konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

stopka patrona Electrolux

Mini zmywarka - inteligentne rozwiązania do małych kuchni

data aktualizacji: 16-06-2021, 10:57 – artykuł promocyjny

Marzysz o zmywarce, ale w Twojej małej kuchni nie ma na nią miejsca? A może myślisz tak, dlatego że jeszcze nie wiesz, czym są mini zmywarki? Te niewielkie urządzenia równie skutecznie wyręczą Cię w zmywaniu, co standardowe modele. Sprawdź, jak wyglądają miniaturowe zmywarki, poznaj najlepsze z nich i spełnij swoje marzenie!

Mini zmywarka - inteligentne rozwiązania do małych kuchni

Studio MEBLOX

 

Typowe i nietypowe rozmiary zmywarek do naczyń

 

Zmywarki wolnostojące i do zabudowy spotkamy w dwóch standardowych szerokościach. Pełnowymiarowe urządzenie będzie mieć 60 cm, a kompaktowe – 45. Od szerokości zmywarki zależeć będzie jej pojemność. Wymiary minizmywarek – bez względu na to, który ich bok weźmiemy pod uwagę – nie będą przekraczać 55 cm. Do najmniejszych zmywarek automatycznych zaliczyć można natomiast zmywarki turystyczne. To urządzenia, które nie wymagają podłączenia do instalacji wodnej, a zatem jedyne, do czego należy je podpiąć, to gniazdo elektryczne. Doskonale sprawdzą się zatem chociażby na kempingu.

Studio Eltop

Studio ELTOP     
  Studio WOMAG

 

Miniaturowa zmywarka do naczyń – dla kogo?

 

Najlepsze miejsce dla mini zmywarki to mała kuchnia. Kompaktowe urządzenia polecane są dla singli i dla par, a największą ich zaletą jest to, że nie tylko wyręczają nas w zmywaniu, lecz także pozwalają oszczędzać wodę. Jeżeli tylko wielkość kuchennego pomieszczenia nam na to pozwala, dla dwóch osób najlepszym wyborem będzie zmywarka o szerokości 45 cm. Kiedy jednak taki sprzęt w naszej kuchni się po prostu nie zmieści, zamiast w ogóle rezygnować ze zmywarki, lepiej jest poszukać minizmywarki na miarę naszych potrzeb. Czyli właściwie jakiej?

Studio MEBEL STYL

Studio MEBEL STYL

 

Rodzaje zmywarek miniaturowych

 

W sklepach dostępne są zarówno małe zmywarki pod zabudowę, jak i wolnostojące. Te pierwsze możemy ukryć za frontem kuchennych mebli. Najczęściej umieszcza się je w okolicach zlewu. Jednak, podczas poszukiwań mini zmywarki, z całą pewnością natkniemy się również w modele dedykowane pod zlewozmywak. Z kolei zmywarki wolnostojące to urządzenia, które ustawiamy na przystosowanej do tego półce czy chociażby na blacie. Z tego względu tego typu sprzęt często określa się mianem zmywarki stołowej lub nablatowej.

Studio TERCET

Studio MEBROS                                               Studio TERCET

 

Kupujemy kompaktową zmywarkę - na co zwrócić uwagę?

 

Dokonując zakupu zmywarki – bez względu na jej rozmiar – dokładnie zmierzmy nasza kuchnię lub inne pomieszczenie, w którym docelowo chcemy ustawić nasz sprzęt i upewnijmy się, że mamy wystarczająco dużo miejsca do zagospodarowania. Wybierzmy model, który pozwoli nam w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Im bardziej pojemna zmywarka, ty rzadziej będziemy ją uruchamiać. Jakie jeszcze parametry dobrze jest sprawdzić, przed zakupem minizmywarki? Weź pod uwagę także:

 • klasę energetyczną – im wyższa, tym mniej prądu urządzenie będzie zużywać,
 • średnie zużycie wody – oszczędna zmywarka nie będzie zużywać jej nadmiernych ilości,
 • programy zmywania – im szerszy wachlarz możliwości, tym łatwiej będzie nam wybrać program dopasowany do rodzaju załadunku,
 • praktyczne funkcje – możliwość skrócenia czasu cyklu, wskaźnik braku detergentów czy wskaźnik czasu pozostałego do końca zmywania – to przydatne opcje, które ułatwią nam korzystanie z urządzenia.

Studio Leon Studio WISTOLM

Studio ANDAL Studio LEON DEIGN  Studio WISTOLM

 

Kompaktowe zmywarki – najlepsze modele

 

Kupując zmywarkę do małej kuchni, przede wszystkim na względzie mamy oszczędność miejsca, a w tym pomogą nam, chociażby modele o zmniejszonej do 45 cm szerokości do zabudowy. Idealnie wkomponują się one w ciąg kuchennych mebli, dzięki czemu pozwolą na optymalne wykorzystanie nawet niewielkiej przestrzeni. Poznaj kompaktowe zmywarki do zabudowy, które cieszą się najlepszymi opiniami użytkowników:

 • zmywarka Beko DIS26021,
 • zmywarka Kernau KDI 4643,
 • zmywarka Kernau KDI 4854 SD,
 • zmywarka Kernau KDI 4855 SD,
 • zmywarka Samsung DW50R4040BB,
 • zmywarka Samsung DW50R4060BB,
 • zmywarka Samsung DW50R4070BB,
 • zmywarka Bosch SPV 6ZMX23E,
 • zmywarka Siemens SR 65ZX23ME.

Studio JP Kuchnie

To polecane zmywarki do naczyń od sprawdzonych producentów, oferujące funkcje, które dostosowują pobór wody i energii w zależności od wielkości załadunku. Wszystkie dostępne są w sklepie internetowym Max Kuchnie.

Kontakt w sprawie produktów:

Max Kuchnie
Centrala Ul. Cetnarskiego 35
37-100 Łańcut
tel. +48 (17) 711 00 45, 801 911 225
www: www.maxkuchnie.pl
mail: wyślij wiadomośćMax Kuchnie to sieć studiów mebli kuchennych i sprzętu AGD o zasięgu ogólnopolskim. Łączy w sobie doświadczenie profesjonalnych projektantów i producentów mebli kuchennych oraz wysoką jakość sprzętu AGD wiodących marek. Razem tworzą nową usługę na rynku.

baterie kuchenne/ dozowniki » piekarniki kuchenne » suszarki » chłodziarki » kuchnie » pralki » pralko-suszarki » szuflady podgrzewające » ekspresy do kawy » małe AGD » zlewy kuchenne » kuchenki mikrofalowe » okapy kuchenne » płyty grzejne » zmywarki

Zobacz zdjęcia w galerii Max Kuchnie:

aranżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchniearanżacja kuchni - Max Kuchnie
Podobne artykuły
Zdrowy posiłek do pracy - zrób go sam

sprzęt AGD

Zdrowy posiłek do pracy - zrób go sam

Zdrowe odżywianie to to nie tylko kwestia zdrowia, ale również chęć dbania o swoją figurę a także... więcej...

IF Design Award dla piekarników z linii Frames by Franke

sprzęt AGD

IF Design Award dla piekarników z linii Frames by Franke

Zainspirowane miłością do gotowania, zaprojektowane przez Franke: wielofunkcyjne piekarniki z najnowszej... więcej...

Chłodziarko-zamrażarki Big Chill - wielka rzecz w Twojej kuchni

sprzęt AGD

Chłodziarko-zamrażarki Big Chill - wielka...

Oryginalne chłodziarko-zamrażarki Big CHill to jedne z największych tego typu sprzętów dostępnych... więcej...Partnerzy

Electrolux       Laveo

Falmec 

Hafele    Franke

Emako   Okapykuchenne.pl