konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

stopka patrona Electrolux

Płyta gazowa: szklana czy inox - jaką wybrać?

data aktualizacji: 22-06-2021, 04:41 – artykuł promocyjny

Gotowanie na gazie wciąż ma licznych zwolenników, dlatego kuchenki gazowe nadal cieszą się dużą popularnością. Wśród nowoczesnych płyt umożliwiających nam przygotowywanie posiłków na prawdziwym ogniu znajdziemy modele wykonane ze szkła i stali nierdzewnej. Jakie zalety i wady mają oba te rozwiązania i które z nich cieszy się lepszymi opiniami użytkowników?

Płyta gazowa: szklana czy inox - jaką wybrać?

Płyta gazowa – dla kogo?

 

Remont w kuchni nierzadko jest dla nas impulsem do wymiany starej kuchenki gazowej na płytę elektryczną. Nie brakuje jednak i takich osób, które chcą cieszyć się nowoczesnym wyglądem kuchni, a jednocześnie nie chcą rezygnować z możliwości gotowania na gazie. Płyty gazowe doceniane są przez wszystkich, którzy lubią gotować na prawdziwym ogniu, nie chcą kupować drogiego sprzętu AGD, ale i zbyt dużo płacić za możliwość użytkowania kuchenki.

Płyta gazowa ? dla kogo?

Kuchnie na gaz są niezastąpione również i w tych gospodarstwach domowych, w których stosunkowo często występują przerwy w dostawie energii elektrycznej. Brak prądu w takim przypadku nie pozbawi nas możliwości przygotowania ciepłego posiłku. Płyty na gaz do zabudowy mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub też szkła. Zarówno gaz na szkle, jak i płyta ze stali mają swoje plusy i minusy. Zobacz nasze porównanie i wybierz rozwiązanie, które będzie lepsze dla Ciebie.

Płyta gazowa ? dla kogo?

 

Szklana płyta na gaz

 

Mianem „gazu na szkle” określa się płyty, które w istocie wykonywane są ze szkła hartowanego lub ceramicznego. Szkło hartowane to materiał nieco mniej wytrzymały od szkła ceramicznego. Ponieważ płyta ceramiczna będzie bardziej odporna na wysokie temperatury, można stosować w niej palniki o wyższej mocy.

Płyty ze szkłem to bardzo eleganckie modele, które świetnie prezentują się również i w nowoczesnych kuchniach. Na rynku znajdziemy modele osadzane w blacie oraz zlicowane czyli takie, które instalować można na równi z blatem. Co więcej, szklane płyty występują w różnych kolorach. Najpopularniejsze są oczywiście te o czarnym wykończeniu, jednak dostępne są także białe szklane płyty gazowe czy chociażby beżowe albo o odcieniu kości słoniowej, które doskonale wpiszą się chociażby w aranżację kuchni urządzonej w stylu retro.

Szklana płyta na gaz

A jak jest z czyszczeniem płyty ze szkła? Czy będzie łatwa w utrzymaniu w czystości? Czyszczenie szkła może być nieco bardziej wymagające. Z pomocą mogą przyjść nam specjalne środki do czyszczenia szklanej płyty gazowej, które nie tylko pozwolą pozbyć się zabrudzeń, lecz także zapobiegną powstawaniu smug na szklanej powierzchni. Z kolei najłatwiejsze w czyszczeniu będą płyty bez płomieni. To kuchenki, w których palniki gazowe ukryte są pod ceramicznym blatem.

Szklana płyta na gaz - czarna z rusztem żeliwnym

 

 

Płyta gazowa ze stali nierdzewnej

 

Urządzenia kuchenne o wykończeniu inox często wykorzystywane są w nowoczesnych wnętrzach, ale i klasyczna kuchnia uzupełniona o stalowe sprzęty może elegancko się prezentować. Płyty stalowe są przyjazne w czyszczeniu, szczególnie w porównaniu z tradycyjną kuchenką emaliowaną, ale i ceramiczną. Na ich powierzchni nie będą bowiem tak widoczne smugi i zachlapania. Dodatkowo stal to materiał odporny na uszkodzenia i zarysowania. Przez lata użytkowania przy odrobinie wysiłku z naszej strony płyta może więc zachować swój oryginalny wygląd. Za wadę płyt stalowych możemy uznać brak możliwości wyboru koloru. W tym wypadku inox to jedyna opcja.

 

Płyta gazowa: szklana czy inox – co lepsze?

 

Znasz już wady i zalety szklanych płyt, wiesz jak czyścić poszczególne modele i które z kuchenek są najtrwalsze. Co jeszcze możesz wziąć pod uwagę, dokonując wyboru: płyta szklana czy inox? Kluczowy będzie tu także styl kuchni. Płyty ze szkła łatwiej dostosować do aranżacji pomieszczenia. Mamy tu więcej możliwości, gdyż możemy chociażby zdecydować o tym, jaki kolor szklanej płyty będzie najlepiej pasować do wystroju kuchni. Niemniej jednak płyta inox świetnie prezentować będzie się w zestawieniu z innymi stalowymi sprzętami, z którymi stworzy spójną kompozycję.

Płyta gazowa: szklana czy inox ? co lepsze?

Kontakt w sprawie produktów:

KERNAU
Centrala ul. Cetnarskiego 35/37
37-100 Łańcut
tel. 17 865 26 80
www: www.kernau.com
mail: wyślij wiadomośćDUŻY SPRZĘT AGD: Piekarniki » Płyty grzewcze » Okapy kuchenne » Kuchnie wolnostojące » Chłodziarko-zamrażarki » Zamrażarki » Zmywarki » Pralki
DROBNY SPRZĘT AGD: Kuchenki mikrofalowe » Blendery » Opiekacze » Żelazka
ZLEWY I BATERIE: Zlewy stalowe » Zlewy granitowe » Baterie stalowe » Baterie granitowe » Dozowniki
RTV: Telewizory
AKCESORIA: Środki czystości » Filtry węglowe » Grill żeliwny
SMART CARA

Zobacz zdjęcia w galerii KERNAU:
Podobne artykuły
Lacanche - dizajnerska fanaberia czy must have?

sprzęt AGD

Lacanche - dizajnerska fanaberia czy must have?

Są takie produkty, które uważa się za "ponad przeciętne", co może być odbierane przez... więcej...

Okap - ważny element w każdej kuchni

sprzęt AGD

Okap - ważny element w każdej kuchni

Okap kuchenny to element wyposażenia, który jest w stanie dopełnić realizację. Może być mocno... więcej...

Wybór mikrofalówki - budowa, rodzaje, funkcje

sprzęt AGD

Wybór mikrofalówki - budowa, rodzaje, funkcje

Do podgrzewania, grillowania, ale również gotowania na parze, przypiekania i rozmrażania. To wszystko... więcej...Partnerzy

Electrolux       Laveo

Falmec Ronic

Hafele    Franke

Emako   Okapykuchenne.pl