konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

Amix

Trendy 2021 w urządzaniu kuchni

data aktualizacji: 02-06-2021, 10:01 – artykuł promocyjny

W modnych trendach 2021 roku w urządzaniu kuchni estetyka łączy się z funkcjonalnością. Pomieszczenie to z reguły urządzamy na lata, dlatego każdy szczegół powinien być dopracowany. Zaznacza się tendencja do kreowania powierzchni o różnorodnej strukturze, oprócz metalowych półek, strukturalnych płytek coraz częściej stosuje się tapety. Wyraźnie zaznacza się nurt do łączenia różnych stylistyk, nie brakuje również kolorowych wzmocnień i roślin.

Trendy 2021 w urządzaniu kuchni

Kuchnia 2021 - inspiracje

 

Bardzo chętnie wykorzystywanym materiałem jest metal, wykonuje się z niego zarówno mniejsze elementy wyposażenia, jak i większe, np. regały czy stelaże do stołu. W dalszym ciągu utrzymuje się minimalizm, który zaprowadza czystość i porządek we wnętrzu. Nowoczesna i jednolita zabudowa zajmuje całą ścianę od podłogi, aż po sufit. Na zewnątrz powinny znajdować się tylko pojedyncze urządzenia, pasujące do stylizacji, wszystkie drobne elementy powinny znaleźć się wewnątrz szafek. Wiele pomysłów tego typu stylizacji oferuje strona obido.pl.

Utrzymuje się również trend na połączenie kuchni z salonem, w takim układzie meble kuchenne powinny komponować się aranżacyjnie ze strefą dzienną. Charakterystyczny jest kierunek odwrotu od błyszczących frontów szafek i blatów, coraz częściej stosuje się meble z satynowym lub matowym wykończeniem. Dużą popularnością cieszą się kuchnie bez górnych szafek, nad blatem można powiesić pojedyncze półki, lub zostawić pustą przestrzeń. Interesującym nurtem jest również zastosowanie kolorowych frontów szafek, może to być bordo, zieleń, granat, a nawet róż. Oprócz jednolitej kolorystycznie zabudowy stosuje się kuchnie w dwóch kolorach, gdzie ciąg szafek dolny jest w jednym kolorze, a górny w pasującym do niego, ale zupełnie innym.

W opozycji do minimalizmu wybijającym się trendem jest styl fusion. Aranżacja w tym stylu opiera się na kontraście kolorystycznym, ale głównie stylistycznym. Są to wnętrza z duszą, w których odbywa się mieszanie starych rzeczy, np. krzeseł z lat 60. z nowoczesnymi technologicznie elementami wystroju, całość oczywiście powinna być dobrana z gustem i zamierzonym planem. W dalszym ciągu bardzo popularny jest styl skandynawski, który doskonale sprawdza się zarówno w niewielkiej kuchni w bloku, jak i w otwartej przestrzeni w domu jednorodzinnym.

 

Trendy w kuchni 2021 - ekologia i "zero-waste"

 

Zastosowanie nowych technologii w kuchni ułatwia wiele czynności, pozwala również na czerpanie przyjemności z pracy przy przygotowywaniu posiłków. Rosnąca świadomość społeczna na temat środowiska i miejsca w jakim żyjemy, sprawia że szukamy pomysłów na aranżacje ekologiczne także w kuchni. Bardzo dobrze w takim nurcie sprawdzi się wykorzystywanie naturalnych materiałów, takich jak kamień i drewno. Projektanci stosując zasadę "zero-waste" starają się wykorzystywać resztki materiałów oraz ponownie stosować surowce, które uznane są za śmieci. Mogą one tworzyć dużą część składową produkowanych mebli lub stanowić dekoracyjne detale. Zgodnie z troską o życie w zgodzie z naturą często aranżowane są zielone ściany, które w całości składają się z roślin. Są one nie tylko estetyczną ozdobą, ale pomagają w oczyszczaniu powietrza z toksyn oraz powszechnie występującego smogu. Zamiast kwiatów doniczkowych można zainwestować w domowy zielnik, bazylia, tymianek, rozmaryn to także produkty, które przydadzą się w codziennym gotowaniu.

Opracowanie: Redakcja
Żródło: Obido.plPodobne artykuły
Metalowe półki w kuchni

trendy kuchenne

Metalowe półki w kuchni

Metalowe konstrukcje na dobre zagościły w wystroju nowoczesnych kuchni. I nie chodzi tu tylko o stojące... więcej...

Kuchnia w kolorze antracytu i drewna

trendy kuchenne

Kuchnia w kolorze antracytu i drewna

Antracyt to kolor, który zdominował obecnie projekty nowoczesnych kuchni. Szczególną popularnością... więcej...

Ceglana ściana w kuchni

trendy kuchenne

Ceglana ściana w kuchni

Ściana wykonana lub wykończona cegłą jest stylowa, ociepla wnętrze i nawiązuje do pierwowzorów... więcej...