Nowa polityka prywatności i plików Cookies                                                                        nasze serwisy:    wentylacyjny.pl   |   instalacjebudowlane.pl   |   lazienkowy.pl   |   poradybudowlane.com.pl

Pomysł na kuchnię dopasowaną do Twoich potrzeb

artykuł promocyjny

Kuchnię można urządzić na wiele modnych sposobów, ale warto przede wszystkim kierować się własnym gustem i potrzebami. Przykładowe aranżacje, którymi można się zainspirować, prezentuje Ferro.

Pomysł na kuchnię dopasowaną do Twoich potrzeb
Kliknij w zdjęcie i przejdź na stronę firmy

 

Otwarta czy zamknięta?

 

Kuchnia zamknięta, czyli umieszczona w osobnym pomieszczeniu jest rozwiązaniem bardziej tradycyjnym. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że po całym domu nie rozchodzą się zapachy towarzyszące gotowaniu i nie widać kuchennego rozgardiaszu. Może być też łatwiejsza do zaaranżowania.

Zamknięta kuchnia wcale nie musi być staroświecka albo nudna. Przykładem jest kompozycja o czerwonych motywach, w której projektant nawiązał do przeszłości. Wpisuje się w estetykę vintage. Na pierwszy plan wychodzi tu czerwona lodówka o wysokim połysku, z którą kolorystycznie koresponduje okap, front piekarnika i designerski toster. Czerwonym detalem jest także bateria przy zlewie - model Zumba z praktyczną, elastyczną wylewką. Dzięki temu, że się wygina, strumień wody dociera w trudno dostępne miejsca zmywanych naczyń. By dodatkowo uwydatnić wyraźne czerwone elementy aranżacji, ich tło stanowi spokojna, biała zabudowa z płytkami w cegiełkę i ciepłe, drewniane blaty.

 

Gdzie są granice?

 

Strefę kuchni i strefę salonu ,,dzieli" granica, która w wielu przypadkach może być umowna. Często jej rolę odgrywa wyspa kuchenna. Innym, całkiem popularnym rozwiązaniem są przegrody w formie szklanych ścianek. Sprawdzi się u osób, które w określonych sytuacjach chcą mieć możliwość zamknięcia kuchni.

Pomysł na kuchnię dopasowaną do swoich potrzeb Pomysł na kuchnię dopasowaną do swoich potrzeb

Aranżacja z grafitową zabudową wykorzystuje dużą wyspę kuchenną, która pełni tu kilka funkcji. Jest zarówno miejscem do przechowywania, jak i blatem roboczym, strefą zmywania z elegancką baterią Zumba II. Blat może też pełnić funkcję stołu barowego, przy którym można napić się kawy czy zjeść śniadanie. Taka wyspa staje się też meblem salonowym, w którego podświetlanych półkach można umieścić ozdobne naczynia czy książki.

Białą stylizację wyróżniają ogromne drzwi ze szkła i metalu, które pasują i do części kuchennej, i do salonu. Rozwiązań pasujących do obu stref jest więcej, dzięki czemu wspaniale się one przenikają. Są tutaj przemysłowe lampy oraz metalowo-szklany stolik. W takim anturażu świetnie wygląda nowoczesna bateria zlewozmywakowa Zumba Slim 2F z elastyczną, czarną wylewką i dwoma wariantami strumienia wody.

 

Klasyczna czy industrialna?

 

Trzeba zdecydować się na konkretny styl aranżacji. Klasyka to sprawdzona opcja, która nie wychodzi z mody i jest bezpiecznym wyborem. Z kolei styl industrial zachęca do eksperymentowania i zmian, wprowadzania szalonych i ekstrawaganckich pomysłów.

Pomysł na kuchnię dopasowaną do swoich potrzebPomysł na kuchnię dopasowaną do swoich potrzeb

Aranżacja klasyczna wykorzystuje połyskujące powierzchnie - złote i srebrne - oraz delikatne sztukaterie, frezowane fronty mebli, dekoracyjne oświetlenie, designerski robot kuchenny i czajnik o złoconym wykończeniu, które przywodzą na myśl pałacowy styl glamour. Szyku i nowoczesności dodaje tu bateria zlewozmywakowa Tiga VerdeLine.

Z kolei stylizacja industrialna zachwyca minimalizmem i zabudową kojarzącymi się z warsztatem. Dopełniają to naturalne, surowe materiały - beton na ścianie i przecierane drewno na podłodze - a także czarna bateria Zicco Black o intrygującej formie.

Kontakt w sprawie produktów:

Ferro S.A.
ul.Przemysłowa 7
32-050 Skawina
tel. (12) 256 21 00
www: www.ferro.pl
mail: wyślij wiadomośćbaterie » boxy podtynkowe » natryski » zlewozmywaki » akcesoria łazienkowe » brodziki i wanny » armatura sanitarna do budynków użyteczności publicznej » akcesoria łazienkowe do budynków użyteczności publicznej » grzejniki łazienkowe » akcesoria do grzejników


Zobacz zdjęcia w galerii Ferro

Ferro Facebook   pinterest Ferro   Ferro instagram   Youtube Ferro   Ferro linkedin


Facebook
Instagram