konkurs fotograficzny nasze kuchnie 2021
aurora

Jak oświetlić kuchnię? Główna zasada - użyj LED-ów i podziel pomieszczenie na strefy!

data aktualizacji: 21-05-2021, 07:25 – artykuł promocyjny

Meble na wymiar są wygodą samą w sobie. To rozwiązanie dla osób ceniących komfort i detale. Dla uzyskania jeszcze lepszego efektu ważną sprawą jest zaplanowanie odpowiedniego oświetlenia w kuchni. W tym temacie w ZAAR Meble kierujemy się dwoma głównymi zasadami. Pierwsza z nich to: zrezygnować z lampy wiszącej na środku kuchni! Dlaczego? Aby lampa nie świeciła na nasze plecy podczas gotowania. Światło ma znajdować się w przestrzeni przed naszymi oczami. Najważniejsza zasada to podzielenie oświetlenia na strefy i zaprojektowanie oświetlenia o różnej funkcji i charakterze.

Jak oświetlić kuchnię? Główna zasada - użyj LED-ów i podziel pomieszczenie na strefy!

Prawidłowe oświetlenie w kuchni: centralne i zadaniowe

 

Sufitowe oświetlenie w kuchni to tylko jeden z możliwych wariantów – trzeba jednak przyznać, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Włączana przy wejściu do pomieszczenia lampa rozświetla wnętrze i sprawia, że nie błądzimy po omacku. Zamiast jednej, głównej lampy możesz wybrać parę punktów świetlnych, które przejmą na siebie rolę wstępnego oświetlenia kuchni – sprawdzą się tu lampki LED np. wbudowane w sufit podwieszany czy efektowny szyno- przewód.

 

Oświetlenie w kuchni pod szafkami – jakie wybrać?

 

Strefa przygotowywania potraw to jedno z najważniejszych miejsc w kuchni. W ZAAR meble www.zaar.pl wiemy, że ma być wygodnie i funkcjonalnie, komfortowo i bezpiecznie! Oświetlenie nad blatem w kuchni może mieć postać punktowych lub liniowych LED-ów. Jeśli zdecydowałeś się na punkty świetlne, rozmieść je co 40-60 cm, aby równomiernie oświetlić przestrzeń roboczą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oświetleniu pod szafkami, przeczytaj artykuł Oświetlenie blatu kuchennego – poznaj 5 skutecznych rozwiązań.

 

Oświetlenie automatyczne w szafkach dolnych

 

Listwa LED, która rozświetla wnętrze szuflady po otwarciu. Brzmi świetnie i jeszcze lepiej usprawnia życie. Zarówno w przypadku szuflad jak i zwykłych szafek jest bardzo wygodne. Tak jak w kuchni ZAAR SENSA.

To delikatne światło w formie Listwy LED wpuszczonej w korpus lub zamontowanej w postaci kątowego profila. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z łatwością można zlokalizować poszukiwane w szafce składniki – jest to w pełni zautoamtyzowane i oszczędne. Warto pomyśleć o oświetleniu szuflad w procesie projektowania mebli na wymiar.
Jakie oświetlenie wybrać nad wyspę lub stół w kuchni?

Większym wyzwaniem jest odpowiednie oświetlenie  wyspy kuchennej. W zależności od jej przeznaczenia, możesz je zrealizować za pomocą okapu z wbudowanymi oprawami, wiszących lampek bądź LED-ów zamontowanych w suficie podwieszanym.

Na charakter kuchni w ogromnej mierze wpływa oświetlenie stołu, przy którym będziesz spożywać posiłki w rodzinnym gronie. Jeśli zaplanowałeś miejsce dla 2-5 osób, egzamin celująco zda tu jeden punkt światła. Tak jak w przypadku kuchni ZAAR Gold.

Jeżeli jednak stół jest większy, zaprojektuj dwie wiszące lampy. Powieś je na takiej wysokości, aby nie przeszkadzały w korzystaniu ze stołu (50-80 cm; żarówka nie może znajdować się na wysokości wzroku, tylko co najmniej na poziomie kilkunastu centymetrów nad głowami siedzących osób), ponadto wybierz nieprzezroczysty klosz, aby światło nie raziło w oczy. Rewelacyjnym pomysłem jest połączenie okapu i lampy. Tak jak w przypadku kuchni ZAAR PURE. Uzyskujemy wtedy funkcję i design który zaskoczy Twoich gości.

Kontakt w sprawie produktów:

ZAAR Nowoczesne Wnętrza
ul. Kustronia 47A
43-300 Bielsko-Biała
tel. +48 575 362 555
www: www.zaar.pl
mail: wyślij wiadomośćmeble na wymiar: kuchnie » szafy » szafki » konsole » komody » meble łazienkowe » stoły: stoły z litego drewna » stoły z litego drewna z zastosowaniem żywicy » dodatki: sprzęt AGD » oświetlenie » wyposażenie szafek

Zobacz zdjęcia w galerii  meble ZAAR:

ZAARZAARZAARZAARZAAR
Podobne artykuły
Idealnie oświetlona kuchnia krok po kroku

oświetlenie w kuchni

Idealnie oświetlona kuchnia krok po kroku

Projektując oświetlenie kuchni, warto podzielić przestrzeń na kilka stref funkcjonalnych i do każdej... więcej...

Taśmy LED - jak wybrać najlepszą

oświetlenie w kuchni

Taśmy LED - jak wybrać najlepszą

Nic tak nie potrafi ożywić i rozjaśnić wnętrza jak taśmy LED. Taśma LED to elastyczny pasek z dwustronną... więcej...

Sufity napinane z oświetleniem LED

oświetlenie w kuchni

Sufity napinane z oświetleniem LED

Kuchnia to wyjątkowe pomieszczenie w naszych domach. Stanowi ono miejsce, w którym skupia się życie... więcej...