konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Emako

Jak urządzić salon z kominkiem?

data aktualizacji: 16-06-2021, 10:53 – artykuł promocyjny

W okresie jesienno-zimowym ulubionym miejscem w domu staje się salon z kominkiem. Kominek daje ciepły i przyjemny blask, stwarzając wyjątkowy nastrój. Kominek w salonie to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, budując nowy dom. Kominek w domu jest nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również stanowi dodatkowe źródło ciepła. Jak urządzić salon z kominkiem? Na co zwrócić uwagę wybierając kominek?  Jak zaaranżować przestrzeń z kominkiem? Jaki styl będzie pasował do kominka?

Jak urządzić salon z kominkiem?

Styl nowoczesny, rustykalny czy skandynawski, a kominek

 

Kominek kojarzy się z ciepłem, romantycznymi wieczorami i przytulnością poprzez to idealnie wpisuje się w styl skandynawski, który łączy ze sobą naturalne materiały z domową i przyjemną atmosferą. Salon z kominkiem w stylu skandynawskim pięknie wygląda w jasnych kolorach, dlatego warto sięgać po stonowane kolory farb ściennych czy podłóg np. podłoga w kolorze naturalnym Dąb Arktyczny z kolekcji De Lux. W stworzeniu wymarzonej aranżacji z pewnością pomogą dodatki takie jak kolorowe koce, poduszki, świece czy różne rośliny doniczkowe.

  Dąb arktyczny

Dąb arktyczny

Chcąc urządzić salon z kominkiem w stylu nowoczesnym, należy pamiętać o dopasowaniu do siebie poszczególnych elementów. Obecnie bardzo popularne są minimalistyczne w formie kominki, które doskonale odnajdują się we współcześnie projektowanych wnętrzach. Wykonane z naturalnych kamieni – marmuru, granitu, piaskowca czy też onyksu. W stylu nowoczesnym kolor kominka może kontrastować z kolorystyką wnętrza, jak byłoby w przypadku onyksu i jasnych paneli podłogowych z kolekcji De Luxe, Dąb Syberyjski, ale też być dostosowany do niej według zasady podobieństwa.

Dąb syberyjski

Dąb syberyjski

Salon z kominkiem często urządzany jest w stylu rustykalnym - świetnie współgrający z ciepłem palącego się ognia w kominku i zapewniający naturalny efekt. Styl ten idealnie pasował będzie do paneli podłogowych o wyraźnie zaakcentowanych słojach drewna, imitujących naturę np. Dąb Boston z kolekcji Elegance.

 

Jak urządzić salon z kominkiem?

 

Projektując salon z kominkiem, należy wziąć pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale także praktyczne. Dlatego zastanawiając się jak urządzić salon z kominkiem, warto pamiętać o odpowiednim umiejscowieniu kominka oraz prawidłowym zabezpieczeniu pobliskiego otoczenia. W najbliższym otoczeniu kominka może być trudniej utrzymać czystość, dlatego już na etapie projektowania warto o tym pomyśleć i odpuścić sobie tuż obok np. śnieżnobiałe ściany, zastępując je inną kolorystyką lub elementami zmywalnego tynku czy gładkiego kamienia. Należy pamiętać również o właściwym umiejscowieniu kosza z drewnem czy miejsca na jego składowanie.

Podłoga również jest bardzo ważna. Najbliższy kominkowi fragment podłogi, powinien być zabezpieczony materiałem trudno palnym (np. kamień, stal, jeżeli są takie dodatki w salonie to, trzeba zwrócić uwagę na różne grubości takich materiałów). Coraz częściej w celu zabezpieczenia sąsiedztwa paleniska wykorzystuje się bezbarwne szkło hartowane, które traktowane jest jako forma "niewidocznej" nakładki na panele podłogowe. Pozostała część podłogi salonu z kominkiem powinna być odporna na zarysowania, dlatego wybierając panele podłogowe, należy zwrócić uwagę na ich klasę ścieralności. Zalecana jest klasa AC5 lub AC6.


 

Kontakt w sprawie produktów:

WENINGER Sp. z o.o.
ul. Rybnicka 81
44-350 Gorzyce
tel. +48-32-750-84-16
www: weninger.pl
mail: wyślij wiadomośćpanele podłogowe » podłogi winylowe » podkłady


Zobacz zdjęcia w galerii WENINGER:

WENINGERWeningerWeningerWeningerWeninger
Podobne artykuły
7 pomysłów na dekorację stołu

akcesoria kuchenne

7 pomysłów na dekorację stołu

W czasach panowania Jerzego III Hanowerskiego, króla Wielkiej Brytanii, ozdabianie stołu było powierzane... więcej...

Akcesoria kuchenne - najczęściej używane w ciągu roku

akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne - najczęściej używane w ciągu roku

Kuchnia jest miejscem bardzo dynamicznym. Wszystkie sprzęty są w ciągłym użytku i często się zużywają.... więcej...Partnerzy

Ergo International sp zo.o.  logo Teka

      logo Deante

   logo Peka       logo Helios

    Franke

Kuchinox  Emako

Electrolux      Laveo