej.

Kuchnia razem z salonem? Postaw na open space

Kontakt w sprawie produktów:

Layman
ul. Słonecznikowa 10
82-300 Elbląg
tel. (55) 234 88 77
www: layman.pl/pl/
mail: wyślij wiadomośćmeble kuchenne: kolekcje Premium » kolekcje modułowe » kolekcje ekonomiczne » meble do salonu


Zobacz zdjęcia w galerii  Layman:

LaymanLaymanLaymanLaymanLayman
Podobne artykuły
Złoto w kuchni - nowy trend aranżacyjny

trendy kuchenne

Złoto w kuchni - nowy trend aranżacyjny

Złoto od zawsze kojarzy nam się z czymś wystawnym, drogocennym i dlatego kolor ten jest tak lubiany. Co... więcej...

Trendy kuchenne najchętniej wybierane przez Polaków w 2018 roku

trendy kuchenne

Trendy kuchenne najchętniej wybierane przez...

Każdy rok to nowości w sposobie urządzania wnętrz, w tym także kuchni. Pojawiające się na rynku produkty... więcej...

Głęboka, elegancka, wyrafinowana butelkowa zieleń w Twojej kuchni

trendy kuchenne

Głęboka, elegancka, wyrafinowana butelkowa...

Szkło to fascynujący materiał, znany od wieków. Zazwyczaj kojarzy się z gładką, przezroczystą... więcej...