konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2022

stopka patrona Electrolux

Okap niczym lampa

data aktualizacji: 17-12-2021, 12:03 – artykuł promocyjny

Trudno wyobrazić sobie dziś kuchnię bez okapu. To urządzenie nie tylko jest elementem wystroju wnętrza, ale pełni istotną funkcję. Okap dba o to, by powietrze w kuchni pozostawało czyste, usuwając opary powstające w wyniku gotowania. Poza tym okap może być dekoracyjny jak lampa.

Okap niczym lampa

Ogromną popularnością cieszą się okapy wyglądem przypominające stylową lampę. Falmec odpowiadając na oczekiwania klientów przedstawia nową linię okapów Circle.Tech, które wpływają na polepszenie jakości oczyszczanego powietrza w kuchni. Okapy filtrujące Circle.Tech działają na zasadzie przepychania poziomego powietrza, w tradycyjnych okapach powietrze przepływało pionowo. Powietrze przechodzi przez korpus filtrujący  oraz silnik i jest rozprowadzane w sposób jednolity. Dzięki okrągłej formie silnika, powietrze filtrujące osiąga maksymalną wydajność, pozwalając uzyskać wysoką wydajność pochłaniania i filtrowania. Równomierny przepływ  powietrza na wyjściu z okapu redukuje zawirowania, co wpływa na zmniejszenie hałasu podczas użytkowania.

Okap niczym lampa

fot.: Loop

W okapach Circle.Tech, wykorzystano innowacyjną technologię filtrowania, w której zastosował materiały występujące w przyrodzie węgiel + zeolit, aby zapewnić większą wydajność filtrowani. Filtr Carbon.Zeo jest stosowany w okapach z technologią Circle.Tech. W warunkach normalnego korzystania zaleca się jego regenerację co 18 miesięcy i jego wymianę co 3 lata. Aby zregenerować filtr Carbon.Zeo należy włożyć go do piekarnika rozgrzanego do temperatury 200°C na około 2 godziny. W grupie okapów z silnikiem Circle.Tech znajduje się 6 okapów, które przypominają stylową lampę.

Węgiel jest substancją aktywną występującą głownie w postaci mikrokryształów grafitu, który poddawany jest obróbce, aby otrzymać porowatą strukturę o dużej powierzchni wewnętrznej. Dzięki tym cechom posiada on dużą zdolność pochłaniania i jednocześnie zatrzymywania wielu rodzajów substancji poprzez przyciąganie cząsteczek wewnętrznej części.

Zeolit jest minerałem o dużej zdolności absorpcji związków organicznych i pary wodnej. Ta właściwość wynika bezpośrednio z mikroporowatości jego struktury krystalicznej. Zeolit, dzięki właściwościom chemicznym uwalnia ciepło w zetknięciu z wilgocią - redukuje ją. Zastosowanie zeolitu jest bardzo ważne ze względu na redukcję nieprzyjemnych zapachów oraz absorpcji pary wodnej będącej wynikiem gotowania. Kolekcja Circle.Tech obejmuje 9 modeli okapów, a jej ofertę uzupełnia lampa.

Okap niczym lampa

fot.: Spazio

Jedną z najbardziej oczekiwanych i bardzo dobrze przyjętą przez projektantów i konsumentów nowością jest model Spazio. Spazio to znacznie więcej niż okap. 180 lub 130-centymetrowa wyspowa konstrukcja, skrywa wygodne półki z matowego szkła do przechowywania naczyń oraz pojemniki na własny ogród. Posiada port USB i gniazda zasilające, które pozwalają na ładowanie urządzeń elektrycznych, a uchwyt na tablet pozwala na przygotowanie perfekcyjnego posiłku. Gotowanie staje się jeszcze prostsze, dzięki uchwytom na przyprawy i  wszelkie przybory kuchenne.  Całość wykonana ze stali nierdzewnej lakierowanej na kolor czarny. Na górnej półce możemy ustawić żywe rośliny, które są niezbędnym elementem dobrego i zdrowego gotowania. Przygotowanie posiłków jest znacznie łatwiejsze, ponieważ wszystkie akcesoria kuchenne mamy pod ręką, zawieszone pod blatem, a cały blat roboczy jest doskonale oświetlony.

Okap niczym lampa

fot.: Dama

Okap Dama wyglądem przypomina stylową lampą, która została wyposażona w technologię Circle.Tech. Najnowsze trendy projektowania zaowocowały nowym, niewielkim rozmiarem silnika Circle.Tech., pozwalającym tworzyć kompaktowe okapy o minimalnej grubości i niewielkich kształtach. Dzięki 4 wariantom kolorystycznym (biały, gunmetal, inox, miedziany) okap staje się częścią spójnej koncepcji kolorystycznej w kuchni.

Okap niczym lampaOkap niczym lampa

fot.: Materia

Materia okap wykonany z jednolitej bryły betonu. Czasza okapu została wykonana ręcznie i dzięki temu mamy pewność, że nasz okap jest unikalny. Małe niedoskonałości i nierówności nie są wadą, lecz potwierdzeniem wyjątkowej produkcji. Model wyposażony w pilot sterowania. W wersji wyspowej mamy możliwość regulacji wysokości od 44 do 110 cm.

Loop jest okapem wyspowym występuje w trzech wariantach kolorystycznych – białym, gunmetl, inox. Czasza okapu wykonana z lakierowanej stali.

Okap niczym lampa

fot.: Loop

Sophie elegancki, innowacyjny i funkcjonalny okap w rodzinie produktów Falmec zaprojektowany przez Emo Design. Zachwyca nowoczesnym wzornictwem i wydajnością oraz łatwością obsługi. Okap pozwala oczyścić 800 m3 powietrza w ciągu godziny, posiada 4 szybkości, a sterowany jest potencjometrem obrotowym. Ponadto okap wyróżnia się cichą pracą, dzięki zastosowaniu nowej technologii Circle.Tech., która zapewnia komfort podczas gotowania. Okap wykonany ze stali lakierowanej w kolorach: antracyt, mosiądz, cyna, miedź oraz biel. Uzupełnieniem kolekcji Sophie jest lampa SOPHIE z serii Circle.Tech, które zostały wykonane ze stali lakierowanej w kolorze białym, antracytowym, cynowym, mosiądzu i miedzi.

Okap niczym lampa

fot.: Sophie

Soffie kojarzy się z elegancją i luksusem. Nic dziwnego, że przyciąga uwagę. Czasza wykonana z ręcznie dmuchanego szkła w kolorze satynowego bursztynu lub satynowej bieli. Najnowsza seria okapów Falmec stanowi połączenie technologii i piękna. Okap zaprojektowany przez Falmec Lab. Dzięki zastosowaniu technologii Circle.Tech przypomina stylową lampę niż okap. Okap pozwala oczyścić 800 m3 powietrza w ciągu godziny, posiada 4 szybkości, sterowany jest potencjometrem obrotowym. Dla optymalnego oświetlania blatu roboczego, zastosowano lampy LED, które tworzą odpowiedni nastrój w kuchni. Okap Soppie to wysoka wydajność oraz funkcjonalność, ale również jakoś materiałów i wykonania. Wyciąg szczelinowy ze szklanym panelem.

Okap niczym lampa

fot.: Levante

Levante charakteryzuje się nowoczesnym, geometrycznym kształtem. Składa się ze szklanego korpusu, dostępnego w kolorze białym lub czarnymi dolnego świecącego całą swoją powierzchnią panelu, który został wykończony stalową polerowaną ramką, która nadaje wyjątkowej elegancji. Okap posiada szczególną cechę – można go podnieść do samego sufitu lub opuścić bezpośrednio nad płytę grzewczą. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota.

Kontakt w sprawie produktów:

Falmec Polska Sp. z o.o.
ul. Rzemieślnicza 4
05-082 Blizne Łaszczyńskiego
tel. +48 22 721 03 42
www: www.falmec.com/pl-pl/
mail: wyślij wiadomośćokapy » systemy zintegrowane » oczyszczacz Bellaria


Zobacz zdjęcia w galerii Falmec:

FalmecFalmecFalmecFalmecFalmec
Podobne artykuły
Modny czarny mat - nowoczesny okap do Twojej kuchni

sprzęt AGD

Modny czarny mat - nowoczesny okap do Twojej kuchni

Od kilku sezonów bije rekordy popularności. Elegancki, klasyczny, z nutą tajemnicy. Kolor czarny... więcej...

AGD w stylu retro

sprzęt AGD

AGD w stylu retro

Moda na retro zagościła na dobre w stylizacji wnętrz. W sprzedaży dostępne są serie mebli, urządzeń... więcej...

Płyty gazowe - przegląd

sprzęt AGD

Płyty gazowe - przegląd

Płyty gazowe nadal należą do grupy najchętniej kupowanych przez polskich konsumentów. Gotowanie... więcej...

Partnerzy

Ciarko Design

Electrolux    Falmec

Lacanche   Ronic

Hafele    Franke


Emako
  Okapykuchenne.pl

Zainspiruj się - aranżacje łazienek

konkurs łazienkowy 2022