konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021

patron działu Meble kuchenne Peka

Jak zaoszczędzić miejsce w kuchni?

data aktualizacji: 07-06-2021, 10:48 – artykuł promocyjny

Dla jednych kojarzą się z nowoczesną stylistyką, innym odpowiadają ze względu na wygodne użytkowanie, ale żaluzje meblowe – bo o nich mowa, to przede wszystkim pomysłowy sposób na zaoszczędzenie miejsca. Tego typu rozwiązanie pozwala ukryć dużą ilość przedmiotów, nie zabierając przy tym cennego miejsca. Idealnie sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach. Jak wykorzystać systemy rolet meblowych w kuchennych aranżacjach?

Jak zaoszczędzić miejsce w kuchni?

 

Sztuka przechowywania

 

Urządzając kuchnię, musimy zgrać ze sobą wiele elementów. Już na etapie projektu konieczne jest przewidzenie ergonomicznych odległości między poszczególnymi sprzętami, tak by otwierane fronty nie kolidowały ze sobą. Jeśli kuchnia jest przestronna, nie ma z tym problemu, jednak w większości przypadków musimy racjonalnie wykorzystywać każdy centymetr dostępnej powierzchni. Wówczas system działający w układzie góra-dół wydaje się znacznie bardziej praktyczny niż tradycyjne fronty otwierane na pomieszczenie. Funkcjonalność tego rozwiązania dobrze widoczna jest w szafkach kuchennych umieszczonych tuż przy blacie, w rogu lub w innych ciasnych przestrzeniach.

Jak zaoszczędzić miejsce w kuchni?

Za żaluzjami schowamy naprawdę dużą ilość naczyń i innych kuchennych sprzętów, których nie chcemy pozostawiać na widoku. Możemy je zamontować w każdej szafce, ale najczęściej stanowią element wyposażenie górnej zabudowy. Żaluzje w meblach to również ciekawy akcent dekoracyjny, idealnie wpisujący się w nowoczesną stylistykę. Co więcej, są łatwe w użyciu, a po zamknięciu doskonale łączą się z frontem, tworząc monolityczną zabudowę. Decydując się na żaluzje z tej samej serii co fronty, mamy pewność, że nasza zabudowa będzie prezentowała się elegancko, bez widocznych różnic w materiale oraz kolorze. Łatwość obsługi rolowanych frontów sprzyja wykorzystaniu tego rozwiązania w szafkach dedykowanych do przechowywania ekspresu do kawy, zastawy stołowej i innych elementów wyposażenia kuchni, które lubimy mieć pod ręką, ale nie koniecznie widoczne.

Jak zaoszczędzić miejsce w kuchni?

 

Żaluzje w kuchennych meblach

 

Żaluzje RAUVOLET noble matt zapewniają optymalne zgranie z frontami w wykończeniu matowym. Zostały stworzone w identycznym wykończeniu jak kolekcja Rehau noble matt, co oznacza, że są idealnie gładkie, matowe, nie zostawiają śladów palców, a ich powierzchnia jest jedwabista, miła w dotyku. Żaluzje cechują się wysoką odpornością na zarysowania, dzięki czemu będą się doskonale prezentowały przez długie lata użytkowania.

Żaluzje w kuchennych meblach - zalety rozwiązaniaŻaluzje w kuchennych meblach - zalety rozwiązania

Kolekcja RAUVOLET noble matt pomagają przechowywać w kuchni tak, jak lubimy, z możliwością eksponowania i chowania tego, co chcemy. To proste rozwiązanie dba o naszą wygodę, zapewniając sporą oszczędność miejsca. Dzięki nowej kolorystyce Noble Matt zapewniają spójność wzornictwa, współgrając z pozostałymi frontami producenta.

Kontakt w sprawie produktów:

REHAU Sp. z o.o.
Baranowo, ul. Poznańska 1 A
62-081 Przeźmierowo k. Poznania
tel. +48 61 84 98 400
www: rehau.pl/crystal
mail: wyślij wiadomość
laminat szklany RAUVISIO crystal » laminat akrylowy RAUVISIO brilliant » laminat o strukturze fali RAUVISIO wave

>>> Zobacz więcej informacji o firmie REHAU ...

Zobacz zdjęcia w galerii Rehau:

RehauRehauRehauRehauRehau

Podobne artykuły
Jak połączyć ze sobą dwa blaty

meble kuchenne

Jak połączyć ze sobą dwa blaty

Rozwiązaniem, które pozwala na solidne i estetyczne poziome połączenie dwóch blatów... więcej...

Meble kuchenne ze sztukaterią

meble kuchenne

Meble kuchenne ze sztukaterią

Sztukateria w kuchni to ostatni szlif, dzięki któremu wnętrze nabiera oryginalnego wyglądu i staje... więcej...

Kuchnia bezuchwytowa

meble kuchenne

Kuchnia bezuchwytowa

Minimalistyczne kuchnie bezuchwytowe cieszą się w dzisiejszych czasach dużą popularnością. Jeśli nie... więcej...